ŠTÍTEK: elektromotor

Výhry za dvojnásobný úspěch v rybářské soutěži našeho Deníku ve středu Janu Bohdalovi (vlevo) předal jednatel firmy Aquazona České Budějovice Vladimír Nedorost.
České Budějovice – Rybářská štěstěna při Janu Bohdalovi ze Šalmanovic stojí velmi věrně. Nejenže z vody tahá takové kapitální kusy, jakým byl 89 centimetrů měřící a 15 kilogramů vážící kapr, s nímž se mladý příslušník Petrova cechu přihlásil do rybářské soutěže Českobudějovického deníku. 

K vodě Jan Bohdal zamíří s novým prutem i motorem

Českobudějovicko
Peugeot 308.
Paříž/Praha - Takzvané čtyřdveřové sedany si v posledních letech získaly jistou oblibu, nepřekvapí tedy, že o vývoji automobilu se splývavou zádí uvažují další a další automobilky. Naposledy se o slovo přihlásil francouzský Peugeot, jehož zástupce by se měl na trhu objevit v roce 2016. Dostane jméno 408 GT.

Peugeot chystá "čtyřdveřové kupé". Model 408 GT dorazí v roce 2016

Auto
Páťačka Simona Meyerová se spolužáky v dobové učebně dějepisu.
Bechyně /ZANIKLÉ POMŮCKY/ – Meotary, siloměry, optické sady, kružítka, úhelníky či počitadla nebo globusy. Není to tak dlouho, co takové pomůcky zpestřovaly dětem dychtícím po vzdělání každodenní vyučování. Jenže už dávno se ze škol vytrácejí a pokud je objevíte, tak zapadlé a zaprášené v kabinetu z nostalgie kantorů, kterým je líto upomínky minulosti vyhodit do koše. Co si školáci dříve mohli osahat, dnes nahradily interaktivní tabule, tablety a počítačové programy.

Chcete-li děti zaujmout, vytvořte jim blesky

Táborsko
Mohelnický závod koncernu Siemens, který je největším výrobcem asynchronních elektromotorů v Evropě, otevřel zrekonstruovanou budovu personálního oddělení.
Mohelnice – Novou budovu personálního oddělení otevřel mohelnický závod koncernu Siemens. Moderní víceúčelový objekt nabídne větší komfort nejen zaměstnancům podniku, ale také uchazečům o zaměstnání. Ti mohou nově využít přímý vchod přes parkoviště v ulici 1. máje.

Siemens investoval do budovy pro personalisty

Šumpersko
Muzeum společnosti Petrof v Hradci Králové.
Hradec Králové /FOTOGALERIE/ – Víte, co je to pianola? Je to piano se švýcarským elektromotorem, které hraje úplně samo. Vyrobeno bylo 
v roce 1929. Pianola je jedním z exponátů muzea Petrofu, proslulé královéhradecké firmy, která v úterý otevřela expozici zřízenou u příležitosti 150. výročí založení společnosti.
12 fotografií

Piano, které hraje samo - i to je rarita v novém muzeu Petrofu

Hradecko
Piana Petrof, nástroje světové kvality
Hradec Králové - Společnost Petrof Hradec Králové, která je předním evropským výrobcem klavírů a pianin, v úterý 5. listopadu otevře pro veřejnost firemní muzeum. K vidění v něm bude kolem 20 nástrojů včetně nejstarších modelů pian, klavírů a dalších rarit z produkce firmy, řekla ředitelka muzea Ivana Petrofová.

Petrof v úterý otevře muzeum s unikátními klavíry a piany

Česko
IQpark v mostecké knihovně.
Most - Zručnost, inteligenci, ale i trpělivost si můžou lidé všeho věku přijít až do konce roku vyzkoušet do právě otevřeného iQparku ve 2. patře mostecké knihovny. Putovní výstava Road Show, která je rájem her a hlavolamů, přicestovala z libereckého centra Babylon. iQpark je otevřený v běžné pracovní době knihovny, tedy ve všední dny kromě středy od 10 do 18 hodin a v sobotu od 9 do 12 hodin. Lístek do něj stojí 10 korun.

V mostecké knihovně vás potrápí iQpark

Volný čas
Ilustrační snímek
Slavkov u Brna – Kovový materiál, elektromotor z míchačky včetně přívodních kabelů, hliníkový žebřík, elektrickou svářečku a další nářadí si odnesl neznámý zloděj z chaty a neuzamčené kůlny v chatové oblasti Pod Urbánkem poblíž Slavkova u Brna.

Zloděj vykradl chatu u Slavkova. Odnesl si nářadí

Zločiny a soudy
Pianosalon společnosti Petrof v hradeckém kulturním domě Střelnice.
Hradec Králové – Přední evropský výrobce pian a klavírů Petrof Hradec Králové v listopadu otevře veřejnosti firemní muzeum. Představí v něm zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian, klavírů a dalších rarit ze své produkce. Muzeum podnik zřídil u příležitosti 150 let od založení firmy Antonínem Petrofem.

Petrof oslaví 150. narozeniny 
otevřením firemního muzea

Podnikání
Pianosalon společnosti Petrof v hradeckém kulturním domě Střelnice.
Hradec Králové – Přední evropský výrobce pian a klavírů Petrof Hradec Králové v listopadu otevře veřejnosti firemní muzeum. Představí v něm zhruba dvacet nástrojů včetně nejstarších modelů pian, klavírů a dalších rarit ze své produkce. Muzeum podnik zřídil u příležitosti 150 let od založení firmy Antonínem Petrofem.

Petrof oslaví 150. narozeniny 
otevřením firemního muzea

Podnikání
ILUSTRAČNÍ FOTO: Koupaliště ve Slavkově u Brna.
Vyškovsko – Výborná návštěvnost, vyšší tržby, ale také zvýšená nutnost oprav areálů. Po úspěšné sezoně koupališť na Vyškovsku počítají provozovatelé s opravami. Vedení vyškovského aquaparku plánuje například opravu velkého plaveckého bazénu.

Slavkovské koupaliště dostane nové čerpadlo

Vyškovsko
MONITOROVACÍ VZDUCHOLOĎ sestrojili pracovníci plzeňské univerzity. Příští týden bude kroužit nad náměstím.
Plzeň - Šest a půl metru dlouhá vzducholoď vznášející se nad náměstím Republiky. To je hlavní novinka letošního ročníku Dnů vědy a techniky v Plzni, který se koná už příští týden od 9. do 14. září. Letošní motto zní Teorie velkého třesku není jen seriál.

Na vědu v plzeňských ulicích dohlédne vzducholoď

Plzeňský kraj
MONITOROVACÍ VZDUCHOLOĎ sestrojili pracovníci plzeňské univerzity. Příští týden bude kroužit nad náměstím.
Plzeň – Šest a půl metru dlouhá vzducholoď vznášející se nad náměstím Republiky. To je hlavní novinka letošního ročníku Dnů vědy a techniky, který se koná už příští týden. Letošní motto zní Teorie velkého třesku není jen seriál.

Na vědu v ulicích dohlédne vzducholoď

Plzeňsko