ŠTÍTEK: Ferrari

I takové skvosty budou v Mostě k vidění.
Most /FOTOGALERIE/ - Už o tomto víkendu 23. a 24. června zaplesá srdce milovníků a příznivců historických vozidel rozmanitých kategorií, různých kubatur a značek. Mostecký autodrom totiž hostí druhý ročník závodního víkendu The Most Historic Grand Prix, při němž se fanouškům představí na velkém závodním okruhu v plné síle sportovní vozy věhlasných výrobců z druhé poloviny minulého století, a to včetně monopostů formule 1 zlaté éry této královské motoristické disciplíny od konce 60. let do roku 1985.
10 fotografií

Mostecký autodrom opanují historické formule 1 i veterány mnoha značek

Fotbal
Internetový bavič Kazma, vlastním jménem Kamil Bartošek, podpořil handicapované cyklisty.
Krátce před polednem odstartoval z pražské Ladronky peloton jezdců na ručních kolech. Cestu Českem zakončí v pátek na Mezinárodním filmovém festivalu ve Zlíně. Akce Tour4Change, kterou pořádá nezisková organizace Černí koně, má dětem přiblížit život s postižením a naučit je prevenci úrazů a nehod. Do sedla handbiku usedl také známý internetový bavič Kazma Kazmitch, vlastním jménem Kamil Bartošek.

Kazma podpořil handicapované cyklisty. Padne sázka o veřejné ponížení?

Praha
Helicopter show v Hradci Králové.
Hradec Králové /FOTO/ - Tisíce lidí zamířily v sobotu na hradecké letiště, kde vyvrcholila dvoudenní akce Helicopter a Rally Show. Na stojánkách i v letových ukázkách návštěvníci mohli vidět desítky vrtulníků a letadel. Nechyběla ani akrobatická vystoupení.
37 fotografií

Mraky nad Hradcem rozehnaly rotory vrtulníků

Hradecko
Rudolf Desenský se svými svěřenci
V Česku platí za člověka, který se jako jeden z mála specializuje na problémové zlé psy hlavně větších plemen a často je dokáže vychovat a navrátit do původní rodiny. Ty, které se mu nepodaří převychovat, si nechá a mohou u něj dožít. Rudolf Desenský je kontroverzní osobnost a vyvolává různé emoce. Psího psychologa znají diváci z výchovného pořadu České televize Kočka není pes, kde radí pejskařům. Jako poradce ale funguje také ve svém Mikroazylu Vlčáry. „Každý den mi volají třeba čtyři lidi s agresivními psy,“ vypočítává.

Rudolf Desenský: Za týrání zvířat bych zavíral. Začne to u psa a skončí u lidí

Magazín
Lewis Hamilton
Na prahu nové sezony formule 1 (která startuje tento víkend Velkou cenou Austrálie) netrpělivě přešlapuje zástup elitních závodníků. Třeba finský rutinér Kimi Räikkönen, jeho krajan Valtteri Bottas, dvojnásobný šampion Fernando Alonso, nizozemský hazardér Max Verstappen či jeho australský kolega Daniel Ricciardo. Ale při vší úctě k těm všem, největší díl pozornosti fanoušků se upírá jen ke dvěma mužům. Lewis Hamilton a Sebastian Vettel právě oni dva by se letos měli utkat nejen o mistrovský titul, ale také o neformální vavříny nejlepšího jezdce své generace.
39 fotografií

Hamilton vs. Vettel. Další díl je tu

Motorismus
Lewis Hamilton.
/INFOGRAFIKA/ Když se v roce 1957 stal už popáté mistrem světa formule 1 Juan Manuel Fangio, vypadalo to jako nepřekonatelná meta. Legendární Argentinec vyhrával, co se dalo. Ať už řídil Alfu Romeo, Maserati, Mercedes nebo Ferrari, v těch dávných rytířských dobách, kdy jezdci den co den riskovali životy v pekelně rychlých autech, která z dnešního pohledu vypadají jako „rakve na kolech“, byl Fangio nejlepší.

Konec vlády jedné stáje? Startuje formule 1, touží po dramatu

Motorismus
Pardubicko – Novákovi, Novotní a Svobodovi. Taková jsou nejčastější příjmení na Pardubicku. Celkem v bývalém okresu Pardubice žije 3 679 nositelů těchto příjmení.

Novákovi „vítězí“ i v okrese

Pardubicko
Chrudimsko – Asi každý z našich čtenářů si už položil otázku, kolik lidí v celé zemi nese stejné příjmení. Statisticky snadné to má například všech 13 nositelů příjmení Hajzl, neboť ti žijí výhradně na Chrudimsku.

Hajzlové se zabydleli jen na Chrudimsku

Chrudimsko
Superbiky na brněnském okruhu - ilustrační fotografie.
Brno – Motorističtí fanoušci na jižní Moravě žijí každý rok mistrovstvím světa silničních motocyklů. Oblíbené závody MotoGP si vychutnají i letos od 3. do 5. srpna. Ovšem možná lehce víc se v úvodu sezony mluví o návratu druhého nejprestižnějšího motocyklového podniku do Brna, šampionátu superbiků. Na Masarykově okruhu rozburácí své motory 8. až 10. června. „Bude to pro mě vrchol sezony,“ říká osmadvacetiletý jezdec šampionátu superbiků Ondřej Ježek.

Novinky na okruhu? Návrat superbiků i závody Ferrari

Ostatní sporty
Koncept New Stratos z roku 2010.
Šílenství okolo autosalonu v Ženevě právě nyní vrcholí a všechny automobilky již mají svoje exponáty nachystané na příslušných místech. To platí i pro nepříliš známou společnost Manifattura Automobili Torino. Ta stojí za projektem nového Stratosu. A právě tato firma se pochlubila videem se zvukem New Stratosu nakládaného do kamionu. Zároveň známe už i cenu a je pěkně mastná.
16 fotografií

Takhle zní nová „Lancia" Stratos. Sporťák s technikou Ferrari je šíleně drahý

Autosalon
Dámy a pánové, seznamte se. Toto je Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO, nový vůz brněnské závodní stáje Mičánek Motorsport. Hlavní technické parametry: desetiválec s výkonem 620 koňských sil a rychlostí přes tři sta kilometrů v hodině.
Brno /FOTOGALERIE/ - Dámy a pánové, seznamte se. Toto je Lamborghini Huracan Super Trofeo EVO, nový vůz brněnské závodní stáje Mičánek Motorsport. Hlavní technické parametry: desetiválec s výkonem 620 koňských sil a rychlostí přes tři sta kilometrů v hodině. „Jedná se o model roku 2018 a jsme jedni z prvních, kteří auto dostali. Takovou techniku v České republice nikdo nemá a myslím, že auto bude velice rychlé,“ představil novinku stáje její manažer Jiří Mičánek junior.
17 fotografií

Stáj Mičánek Motorsport vypustí na závodní okruhy nový Huracan

Ostatní sporty