ŠTÍTEK: Evropa

Afrika stokrát jinak
Afrika je pro nás Středoevropany kompletně jiným světem. A to ještě navíc jiným od místa k místu. Vydá-li se našinec na putování africkým kontinentem od jihu k severu, zažije snad sto údivů nad proměnou „černého kontinentu“ nežli stačí doputovat z Cape Townu na jih Namibie.

Afrika stokrát jinak

SPECIÁL: To nejlepší z HedvabneStezky.cz
OBRAZEM: Nejkrásnější místa Islandu
Island náleží geograficky k Evropě, ale pro většinu Evropanů představuje neznámou zemi s měsíční krajinou. Podívejte se na letecké snímky islandské krajiny, přečtěte si, jak se na ostrov dostal první Čech a jak vypadá jeden z nejstarších parlamentů na světě… A ještě mnohem víc…

OBRAZEM: Nejkrásnější místa Islandu

Články
Obsah časopisu – březen 2012
Také v březnovém vydání jsme pro čtenáře připravili články, které je zaujmou, vzruší a i poučí. Hlavním tématem čísla jsou tentokrát nosorožci. V článku Války o nosorožce do dočtete, co všechno pytláci udělají, aby získali rohy nosorožců i jaké je řešení tohoto problému. V článku Putující apoštolovése dozvíte o mužích, kteří šířili svou víru na tisíce kilometrů daleko a dodnes inspirují poutníky. Zajímají vás Arabská moře? Pak si přečtěte stejnojmenný článek. Můžete také poznat Marseilleský zázrak. Zdá se, že přistěhovalci téměř odevšad v tomto městě spolu vycházejí dobře. Může taková harmonie vydržet? V článku Cíl Evropa vám prozradíme, odkud pocházejí pracovníci ze zahraničí, kteří jsou hybnou silou populačního růstu. Ledovce odnášely balvany stovky kilometrů daleko a někdy je zanechaly i na místech, kde bychom je nečekali. Jejích příběh najdete v článku Kameny v pohybu. 

Obsah časopisu – březen 2012

Časopis
Exkluzivně pro National Geographic: Astana, město budoucnosti
Nové hlavní město Kazachstánu nemá nouzi o exotické stavby, z nichž některé nejlépe charakterizují vtipné místní přezdívky jako Banán, Sedm sudů nebo Zapalovač (ministerstvo dopravy a komunikací). Ale některým budovám je těžké dát jakoukoli přezdívku – nepřipomínají totiž vůbec nic. Alespoň nic z této planety.
19 fotografií

Exkluzivně pro National Geographic: Astana, město budoucnosti

Články