ŠTÍTEK: Facebook Inc.

Hudebně-divadelní projekt Velvet Havel
Ústí nad Labem - Předprodej začal v pátek ve 12.00 hodin. Lístky lze rezervovat na www.festivalkult.cz, nabízí je prodejna Swiss na Masarykově ulici. Lístky na La Putyku lze zarezervovat a nakupovat od úterý v pokladně Severočeského divadla.

Nabitý Festival Kult 2015: Kam a kdy pro lístky?

Volný čas
Obecenstvo bavil nejen páteční večerní program, ale lidé si pořádně užili také dobové sobotní dopoledne a odpoledne.
Polička /ROZHOVOR/ – Mandrage. Kovaní Plzeňáci, partička vysmátých chlapíků, kteří svými písničkami baví početné zástupy teenagerů i dospělých. Dnes už jsou slavní, byli nominovaní na slavíka, objevili se také v anketě Anděl. A vůbec dnes dobývají velká pódia.

Mandrage: Když jsme začínali, neznali jsme se

Hudba
Obecenstvo bavil nejen páteční večerní program, ale lidé si pořádně užili také dobové sobotní dopoledne a odpoledne.
Polička – Mandrage. Kovaní Plzeňáci, partička vysmátých chlapíků, kteří svými písničkami baví početné zástupy teenagerů i dospělých. Dnes už jsou slavní, byli nominovaní na slavíka, objevili se také v anketě Anděl. A vůbec dnes dobývají velká pódia.

Mandrage: Když jsme začínali, neznali jsme se

Volný čas
Pětičlenná kapela MIG 21 se shodne na pivu v kelímku i na dobré muzice. Dokáže to jistě už i v sobotu v Kadani v KZ Orfeum v rámci turné.
Kadaň /ROZHOVOR/ - Kadaňské KZ Orfeum je jediným místem Ústeckého kraje, kde na aktuálním turné představí populární rocková skupina Mig 21 s Jiřím Macháčkem u mikrofonu své nové album nazvané prostě „Album". Vystoupí zde v sobotu 15. listopadu, máte už lístky?

Jiří Macháček: Obal Alba Migu 21 je fakt vyšívaný

Hudba
Pětičlenná kapela MIG 21 se shodne na pivu v kelímku i na dobré muzice. Dokáže to jistě už i v sobotu v Kadani v KZ Orfeum v rámci turné.
Kadaň - Kadaňské KZ Orfeum je jediným místem Ústeckého kraje, kde na aktuálním turné představí populární rocková skupina Mig 21 s Jiřím Macháčkem u mikrofonu své nové album nazvané prostě „Album". Vystoupí zde v sobotu 15. listopadu, máte už lístky?

Jiří Macháček: Obal Alba Migu 21 je fakt vyšívaný

Volný čas
 Ilustrační foto.
České Budějovice - Facebook (FB) přivedl jednoho jihočeského „koňáka" (tedy milovníka koní) k žalobě na 37 jiných vyznavačů přesněji vyznavaček tohoto koníčka. Po každé chce 100 000 korun náhrady nemajetkové újmy. Soud zamítl tři žaloby muže dotčeného diskusí uzavřené skupiny na sociální síti. Rozsudek není pravomocný.

Když si milovníci koní řeší svoje spory na facebooku

Zločiny a soudy
Muzikant a organizátor StatekFestu Jiří Jonáš.
Znojmo /ROZHOVOR/ - Šestačtyřicetiletý bubeník známé znojemské kapely P.P.D. Jiří „Jonatán" Jonáš je mimo jiné organizátorem regionálního festivalu StatekFest. Šestice kapel se už v sobotu představí na zahradě znojemské restaurace Na Stadionu, které nikdo ve Znojmě neřekne jinak než Statek. Už posedmé se zde koná oblíbený hudební festival StatekFest.

Jiří Jonáš: Sedmý StatekFest? Stále v rovině kamarádského setkávání se

Hudba
Ing. Jan Růžička, ředitel mosteckého Centralu.
Most – Letos je to přesně pět let, co v Mostě funguje nákupní centrum Central. A na podzim to bude rok, co je jeho ředitelem dvaatřicetiletý inženýr Jan Růžička. Ekonom, manažer, ale málokdo asi ví, že i mistr bojových umění, který do Mostu přišel z pražského zastoupení jedné z největších světových společností zabývajících se obchodem s nemovitostmi. V době, kdy si kdejaký šéf minišroubárny nechá říkat pane prezidente, mě velmi překvapilo, že tento, ve svém oboru skutečně úspěšný muž, si na titulování zrovna moc nepotrpí.

Ředitel Centralu: Nakupování není v Mostě životním stylem

Podnikání
Ilustrační fotografie.
Plzeň – Maják Plzně, Plzeňské zprávy, Plzeňský kalendář, Škoda Plzně, Jak vypadala Plzeň, Město Plzeň, Plzeňský kraj, lepší místo pro všechny či prostě jen Plzeň – to jsou názvy stránek na facebooku, jejichž četnost a obliba dokazují, že živo není jen v plzeňských ulicích.

Plzeň žije také na síti

Plzeňsko
Výprava šumperských karatistů na Euro Cupu.
Šumperk - Na 150 bojovníků z celé Evropy, mezi nimiž nechyběli ani borci ze Šumperku, se v sobotu 14. dubna sešlo v Havlíčkově Brodě, kde se konal evropský pohár Moderního sportovního karate – Euro Cup, který se pořádal na počest dvacetiletého výročí založení MSK v České republice.

Šumperští karatisté vezou z Euro Cupu medaile

Ostatní sporty
Počítačová hra Emergency 2012.
Záchranářská strategie Emergency 2012 nemá v Česku na růžích ustláno. Vydavatelské firmě TopCD trvalo poměrně dlouho, než na tento titul získala práva, ale nakonec můžeme konečně potvrdit, že hra vyjde v české verzi u TopCD za tradiční cenu 299 korun. V únoru byla zahájena práce na lokalizaci hry.

Záchranářská strategie Emergency 2012 vyjde v češtině u TopCD

Hry
Ilustrační foto.
České Budějovice –Azbestová vlákna mizí podle plánu. Májské školy možná otevřou po jarních prázdninách.Krajská hygienická stanice odmítá tvrzení zprávy firmy Foster Bohemia, že by 
v případu azbestu 
na májských školách pochybila.

Děti, vydržte. Za měsíc je Máj opět váš

Českobudějovicko
Do objektů je vstup zakázán.
České Budějovice -Podle expertizy při opravách májských škol pochybila pravděpodobně subdodavatelská firma. Deník už má k dispozici zprávu společnosti Foster Bohemia. Ta se ještě dnesodpoledneobjeví na internetu města.Z ní je poměrně jasné,kdenastaly potíže, které budou stát miliony korun navíc a vyhnaly přes tisíc dětí do náhradních škol.

Problémy s azbestem prý zavinila špatná práce s panely

Českobudějovicko
Ilustrační fotografie.
Komentář - Autor těchto sloupků zde několikrát poplácal po rameni sběrače zpráv z neonacistické scény. Domníval se, že členové Antify všechny špeky a sólokapry shánějí přímo zevnitř, tedy prostřednictvím lidí, kteří se dostanou do hnědé scény, na oko hrají nácky, ale vedle toho vynášejí informace ven.

Facebook a Velký bratr

Názory z regionu