ŠTÍTEK: Ferrari

Piloti formule 1 z týmu Ferrari. Vztahy mezi Sebastianem Vettelem (vpravo) a Charlesem Leclercem dnes mají k harmonii daleko.
Dlouhá a pestrá historie formule 1 svědčí o jedné věci: kořením každé sezony jsou vzájemné souboje dvou nesmiřitelných rivalů. Nejpikantnější bitvy ale často přicházejí v okamžiku, kdy tito ke všemu odhodlaní protivníci hájí stejné barvy.
7 fotografií

Válka u Ferrari. Je už Vettel odepsaný?

Motorismus
S novým strojem je spokojen i Pavel Boháč, který rozdíl mezi ním a jinými sekačkami posuzuje z vlastních zkušeností.
České Budějovice – Společnost FCC České Budějovice pořídila nové sekačky Gianni Ferrari. Dohromady má už tři tyto stroje. Celková investice se blíží třem milionům korun a podle ředitele Romana Braného byla nezbytná a vyplatí se.

Sečou s novými ferrari

Českobudějovicko
Automobily South Bohemia Classic projely také obcí Vitějovice.
Prachatice, Vitějovice - Jubilejní desátý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů, zavedl v pátek 6. září na Prachaticko více než 150 posádek z několika zemí světa. Skvosty na čtyřech kolech projížděly Vitějovicemi a zastávku na občerstvení měly jejich posádky na prachatickém Velkém náměstí, kam vjížděly Dolní branou.
137 fotografií

OBRAZEM: Historická auta projela centrem Prachatic

Prachaticko
Automobiloví veteráni se zastaví v Prachaticích.
Prachatice - Milovníci veteránů si přijdou na své v pátek 6. září. Do nádherného prostředí prachatického Velkého náměstí zavítají stroje, které psaly automobilovou historii. Jubilejní desátý ročník South Bohemia Classic, mezinárodní setinové rallye klasických a sportovních vozů, sem zavede více než 150 posádek z několika zemí světa.
2 fotografie

Automobilové veterány se zastaví v Prachaticích

Prachaticko
Jezdec Mick Schumacher z týmu Prema ve formuli 2
Mick Schumacher, syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera, si na Hungaroringu připsal první vítězství v seriálu formule 2. Dvacetiletý pilot odstartoval do dnešního sprintu v Maďarsku z pole position a na úzké trati, na níž jeho otec vyhrál čtyřikrát Grand Prix F1, udržel vedení až do cíle.

První triumf ve formuli 2. Mick Schumacher zvítězil na Hungaroringu

Motorismus
Richard Vyškovský
Jen několik týdnů po oslavě svých devadesátých narozenin zemřel Richard Vyškovský, slavný autor stovek papírových modelů, na jejichž vystřihování a skládání vyrostlo v Česku několik generací dětí. Richard Vyškovský je tvořil 50 let a jeho vystřihovánky patří ve své kategorii k nejoblíbenějším i umělecky nejcennějším u nás.
20 fotografií

Zemřel Richard Vyškovský. Autor legendárních vystřihovánek

Česko
Max Verstappen z Red Bullu vyhrál Velkou cenu Rakouska formule 1
Max Verstappen ze stáje Red Bull obhájil vítězství ve Velké ceně Rakouska formule 1 a ukončil dosavadní nadvládu pilotů Mercedesu v sezoně. Stříbrné šípy nebyly tentokrát vůbec ve hře o prvenství, k němu směřoval z pole position Charles Leclerc z Ferrari, ale stejně jako v únoru v Bahrajnu se ho po triumfu v kvalifikaci nedočkal. Dvě kola před cílem jej skvěle jedoucí Nizozemec předjel, byť manévrem na hranici pravidel, při kterém dopustil vzájemný kontakt a jenž se stal předmětem vyšetřování traťových komisařů.

Verstappen v Rakousku obhájil loňský triumf. Přerušil nadvládu Mercedesu

Motorismus