ŠTÍTEK: finanční trh

Ilustrační foto.
Praha - Jedinou oblastí finančního trhu, která dnes poutá více pozornosti, jsou drahé kovy, konkrétně zlato. To vtýdnu pokračovalo vrůstu zposlední doby a vyšplhalo se na nový rekord 898USD za trojskou unci.

Odborníci radí: Investujte do zlata

Ekonomika
Ilustrační foto.
Praha - Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejnil údaje o růstu hrubého domácího produktu (HDP) za třetí čtvrtletí 2007. Podle nich meziroční růst reálného HDP zpomalil na 6,0 procenta z 6,3 procenta ve druhém čtvrtletí (po revizi). To je vyšší růst, než očekával finanční trh, který odhadoval růst kolem 5,8 procenta.

HDP: zatím je to dobré

Ekonomika
Ilustrační foto.
PRAHA/ Koruna dnes dosáhla nového rekordu. Z kurzu 26,33 CZK/EUR postupně sílila až na 26,15 CZK/EUR. Historického rekordu ale nedosáhla jen k euru, ale třeba i k britské libře, kde posílala až na 36,20 CZK/GBP.

Koruna dosáhla nového rekordu!

Ekonomika
Ilustrační foto.
PRAHA - Životní pojištění si lidé sjednávají především, aby zajistili rodinu a své blízké. Vyplývá to z průzkumu, který pro ING uskutečnila společnost TNS AISA.

Lidé chtějí lépe zajistit rodinu

Ekonomika
Ilustrační foto.
INVESTICE - U životního pojištění platí, že „čím dříve, tím lépe“. Tedy že lepší pojistné podmínky získá mladší klient, protože je u něj menší pravděpodobnost, že v brzké době přijde o život. To ale neznamená, že se životní pojistka nevyplatí pro lidi středního a vyššího věku.

Životní pojištění a investiční pojištění

Moje peníze
Ilustrační foto
PRAHA - Koruna dnes opět rekordně posílila. Kurz se dostal pod psychologickou hranici 27 korun za euro. Nejníže se těsně před závěrem obchodování dostala na 26,85 koruny za euro. Koruna vylepšila své maximum i kdolaru, na 18,65 koruny za dolar.

Koruna zdolává sedmadvacítku

Ekonomika
Ilustrační foto
Zejména nezkušení investoři se leckdy dopustí chyb, které vedou ke znehodnocení jejich investice. Chyby se ale stávají i zkušeným. Zkusme se podívat na ty nejčastější, abyste jim dokázali předcházet.

Nedělejte zbytečné investorské chyby

Moje peníze
Ilustrační foto
MLADÁ BOLESLAV - Miliardy korun zmizí už brzy z bankovních účtů mladoboleslavské továrny. Automobilka Škoda Auto totiž podle informací firmy vyplatí německé společnosti Volkswagen, svému jedinému akcionáři, z loňského zisku dividendu 8,43 miliardy korun. Informovala o tom agentura Reuters.

Škoda pošle 'domů' více než osm miliard

Ekonomika
AXA spravuje více než 900 fondů po celém světě a jejich služeb využívá přes 600 milionů klientů.
PRAHA - Již půl roku mohou klienti finanční skupiny AXA v Česku investovat prostřednictvím pěti podílových fondů. Do budoucna plánuje tato finanční skupina množství fondů, do kterých budou moci její klienti investovat, dále rozšířit. Hodlá jim nabídnout možnost investovat do některých z 900 špičkových světových fondů spadajících pod správu finanční skupiny AXA.

AXA nabízí podílové fondy

Ekonomika
ČNB
PRAHA- Lidé, kteří plánují čerpat hypoteční úvěr, budou při splácení zase o něco hlouběji sahat do svých peněženek. Zvýšení klíčové úrokové sazby 2T Repo o čtvrt procentního bodu negativně dopadne právě na tyto dlouhodobé půjčky.

Špatná zpráva - hypotéky zase podraží

Ekonomika
PRAHA - Rada České národní banky ve čtvrtek s velkou pravděpodobní opět zvýší své úrokové sazby o čtvrt procentního bodu. Tento krok očekávají analytici, banky i významní hráči na finančním trhu. Důvodem je strach ČNB z rostoucí inflace.

ČNB vs inflace: zbraní jsou úrokové sazby

Ekonomika
Cestování
PRAHA - Výkon české ekonomiky je silnější než se čekalo, svět ale stejně nevěří, že zdejší prosperita vydrží. Proto se finanční trhy koruny spíše zbavují, navíc už nepřicházejí nové průmyslové investice. Z významných bankovních institucí to nikdo nepředvídal.

Slabá koruna přinese dražší dovolenou i hypotéky

Ekonomika
Šéf Reuters Tom Glocer
LONDÝN/NEW YORK - Zájemcem o převzetí britské zpravodajské společnosti Reuters Group je kanadská společnost Thomson, která vlastní poskytovatele finančních dat Thomson Financial. Uvedly to zdroje kanadského listu Globe and Mail. Naopak agentura Bloomberg nemá o Reuters údajně zájem a zřejmě nebude podávat nabídku ani na společnost Dow Jones.

Za nabídkou na Reuters stojí patrně kanadský Thomson

Ekonomika