ŠTÍTEK: fobie

Kauza Kuřim u soudu - 21. října 2008
Komentář - Kuřimskou kauzu máme opět na stole. Oba týraní chlapci byli soudem svěřeni do péče otce. Je samozřejmě zlé, když někdo ubližuje dětem, které se nemohou bránit.

Budoucnost Ondry a Jakuba

Názory z regionu
Ilustrační foto.
Frýdek-Místek, Návsí – Frýdecko-místecký soud řeší případ 25letého mladíka, který měl v Návsí s nožem v ruce zaútočit na přítelkyni své matky. Poškozená údajně trpí jednou z fobií, přičemž úzkostná porucha jí prý znemožňuje vypovídat v jednací síni za přítomnosti soudců.

Poškozená prý trpí fobií, bojí se i do soudní síně

Zločiny a soudy
Ilustrační foto
Rychnov nad Kněžnou - Máte problémy v partnerských vztazích, deprese, fóbie? Řešíte poruchy učení u dětí, nadváhu, poruchy příjmu potravy apod.? Techniku, která pomáhá vyřešit tyto potíže, uvolnit všechny negativní emoce, mohou zájemci posoudit zítra v 18 hodin v čítárně rychnovské Městské knihovny. Certifikovaná terapeutka Lenka Fleischmannová zde bude přednášet o terapii energetické psychologie EFT a předvede praktické ukázky.

Terapeutka ukáže techniku emoční svobody

Rychnovsko
Ilustrační foto.
Washington – Nová studie amerických vědců publikovaná v prestižním časopise New Scientist naznačuje, že ženy mají odpor proti pavoukům zakódovaný již ve svých genech, napsala BBC. Dřívější výzkumy ukázaly, že se ženy bojí pavouků a podobných tvorů až čtyřikrát více než muži.

Ženy prý mají strach z pavouků zakódovaný v genech

Svět
Ilustrační foto.
Buenos Aires – Ve čtvrtém patře největší psychiatrické nemocnice v Buenos Aires tančí pacienti s lékaři a se sestřičkami tango. Před několika měsíci se někteří báli mluvit a jiní sotva udrželi při chůzi rovnováhu. Dnes líčko na líčko se svými partnery plují po parketu za tklivých melodií tradiční harmoniky, napsala agentura Reuters.

V Buenos Aires léčí Alzheimera tangem

Svět
Ilustrační foto
Štoky - „Co teď budeme dělat? Já jsem tady už dvacet let! Všichni jsme doufali, že se to zlepší, ale to se nestalo. Je to hrozný a nemáme moc šancí, že něco seženeme,“ zhodnotila svoji současnou tíživou situaci Hana Palánová, stále ještě zaměstnankyně společnosti VKUS Štoky, kde se po dlouhá desetiletí šily pracovní oděvy.

Krize sebrala dalším lidem práci - ve Štokách

Podnikání
Ilustrační fotografie.
Štoky - „Co teď budeme dělat? Já jsem tady už dvacet let! Všichni jsme doufali, že se to zlepší, ale to se nestalo. Je to hrozný a nemáme moc šancí, že něco seženeme,“ zhodnotila svoji současnou tíživou situaci Hana Palánová, stále ještě zaměstnankyně společnosti VKUS Štoky v okrese Havlíčkův Brod, kde se po dlouhá desetiletí šily pracovní oděvy.

OD SOUSEDŮ: Krize sebrala dalším lidem práci. Tentokrát ve Štokách

Podnikání
Slavnostní zahájení mezinárodního filmového festivalu přilákalo v úterý 14. dubna do libereckého kina Lípa stovky příznivců Febiofestu.
Liberec - Posledních pět filmů nabídne fanouškům v pátek 17. dubna liberecká odnož mezinárodního filmového festivalu Febiofest. Dnešním dnem se přehlídka nekomerčních snímků, která začala v úterý 14. dubna, s Libercem rozloučí.

Febiofest se dnes rozloučí

Volný čas
Jaroslav Haluza.
Krnov - Autorem územního plánu Krnova je renomovaný urbanista architekt Jaroslav Haluza. S krnovskými občany se setkal v knihovně, aby jim na fotografiích z celého světa i z Krnova přiblížil problematiku veřejných prostranství. Na své příští přednášce, která se uskuteční 12. února, vysvětlí Haluza kam by měl směřovat vývoj těchto prostranství v budoucnu.

Urbanista: Vše o veřejných prostranstvích

Bruntálsko
Dekameron vyprodal zlínské divadlo
Zlín - Ansámbl Městského divadla Zlín se již brzy rozloučí s osobitou jevištní adaptací Boccacciova Dekameronu, kterou pro zlínskou scénu na motivy slavného díla napsal a zrežíroval Jakub Nvota.

Dekameron se po roce rozloučí s diváky

Divadlo
Byli jste v City Parku? Najděte se na  fotkách!
Jihlava - Jaká je první zkušenost s prodejem v novém obchodně-zábavním centru? Vlastníma očima se na něj dívá reportérka Deníku, která v City Parku strávila několik hodin. A to i za pultem.

GLOSA: Hurá do City parku!?

Názory z regionu
Tarantule číhala na bezbranou ženu
Beroun/ Nepředstavitelný šok musela zažít žena z Berouna, která ve svém bytě v jednom z panelových domů objevila pavouka. Po pokoji jí totiž nepochodoval sekáč nebo křižák, ale ohromná tarantule. Ačkoli má žena z pavouků fóbii, duchapřítomně chytila tarantuli do zavařovací sklenice a odnesla na berounskou městskou policii.
6 fotografií

ŠOK: V berounském bytě číhala na ženu tarantule

Berounsko
Jodie Fosterová
Dobrodružný snímek pro děti i dospělé – tím měl být Zapomenutý ostrov, v němž si jednu z rolí zahrála i Jodie Fosterová. Režie se ujala dvojice Jennifer Flackettová a Mark Levin, která napsala s dalšími spolutvůrci i scénář – a právě v něm je zakopaný pes.

Zapomenutému ostrovu nepomohla ani Jodie Fosterová

Film a televize
Ilustrační foto
PLZEŇ - Autismus, mentální anorexie, bulimie, schizofrenie, intoxikace, noční děsy, fóbie, pokusy o sebevraždu, poruchy chování a další. To jsou diagnózy dětí, které navštěvují psychiatrické třídy Základní školy při Fakultní nemocnici v Plzni. Za psychickými problémy dětí často stojí rodina nebo původní škola.

Za psychickými problémy dětí často stojí rodina

Plzeňsko
Ilustrační foto
Třebíč - „Můžu vás předběhnout? Nesu jen jeden papír, nebudu uvnitř dlouho.“ I tak se na konci března lidé snaží vyhnout čekání ve frontách na chodbách třebíčského finančního úřadu.

S daňovým přiznáním si pospěšte

Třebíčsko
Metoda Biofeedback
Teplice - Metoda EEG biofeedback, která pomáhá především lidem s lehkými dysfunkcemi, fobiemi a dalšími problémy, byla v České republice zavedená v roce 1996. Není ale zařazená do seznamu výkonů hrazených pojišťovnami, přestože například v Americe se úspěšně uplatňuje už dvě desítky let.

Co si mozek zapamatuje, to už nezapomene

Teplicko
Fotbalistům Rantířova (v bílém) patří po podzimu, hlavně díky skvělým výsledkům doma, solidní 5. místo.
Rantířov - Ve fotbalové I. A třídě začínají nacházet pevnou půdu pod nohama. Fotbalisté Rantířova zvládli podzimní část druhé nejvyšší krajské soutěže díky domácím zápasům velmi dobře. Trenér pátého týmu tabulky Michal Fiedler ale krotí uspokojení.

Rantířov se chce naučit vyhrávat i venku

Fotbal
Ilustrační foto
ZAJÍMAVOST - Také si váš potomek v jídle tak trochu vybírá a nerad zkouší nová jídla? Co za nechutí dětí k novým chutím stojí, zkoumali vědci z Velké Británie a přišli se zajímavým zjištěním – strach z neznámých potravin je zapsán v našich genech.

Proč děti nerady zkouší nová jídla? Kvůli genům

Miminka
.
VALTICE - Na článek „Sousedka má strach z hluku a opilců“, zveřejněný na straně 2 minulého Nového života, reagovala spolumajitelka valtické diskotéky Michala Babičová. Ve svém doplňujícím příspěvku mimo jiné píše:

Chceme jasné slovo

Břeclavsko