ŠTÍTEK: fobie

Ilustrační foto
Hradec Králové – Umýt si ruce, když jdete z toalety nebo než začnete jíst, to by mělo být něco naprosto běžného. Jenže podle lékařů tomu tak vždy není. Pomocí speciálního přístroje a světélkujícího přípravku v pondělí v hradecké fakultní nemocnici ukazovali lidem, jak moc byli při svém mytí důslední.

Lajdácky umyté ruce? Lékařům je odhalí světélkující roztok

Hradecko
Ivan Hoffman
Je až s podivem, jaký zájem respektive fobii vyvolal volební úspěch KSČM a přítomnost komunistů v krajských koalicích. Vypadá to, jako by se u nás v krajích schylovalo k nastolení komunismu, přičemž si od toho jedni slibují na zemi ráj a druzí peklo. Realita samozřejmě bude daleko obyčejnější. Nebude se věšet, znárodňovat, ani nezmizí nezaměstnanost. A nejspíše se u nás ani nepřestane krást.
0 fotografií

Krajský komunismus

Hoffmanův deník
Jeskyňář Radim Brom, předseda Speleoklubu Týnčany.
Týnčany /ROZHOVOR/ – Láká vás cesta do neznáma? Nevadí vám tma a stísněný prostor? Pokud zrovna netrpíte podobnou fobií, nezapomenutelné zážitky můžete ve dnech od 21. do 23. září zažít kousek od Petrovic v Týnčanském krasu. Sjedou se tu jeskyňáři z celé republiky a nuda by rozhodně být neměla.

Jeskyňář: Jsou místa, kde se musíte plazit, odměna je ale velká

Příbramsko
Ondřej Poláček (na snímku) byl se svým spoluhráčem Lukášem Laboutkou k neporažení.
Prachatice – Minulou sobotu se v areálu prachatického sportovního stadionu konal 11. ročník míčového trojboje. Na turnaji se divákům představilo celkem 16 dvojic, které od ranních hodin sváděly boje o celkové prvenství.

Šána počtvrté za sebou titul nezískal

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Praha – Během cesty letadlem se alkoholem posilňuje 68 procent mužů a téměř polovina žen. Strachem z létání přitom všichni z nich netrpí. Nepříjemnou společnost opilého cestujícího zažil každý třetí muž a každá pátá žena. Vyplývá to z průzkumu Fóra Pijte s rozumem.

Alkohol v letadle pije 68 procent mužů a téměř polovina žen

Zdraví
Ilustrační foto
Kroměřížsko – Při pohledu do kalendáře dnes mnoha pověrčivým lidem začal den hrůzy. Pátek třináctého je totiž datum, které spousta lidí považuje za den neštěstí a smůly. Tato obava má i své pojmenování, konkrétně paraskavedeka­triafobie: jedná se o speciální formu fóbie z čísla třináct.

Pátek třináctého: smůla pro pověrčivé

Kroměřížsko
Domažlický kanonýr ve službách Dynama Horšovský Týn Jan Mašek hattrickem proti Příkosicím potvrdil pověst kanonýra.
Horšovský Týn – Dynamo nemá na Čechii dobré vzpomínky. Na podzim ustědřila Dynamu na svém hřišti krutou porážku 5:0. Navíc Dynamo v jarní části na svém přírodním trávníku ještě nezískalo ani bod. K tomu některé hráče zlobí nedoléčená zranění. Šlo však o důležité body a Týnští prokázali kromě kvality ještě bojovnost a vůli. Odměnou jim je zatím nevyšší vítězství v ročníku. Nádherné góly v síti soupěře překonaly chladné počasí a déš'ť ve druhém poločase. Domácí diváci tak odcházeli spokojeni.
18 fotografií

Mašek pomohl Dynamu hattrickem překonat fóbii z Příkosic

Fotbal
Volejbalistka KP Brno Tereza Tobiášová.
Brno – Bývalý fotbalista Denis Bergkamp do letadla nesedal. Trpěl fobií. K létání ho nezlomily hvězdné duely s nizozemskou reprezentací ani s Arsenalem Londýn. Říkalo se mu nelétající Holanďan.

Nelétající Téra fandí z Brna

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Řím – Nový doplněk do rakví vyvinula italská firma vyrábějící produkty pro pohřebnictví. Je jím systém alarmu do rakví a uren, který má policii upozornit v případě útoku vykradačů hrobů.

Mrtvé má před zloději ochránit alarm

Svět
Roman Svoboda
Ostrava /ROZHOVOR/- Roman Svoboda je aktivním experimentátorem, rybářem, milovníkem vína. Také je nesnesitelně asertivní moderátor České televize. S redaktorkou Deníku si povídal o vnitřní svobodě, řece Dyji, spravedlnosti, fobii z výšek i Carlosu Santanovi.

Na stopě moderátorovi ČT Romanu Svobodovi

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha - Pátek třináctého. Roztřásla se vám před tímto slovním spojením kolena strachy? Pak možná trpíte paraskavedeka­triafobií nebo friggatriskai­dekafobií. Obě tato krkolomná slova se k pátku třináctého vztahují, znamenají chorobný strach z tohoto dne.

Obavy z pátku třináctého? Letos jen jednou

Česko
Ilustrační obrázek
Praha – Usnadnit českým zájemcům o dobré jídlo hledání kvalitních restaurací, kaváren, cukráren, řeznictví, zelinářství, lahůdek či vinoték si klade za cíl nový internetový projekt.

Nový projekt mapuje v Česku dobré jídlo

Česko
Ilustrační foto
Zlínský kraj /SKÓRE DENÍKU/ - K nejznámějším fóbiím patří například strach ze stísněných nebo uzavřených prostor, z výšek, pavouků, hmyzu nebo špíny. Naopak k raritním z nemotornosti, možnosti být pohřben zaživa, železnice, ztráty mobilního signálu atd.

Trpíte nějakou fóbií?

Zlínsko