ŠTÍTEK: Ferrari

Ilustrační foto
Děti jsou nejzranitelnějšími účastníky silničního provozu, proto je pořízení sedačky do auta velmi zodpovědný úkol. Časopis dTest se proto zaměřil na testování 12 dětských zádržných systémů různých hmotnostních i velikostních skupin. V testu nakonec neuspěly dvě sedačky, které však propadly kvůli obsahu škodlivých látek.
5 fotografií

Autosedačky? Je v nich zbytečná chemie, ukázal dTest

Ekonomika
Ilustrační foto
Policie obvinila osm lidí a pět firem z rozsáhlého organizovaného krácení daně z přidané hodnoty (DPH) při obchodech s automobilovými díly. Dnes o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Doplnil, že kriminalisté zatím zadokumentovali škodu zhruba 70 milionů korun. Při domovních prohlídkách policie zajistila kromě peněz také luxusní auta a hodinky.
4 fotografie

Policie viní osm lidí a pět firem z krácení DPH o 70 milionů korun

Česko
Ilustrační foto
Vzácné a nablýskané stařičké automobily a motocykly, posádky oděné do historických kostýmů, módní přehlídky a soutěže elegance i stylová jazzová hudba i občerstvení. Takový je sobotní program v bohumínském Hobbyparku, kde se od 10 hodin koná sraz historických vozů a s tím spojená soutěž elegance jejich posádek.

Bohumín ovládnou historická auta i motocykly

Volný čas
Nové Zetory Major se představily na řadě veletrhů.
Brněnský výrobce traktorů Zetor spustil sériovou výrobu nové modelové řady Major, jejíž design vychází z konceptu italského studia Pininfarina, které je známé svou prací pro další ikonické vozy v červené barvě – značku Ferrari nebo Alfa Romeo. Kromě nového designu traktory nabídnou zákazníkům univerzální využití a široké uplatnění v reálných podmínkách. Nové stroje se k prvním zákazníkům dostanou v následujících týdnech.
5 fotografií

Výrobní linky opouští první traktory Zetor s designem navrženým Pininfarinou

Ekonomika
Na Masarykův okruh se o víkendu sjeli milovníci italské značky Ferrari.
/REPORTÁŽ/ Logo černého koně vzpínajícího se na zadních nohou je vidět na každém kroku. Na brněnský Masarykův okruh se sjíždí milovníci italské značky Ferrari už od nedělního podmračeného rána. Fanoušci se na tribunách usazují již při dopoledních kvalifikacích na závody dvou šampionátů v seriálu Ferrari Challenge – Coppa Shell a Trofeo Pirelli. 
39 fotografií

Ferrari přetrhává rodinná pouta i táhne na trať. Třeba už tři měsíce po porodu

Motorismus