ŠTÍTEK: epilepsie

Milan Sochora žije a tvoří v Reynkově Petrkově.
Petrkov – Milan Sochora žije a tvoří v Petrkově. Život si s ním ošklivě zahrál, trpí epilepsií a schizofrenií, ale možná zrovna tato životní překážka mu umožnilo vidět svět poněkud jinak.  

Čas po odletu vlaštovek

Havlíčkobrodsko
Honza je velký sportovec
Neuvěřitelný příběh má za sebou teprve osmnáctiletý Honza. Tomu lékaři už jako malému diagnostikovali epilepsii, přesto se naučil žít úplně normálně a naplno sportuje. Pomohl mu také jedinečný operativní zákrok, kterým špičkový odborníci odstranili velké ložisko, kvůli kterému nepříjemnými a hlavně nebezpečnými záchvaty trpěl.

Honza je bojovník, přes epilepsii žije naplno

Skutečný život
17. ročníku EEPI vodáckého triatlonu ve Vlkovské pískovně u Veselí nad Lužnicí se v sobotu 28. září zúčastnilo 105 závodníků.
Již sedmnáctého ročníku EEPI vodáckého triatlonu ve Vlkovské pískovně u Veselí nad Lužnicí se v sobotu 28. září zúčastnilo 105 závodníků, desítky lidí je přišly na trati povzbudit. Akce se konala pod záštitou spolku EpiStop u příležitosti Národního dne epilepsie a její výtěžek putuje na pomoc lidem s epilepsií.
22 fotografií

Sportovci podpořili lidi s epilepsií

Čtenář reportér
Kateřina Čapková pomáhá v Bohuslavicích dětem, které jsou vážně nemocné.
Bohuslavice /FOTO/ – Nikdy neměla chodit, přesto nyní dělá Adélka první samostatné krůčky. Ládíček byl nedonošeným miminkem a lékaři byli v případě jeho dalšího vývoje velmi skeptičtí. V současné době je jedničkářem ve třetí třídě a závodně hraje hokej a basketbal, aktivně jezdí na koni a dokonale ovládá všechny sporty.
4 fotografie

Adélka neměla chodit, pomohli jí v Bohuslavicích

Jihlavsko
Kuba má autismus, paranoidní schizofrenii, epilepsii a poruchu chování. Žijí v Mnichově Hradišti
Mnichovo Hradiště – Iveta Krsková sama vychovává jednadvacetiletého syna Jakuba, který trpí autismem, schizofrenií, poruchou chování a epilepsií. V sobotu jim přátelé uspořádali charitativní koncert v Domě kultury v Mladé Boleslavi, na kterém se vybralo 55 tisíc korun.

Matka autisty: Bez charity mohl syn skončit v ústavu

Boleslavsko
Kuba má autismus, paranoidní schizofrenii, epilepsii a poruchu chování. Žijí v Mnichově Hradišti
Mnichovo Hradiště - Iveta Krsková z Mnichova Hradiště je neuvěřitelně silná žena. Sama se stará o svého syna Jakuba, který na tom není po zdravotní stránce vůbec dobře. Jednadvacetiletý muž trpí autismem, paranoidní schizofrenií, epilepsií a poruchami chování. K tomu všemu má přidružené poruchy, které k závažným onemocněním prostě patří. Přátelé se rozhodli, že pro ně na sobotu uspořádají koncert.

Na péči o postiženého syna jí chybí peníze. Pomůže koncert?

Boleslavsko
Rodina z Telče pomohla rodině ze Stonařova. Foto: archiv Tomáše Slavaty
Jihlavsko – Mimořádně silný příběh v předvánočním čase propojil životy dvou rodin z Jihlavska, Wittkových ze Stonařova a Vetýškových z Telče. Když totiž Adélka Vetýšková v květnu na závodě Slavata Triatlon Tour vyhrála horské kolo, hned se spolu s rodiči rozhodli, že výhru věnují někomu, kdo ji potřebuje mnohem víc.
6 fotografií

OBRAZEM: Neváhali pomoci. Udělali radost rodině ze Stonařova

Jihlavsko
Malý Daneček ve Středisku rané péče při havlíčkobrodské Charitě trénuje i pozornost a soustředění.
Havlíčkův Brod – Nepotřebné věci, které jednomu překáží, mohou druhému naopak pomoci. A kam s nimi? Od pondělí je lidé mohou nosit do havlíčkobrodského mateřského centra Zvoneček. Darované věci půjdou do benefičního prodeje jarního charitativního bazárku, jehož výtěžek tentokrát pomůže rodině dvouletého Daniela z Havlíčkobrodska. Tomu lékaři po narození diagnostikovali vzácnou vrozenou vadu. Akci organizuje brodská Charita.

Věci, které jiným překáží, mohou dvouletému Danielovi zaplatit lázně

Havlíčkobrodsko
Ilustrační foto.
Havlíčkův Brod – Dvouletý Daniel z Havlíčkobrodska vypadá na první pohled jako zdravý, zvídavý chlapeček, kterému nic nechybí. Narodil se v osmatřicátém týdnu a bez významnějších komplikací. Jenže už v porodnici lékaři projevili podezření na vrozenou vývojovou vadu. Daneček absolvoval genetické testy i další vyšetření, které potvrdily velice vzácnou diagnózu. Ta s sebou nese zdravotní problémy, a především otazníky nad tím, jak se chlapec bude dále vyvíjet.

Chceme Danečka posunout ve vývoji zase o kousek dál, říká odbornice

Havlíčkobrodsko
Odchycené fenky z Kočova se těší dobrému zdraví.
Kosov – Tři fenky v poměrně dobrém zdravotním stavu a jedna nejspíše trpící epilepsií. Takový je výsledek sobotního odchytu psů z jednoho domu v Kosově. Všechna odchycená zvířata pocházejí ze stejného domu jako Radovánek, který byl nalezen polomrtvý u kosovského rybníka, ale díky neutuchající práci Útulku u Šmudliny se nakonec dostal z nejhoršího. 
11 fotografií

Zbytek zanedbávaných psů z Kosova se již nachází v bezpečí útulku

Zločiny a soudy
Charitativní běh pro Míšu ve Svitavách.
Svitavy – Středisko volného času „Tramtáryje“ a atletický oddíl ze Svitav zorganizovaly druhý ročník charitativního běhu. „V letošním roce byl výtěžek věnován tříletému Míšovi Trejbalovi, který má diagnostikován hypotonický syndrom, epilepsii a má opožděný psychomotorický vývoj,“ prozradil organizátor sobotního běhu Miroslav Skočovský.
4 fotografie

Běželi a přitom pomáhali

Svitavsko
hořčice
Hořčice, stejně jako mnoho jiných koření, byla původně užívaná hlavně jako lék, a existují záznamy, že už v antickém Římě byla součástí asi 40 různých léků. Z dnešního pohledu se to může zdát kuriózní, ale měla pomáhat léčit takové nemoci jako epilepsii, rýmu či kožní nemoci…
5 fotografií

Hořčice: Pepř chudých

Bydlení
Ilustrační foto.
Stonařov - Rodina Romana Wittka ze Stonařova se dostala do situace, kterou by nechtěl nikdo zažít. Před několika týdny mu zemřela manželka, která podlehla zhoubnému nádoru mozku. Zůstal tak se svými dcerami, Izabelou a Vanesou sám. Aby toho nebylo málo, tak jeho mladší dcera Izabela, které jsou čtyři roky, se už rok léčí s akutní leukémií. Městys Stonařov se proto rozhodl, že rodině zřídí transparentní účet, na který budou moci lidé přispívat libovolnou částkou.

Stonařovští pomáhají. Rodina přišla o maminku

Jihlavsko