ŠTÍTEK: Ferrari

Sezona 2016 patřila 33. výročí okruhu a premiéře poháru DMV.
Připomínce „Kristových“ třiatřicátin byla zasvěcena sezona 2016 na mosteckém autodromu. Právě v roce 1983 odstartovaly na velkém závodním okruhu tehdy zbrusu nového areálu, vybudovaného na výsypce hnědouhelného lomu, první závody. Oslava magického výročí vyvrcholila v červnu, fanouškům motoristického sportu ale kalendář akcí nabídl spousty další zajímavé podívané. Patřila k nim i premiéra poháru DMV Gran Turismo Touring Car Cup, v němž se představily okruhové speciály věhlasných značek, například Audi R8 LMS, Lamborghini Gallardo GT3, McLaren MP4-12 GT3, Porsche 997 GT3 Cup, Chrysler Viper GTS-R, Ferrari 488 GT3 nebo BMW M235i.
8 fotografií

Sezona 2016 patřila 33. výročí okruhu a premiéře poháru DMV

Čtenář reportér
Podobné obrázky z Masarykova okruhu jsou už zřejmě definitivně minulostí.
Když už ne nejprestižnější závody mistrovství světa silničních motocyklů, tak šampionát superbiků nebo třeba nějaké zajímavé světové mistrovství automobilů? Fanoušci motorismu v Brně si nejméně v následujících letech nejspíš musí nechat zajít chuť. Vedení Automotodromu Brno se definitivně rozhodlo velké světové podniky v budoucnosti nepořádat, místo toho se zaměří na komerční využívání tratě agenturami a kluby.
27 fotografií

Světové akce na okruhu v Brně: Ani v budoucnu nic nebude, zní z Automotodromu

Ostatní sporty
Obraz Františka Kupky Divertimento II.
Obraz Františka Kupky s názvem Divertimento II se na dnešní aukci v Praze prodal za 75,2 milionu korun, včetně aukční přirážky za něj kupec zaplatí 90,24 milionu korun. Obraz se tak stal novým českým aukčním rekordem. Vyvolávací cena obrazu, který patří podle aukční síně k jednomu z nejvýznamnějších děl jeho abstraktního období 30. let, byla 30 milionů korun.

Kupkův obraz se prodal za rekordních 90 milionů korun, Pištěkův za jednadvacet

Volný čas
Ferrari. Ilustrační foto
Při cestě z Nové Paky do Jičína na silnici rozhodně nepřehlédnete testovací jezdce mladoboleslavské škodovky. Auta se značkou F se mnohdy řítí po šestnáctce jako vozy Ferrari s dvanáctiválcovým motorem pod kapotou.

KOMENTÁŘ: F neznamená Ferrari!

Názory z regionu
Lewis Hamilton.
Toto Wolff, šéf a spolumajitel stáje Mercedes ve formuli 1, je rodák z Vídně s polsko-rumunskými kořeny a francouzskou výchovou. Snad proto se vyznačuje poněkud britským smyslem pro humor. Je libo příklad? Když klenot jeho závodního týmu Lewis Hamilton v neděli opanoval Velkou cenu Portugalska a 92. triumfem v kariéře překonal letitý rekord Michaela Schumachera, Wolff v paddocku jen protočil panenky.
6 fotografií

Ani nebe není limit? Rekordman F1 Lewis Hamilton se už dívá dál

Motorismus
Ilustrační foto.
Vousatá žena, největší muž, tučňáčí žena, beznohý artista nebo soví muž. Postavy vyrobené z vosku a parafínu najdou lidé v Nymburce po celý následující týden. Putovní výstavu voskových figurín abnormálních lidí Museum of Abnormal People Waxwork si mohou prohlédnout návštěvníci v restauraci Záložna na Náměstí Přemyslovců.

Voskové figuríny přijedou na týden - ZRUŠENO

Volný čas
Majitel firmy Classic Auto Petr Fiala
Klasická auta, vytvořená a vyrobená od konce 50. do začátku 70. let, především sporťáky – kupé, roadstery a kabriolety –, pořád uchvacují svou krásou. Dokonce i ty, kdo se jinak za auty moc neotáčejí. Ve srovnání se současnými vozy připomínají charismatická sportovní auta zlaté éry často větší šlapací autíčka, a přitom stále budí respekt a obdiv. A navíc to mohou být i dobře uložené peníze.
11 fotografií

Novodobá továrna na sny. Z michelské dílny vyjíždějí klenoty, které budí respekt

Hobby
Lewis Hamilton z Mercedesu ve Velké ceně Ruska.
Lewis Hamilton ve Velké ceně Ruska formule 1 rekord Michaela Schumachera v počtu vítězství v závodech mistrovství světa nevyrovnal, po desetisekundové penalizaci skončil třetí. V olympijském Soči vyhrál Hamiltonův kolega z Mercedesu Valtteri Bottas z Finska před Nizozemcem Maxem Verstappenem z Red Bullu.

Hamilton po penalizaci rekord nevyrovnal, vyhrál Bottas

Motorismus
Ilustrační snímek
V různých rolích jsem působil při všech dosavadních ročnících Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem. Zpočátku jako redaktor běžeckého časopisu, pak jako člen týmu RunCzech a v neposlední řadě i jako běžec hobík. Je neuvěřitelné, že to je už deset let. Měl jsem obrovské štěstí v tom, že jsem mohl být u zrodu této sportovní akce.

Deset let s půlmaratonem v Ústí aneb jsem ústeckým patriotem

Čtenář reportér
DINOSAUŘI VR.
/FOTOGALERIE/ POP Airport nabízí nevšední interaktivní zábavu ve formě zážitkové hry DINOSAUŘI VR, která je zároveň první částí velkolepého prostoru Dinosauria Museum Prague, které se otevře na konci letošního roku. Nejedná se ale o jediné lákadlo. Pro milovníky veteránů je připravena expozice vozů našich i světových značek, k odpočinku lze využít interaktivní vyhlídkovou terasu. To vše si mohou užít návštěvníci již od 24. 7. 
21 fotografií

Pátrání po tajemném dinosaurovi. POP Airport láká na virtuální zážitkovou hru

Praha