ŠTÍTEK: epilepsie

Kapela Mydy Rabycad.
Vysoké Mýto – I v letošním roce se ve vysokomýtském M-klubu odehrál jeden z benefičních koncertů projektu Hudba pomáhá. Na podporu Vojtěcha Vrchoty tentokrát zahrála mladá electroswingová kapela s názvem Mydy Rabycad, které se podařilo roztančit celý sál.

Kapela Mydy Rabycad získala pro Vojtu víc než 38 tisíc korun

Orlicko
Rostliny marihuany.
Záhřeb – V Chorvatsku je ode dneška legální používat marihuanu k léčebným účelům u pacientů, kteří trpí závažnými onemocněními, jako jsou rakovina, roztroušená skleróza, AIDS a epilepsie. Umožňuje to příslušný právní předpis ministerstva zdravotnictví, který vstoupil v platnost.

Chorvatsko legalizovalo užívání marihuany k léčebným účelům

Svět
Ilustrační foto.
Praha - Dnešní Národní den epilepsie připomíná, že neurologické onemocnění, kterým trpí šest milionů Evropanů, nemusí uzavírat cestu k plnohodnotnému životu. Epileptici narážejí kvůli neznalosti a obavám okolí spíše na společenská omezení než na zdravotní limity, sdělila předsedkyně Společnosti „E" Alena Červenková.

S epilepsií lze vést plný život, připomíná den epilepsie

Česko
Policisty zajímá, jak se karta okradené ženy dostala do rukou ženy na videu.
Praha /VIDEO/ - Téměř deset tisíc korun zmizelo z účtu nemocné ženy, kterou ve chvíli, kdy cestou domů ztrácela vědomí, okradl dosud neznámý pachatel. O události z konce dubna informoval v úterý Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie. Kriminalisté I. obvodu pražské policie současně zveřejnili kamerové záběry z vinotéky zachycující ženu, po jejíž totožnosti pátrají. Detektivové předpokládají, že by v souvislosti s řešeným případem mohla leccos osvětlit.
0 fotografií

Ženě, která omdlela, někdo utrácel peníze z účtu

Zločiny a soudy
Deset pytlů víček od PET lahví. Tolik si jich Davídkovi rodiče mohli po chodícím maratonu odvézt domů
Mladá Boleslav - Hodiny ukazují přesně devět hodin a v mladoboleslavské herně Péče pro tebe Helena Šádková tlačítkem právě spouští běžící pás. Tím odstartovala benefiční chodící maraton pro tři a půl letého Davídka Koška z Mnichova Hradiště, který trpí hypotonickým syndromem (ochabování svalstva), k němuž se v poslední době přidala ještě epilepsie.

Pomoc Davídkovi: pás se nezastavil, lidé ušli půlmaraton a nosili víčka

Středočeský kraj
Deset pytlů víček od PET lahví. Tolik si jich Davídkovi rodiče mohli po chodícím maratonu odvézt domů
Mladá Boleslav - Hodiny ukazují přesně devět hodin a v herně Péče pro tebe Helena Šádková tlačítkem právě spouští běžící pás. Tím odstartovala benefiční chodící maraton pro tři a půl letého Davídka Koška z Mnichova Hradiště, který trpí hypotonickým syndromem (ochabování svalstva), k němuž se v poslední době přidala ještě epilepsie.

Chodící pás se nezastavil. Lidé ušli půlmaraton a nosili víčka

Boleslavsko
Ilustrační foto
Praha - Kombinace léků s alkoholem neprospěla muži, jemuž ve čtvrtek večer pomáhali strážníci z Prahy 5. Ti byli vysláni do Kartouzské ulice, kde podle telefonického oznámení ležel muž u supermarketu. Ukázalo se, že na zemi si dotyčný neustlal poprvé. Muž, v jehož případě bylo na první pohled zřejmé, že má upito, nejprve usnul přímo v prodejně - odtud ho ale vyvedli pracovníci bezpečnostní agentury.

Ležící muž nadýchal přes tři promile

Praha
V PÉČI PRO TEBE s klienty také cvičí. Pomáhá jim to zlepšit zdravotní stav.
Mladá Boleslav - Jeho příběh sleduje celé Mladoboleslavsko. Tříletý Davídek Košek z Mnichova Hradiště krátce po narození začal trpět bolestivými křečemi a lékaři u něj zjistili hypotonický syndrom, který je navíc ještě kombinovaný s epilepsií. Davídek se s nemocí statečně pere, ale jeho léčba je časově náročná. Podstupuje ji ve slovenských Piešťanech, v Adeli centru. Jenže rehabilitace je finančně nákladná.

Maratonem na chodícím pásu můžete i vy pomoci Davídkovi

Středočeský kraj
V PÉČI PRO TEBE s klienty také cvičí. Pomáhá jim to zlepšit zdravotní stav.
Mladá Boleslav - Tříletého Davídka Koška z Mnichova Hradiště určitě všichni znáte. Krátce po narození začal trpět bolestivými křečemi a lékaři u něj zjistili hypotonický syndrom, který je navíc ještě kombinovaný s epilepsií. Jeho příběh sleduje celé Mladoboleslavsko.

Maratónem na chodícím pásu můžete i vy pomoci Davídkovi

Boleslavsko
Ilustrační foto.
Kutná Hora – Sankturinovský dům se stane místem konání školení první pomoci a neodkladné resuscitace v rámci projektu Učte se od profesionálů. To se uskuteční ve středu 13. května v 17 hodin. Kurz i celý projekt pořádá od října 2014 Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje.

Dobrovolníky proškolí profesionální zdravotníci

Kutnohorsko
Nový přístroj pomůže s odhalováním Alzheimerovy, Parkinsonovy choroby, schizofrenie či epilepsie.
Brno /FOTOGALERIE/ – Pacientů, kteří trpí Alzheimerovou chorobou, neustále přibývá. Ještě v roce 2011 jich na jižní Moravě bylo necelých 1400, předloni už o tři sta víc. Vědci z brněnského vědeckého centra Ceitec teď proti závažným mozkovým onemocněním, mezi které patří i Parkinsonova choroba, schizofrenie či epilepsie, získali účinnou zbraň.
8 fotografií

Vědci získali zbraň proti Alzheimerově chorobě. Nové přístroje za sto milionů

Brněnsko
V Brně se konala akce Svíčka za včeličku.
Brno – Dlouhý křik, několikahodinový pláč, epilepsie. I to jsou podle některých matek důsledky povinného očkování dětí takzvanou hexavakcínou. V Brně na Moravském náměstí a dalších městech České republiky se proto v úterý sešli rodiče při akci nazvané Svíčka za včeličku. „Svíčku jsme zapálili třeba za dvouletou Milenu, která na následky povinného očkování zemřela v roce 2006," připomněla organizátorka brněnského setkání Gabriela Ježková.
15 fotografií

OBRAZEM: Brněnské matky zapálily svíčku obětem povinného očkování

Brněnsko
Dana KRAMPEROVÁ, nar. 1976 trvale bytem Újezdeček
Teplicko - Pohřešovaná (Dana KRAMPEROVÁ, nar. 1976 trvale bytem Újezdeček) je bezdomovkyně, zdržuje se na neznámém místě. Déle než měsíc nekontaktovala své známé a její mobilní telefon je nedostupný. Jedná se osobu trpící epilepsií, která v případě vynechání medikace může být reálně ohrožena na životě a zdraví.

POMOZTE: Žena žije na ulici. Má epilepsii. Policie po ní pátrá

Teplicko
Ilustrační foto.
Děčín – Chodí do druhé třídy, osud k ní byl ale velmi krutý. Anička z Děčína, žákyně ze Základní školy Vojanova, je totiž vážně nemocná. Škola se proto rozhodla Aničce pomoci uspořádáním benefičního badmintonového turnaje.

Pomozme Aničce, vyzývá škola

Děčínsko
ZLATÝ RETRVÍR
Malý, velký, krátkosrstý nebo huňatý, lovecký či „gaučák". Výběr plemene zásadně ovlivní, jak bezproblémově bude váš život se psem probíhat. Neberte v úvahu, jaká rasa se vám líbí, a už vůbec ne módní trendy. Nejdůležitější jsou povahové vlastnostosti plemene a jeho potřeby.
12 fotografií

Chlupaté štěstí: jaký pes se ke mně hodí?

Bydlení
Den pro veřejnost v Alce. Součástí byl i keramický jarmark klientů. Na snímku je Marcela Ondrová se synem Liborem.
Příbram – Na genetickou vadu dítěte většinou upozorní nastávající maminku testy během těhotenství. Ty ale měla Marcela Ondrová v pořádku. Jenomže když malý Libor přicházel na svět, porod se bohužel neobešel bez zranění. Dostavilo se totiž krvácení do mozku. Diagnóza chlapce od té doby zní: mozková obrna, epilepsie.

Postupně jsem přišla na to, že přes některé věci se nedostanu

Příbramsko
Davídek Košek z Mnichova Hradiště, který musí chodit
Mnichovo Hradiště - Příběh tříletého Davídka Koška z Mnichova Hradiště, který po narození začal trpět bolestivými křečemi a lékaři u něj později diagnostikovali hypotonický syndrom v kombinaci s epilepsií, oslovil celé Mladoboleslavsko. Aby se jeho stav zlepšil, potřebuje rehabilitovat v Adeli centru ve slovenských Piešťanech či v klimkovických lázních.

Davídek už po rehabilitacích komunikuje vlastními znaky

Středočeský kraj
Ilustrační foto
Zlín - Schopnost řidičů městské hromadné dopravy poskytnout předlékařskou první pomoc a orientovat se v mimořádné situaci, kdy dojde k náhlému zhoršení zdravotního stavu některého z cestujících, může být potřebná kdykoli. Dokladem toho je i případ ze soboty, kdy byl ve Zlíně jeden z cestujících v trolejbusu postižen epileptickým záchvatem.

Epileptika zachraňovali cestující i řidička MHD

Nehody
Ilustrační foto.
Praha - Šestiletý trest definitivně platí. Takový je závěr Nejvyššího soudu ČR v Brně, který se zabýval dovoláním seniora-sedmdesátníka, jehož usednutí za volant auta před necelými dvěma roky skončilo tragédií pro dvě rodiny. Vlastně pro tři - včetně jeho vlastní. Jde totiž o muže, který předloni 5. března večer zcela nepochopitelně boural uprostřed Mánesova mostu v Praze.

Šestiletý trest za dva životy na Mánesově mostě soud nezměnil

Zločiny a soudy