ŠTÍTEK: elektromotor

V Třebíči můžeme spatřit světle modrou Toyotu Prius celkem pravidelně. Majitelem je Petr Kroupa a zakoupil ji v roce 2012.
Třebíč - Toyota Prius. Určitě jste o ní už slyšeli. Bylo to jistě v souvislosti s alternativními pohony automobilů. Možná jste ji i viděli někde na silnici nebo ve filmu. Zcela jistě ji ale mnoho motoristů, jak se říká, nebere moc vážně. Obzvláště v našich končinách, kde slovo „ekologie" moc v módě není, a města se hemží dieselovými automobily, vypouštějícími ze svých výfuků černá oblaka sazí.
9 fotografií

OBRAZEM: Majitel Priusu dává najevo ekologické smýšlení

Třebíčsko
Konstrukční robot v německé továrně automobilky Volkswagen zachytil a odmrštil dělníka, který krátce poté těžkým zraněním podlehl. Ilustrační foto.
Berlín - Konstrukční robot v německé továrně automobilky Volkswagen zachytil a odmrštil dělníka, který krátce poté těžkým zraněním podlehl. Dnes o tom informoval list Berliner Morgenpost. Neštěstí se stalo již v pondělí, ale automobilka ho po dotazech německých médií potvrdila až ve středu.

V automobilce Volkswagen po kolizi s robotem zahynul dělník

Svět
Ilustrační foto.
Teplice - Policisté pátrají po neznámém zloději, který okradl seniorku o elektrický tříkolový vozík. Elektrickou tříkolku pro dospělé červené barvy poháněnou elektromotorem o výkonu 600 W si nechala před prodejnou Penny v Trnovanech, kde ji neznámý zloděj minulý týden odcizil.

Okradli těžce pohyblivou seniorku

Zločiny a soudy
Výhodou akumulátorových strojů je tichý provoz, žádné přímé emise a lehká konstrukce. Proto je milují jak nároční profesionálové, tak nadšení domácí zahradníci - a stejně tak jejich sousedé. Přináší svým uživatelům kvalitu, výkon a spolehlivost i bez použití benzinu.

Objevte výhody akumulátorových strojů Husqvarna

Reklama
Výkupna kovů. Ilustrační fotografie.
Přerov – Kvůli opakovanému porušování zákona o odpadech odebrala Česká inspekce životního (ČIŽP) prostředí souhlas k provozování sběrně v Tovačovské ulici v Přerově. Inspektoři už v minulých letech uložili majiteli sběrny Valdemaru Klichovi pokuty. Vykoupil třeba odpad, který měl charakter části průmyslového strojního zařízení.

Sběrna v Tovačovské ulici porušila zákon o odpadech. Vykupovala, co nesměla

Přerovsko
Majitel jablonecké společnosti Rebel bike Zdeněk Dokoupil se podílí i na testování elektrokol.
Jablonec n. N. - Jablonecká společnost Rebel bike pomáhá méně zdatným cyklistům vylepšit pocit z jízdy. O radost z pohybu na kole díky elektropohonu ovšem rozhodně nepřijdete.

Elektrokolo narovnává kopce

Jablonecko
Policie - ilustrační foto
Příbram /KRIMI/ - Prozatím nezjištěný pachatel okradl v Příbrami 9. února 64letého muže. Nejdříve mu v chodbě bytového domu nabídl pomoc, potom mu však začal sahat do kapes u bundy. Poškozený se ohradil, že pomoc nepotřebuje, a že jde volat policii. Poté, co vyndal telefon, pachatel mu ho vytrhl z ruky a utekl pryč. Vzniklá škoda byla stanovena na čtyři tisíce korun.

Muž nabízel pomoc, přitom okradl seniora

Zločiny a soudy
Mnichov - Německý průmyslový koncern Siemens v rámci reorganizace zruší po celém světě zhruba 7800 pracovních míst, zejména v administrativě. Jsou to více než dvě procenta jeho zaměstnanců. V Německu se opatření podle dnešního sdělení firmy dotkne asi 3300 lidí, podrobnosti o jeho dopadech v dalších zemích firma ve své tiskové zprávě neposkytla. Siemens působí i v České republice.

Siemens zruší 7800 pracovních míst

Ekonomika