ŠTÍTEK: Ford

Ilustrační foto.
Nečekaný zvrat přinesla v úterý běžná silniční kontrola řidiče nákladního vozidla Ford Tranzit. Muž se při komunikaci s policisty choval zmateně, na požádání nepředložil doklady osvědčující jeho totožnost, řidičský průkaz ani doklad o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla s tím, že veškeré legitimace zapomněl doma.

Zfetovaný řidič se vydával za svého o sedm let mladšího bratra

Zločiny a soudy
O víkendu v Pardubickém kraji bouralo několik opilých řidičů.
/FOTOGALERIE/ Suchý únor je pro některé šoféry jen prázdné heslo. Řidiči v Pardubickém kraji o víkendu jezdili vesele opilí. Rekordman v Čeperce u Pardubic nadýchal dokonce tři promile. Celkem od pátečního večera policisté v kraji zjistili osm řidičů, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu, na Orlicku a Svitavsku nevyjímaje. A nebyli to žádní „troškaři“. Alarmující jsou zjištěné hodnoty přes dvě promile alkoholu v pěti případech.
5 fotografií

Naboural plot a ujel. Než ho policie našla, dal si pivo a rum. Měl tři promile

Zločiny a soudy
Roman Knížek
/ROZHOVOR/ Vedoucí katedry hodnocení textilií Fakulty textilní na Technické univerzitě v Liberci Roman Knížek pracoval na nanovlákenné membráně několik let. Ta zachovává vysokou paropropustnost a větruodolnost a přitom nepropustí ani silný liják, čímž přispívá k funkčnosti a většímu pohodlí sportovců, kteří aktuálně bojují o medaile na Zimních olympijských hrách 2022 v čínském Pekingu. 
11 fotografií

Roman Knížek: Nanomembrána je pro mě jako dítě, olympiáda je třešnička na dortu

Zimní olympijské hry
Roman Knížek
/ROZHOVOR/ Vedoucí katedry hodnocení textilií Fakulty textilní na Technické univerzitě v Liberci Roman Knížek pracoval na nanovlákenné membráně několik let. Ta zachovává vysokou paropropustnost a větruodolnost a přitom nepropustí ani silný liják, čímž přispívá k funkčnosti a většímu pohodlí sportovců, kteří aktuálně bojují o medaile na Zimních olympijských hrách 2022 v čínském Pekingu. 
11 fotografií

Roman Knížek: Nanomembrána je pro mě jako dítě, olympiáda je třešnička na dortu

Věda a technika
Ilustrační foto.
Šestatřicetiletý muž a jeho čtyřiadvacetiletý komplic skončili ve vazbě kvůli krádežím a porušování domovní svobody. Oba jsou bez zaměstnání a bydliště. Hrozí jim tři roky odnětí svobody. V pátek ráno vykradli v Trutnově v Polské ulici dodávku Ford, ze které odcizili stavební nářadí v hodnotě přesahující 15 tisíc korun. Trutnovští policisté je zanedlouho zadrželi i s jejich lupem, vypátrali je nedaleko od místa činu s pomocí služebního psa.

Zloději vykradli v Trutnově v Polské ulici dodávku s nářadím, loupili i v bytech

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Předjížděním přes odbočovací pruh ohrožoval ostatní řidiče v Brně opilý muž se svým fordem. „Rychle jedoucího vozidla si v neděli večer všimla autohlídka městské policie nedaleko Mendlova náměstí. Řidič mířil ke křižovatce s Vídeňskou ulicí, kde jeho spěšnou jízdu zastavil semafor. Když se ale po chvíli rozsvítila zelená, nechtěl pravděpodobně čekat, než se auta před ním rozjedou, objel je přes odbočovací pruh a pokračoval rovně,“ informoval v pondělí mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Předjížděl v Brně přes odbočovací pruh. Řidič nadýchal dvě promile

Brněnsko
Ilustrační foto.
Jihlavští policisté řeší následky dopravní nehody která se stala ve středu před čtvrtou hodinou odpoledne. „K nehodě kolegové vyjížděli na místní komunikaci na Fritzově ulici před křižovatkou s Jiráskovou ulicí. Devětapadesátiletý řidič Fordu Focus projížděl ve směru jízdy od Havlíčkovy ulice směrem k Jiráskově ulici a při jízdě na přímém úseku nedodržel bezpečnostní vzdálenost za Octavií,“ popsala  krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Nedobrzdil, nadýchal. Opilý řidič v Jihlavě naboural do auta před sebou

Nehody
Martin Michek.
Nehorázná smůla a znovunarození. Velké komplikace musel řešit tým Orion-Moto Racing Group před startem 6. etapy Rallye Dakar. Martin Michek měl totiž během cesty na start dopravní kolizi s vozidlem. Narazil do svodidla u dálnice, spadl a motorka pak měla technické problémy. Jeho týmový kolega Milan Engel ho však nenechal ve štychu. Sobotní den volna přijde vhod.
8 fotografií

Michka smetlo auto. Tůma odhazoval balvany holýma rukama

Motorismus
Český jezdec Martin Prokop s vozem Ford při Rallye Dakar
Automobilový jezdec Martin Prokop zazářil třetím místem v první etapě Rallye Dakar a stejná příčka mu patří v průběžném pořadí. Pilot týmu Benzina Orlen, který startuje na slavné soutěži s novým vozem Ford Raptor, ztratil v cíli 21 minut a 21 vteřin na vítězného Násira al-Attíju z Kataru. Před českého závodníka se dostal ještě devítinásobný šampion WRC Francouz Sébastien Loeb. Dařilo se také motocyklistovi Janu Brabcovi, jenž skončil sedmnáctý. Mimo první čtyřicítku se naopak propadl Martin Michek.

Prokop se na Dakaru blýskl třetím místem, Michek se propadl mimo čtyřicítku

Motorismus
Martin Michek
Jihočeský motocyklový jezdec Martin Michek vstoupil do 44. ročníku Rallye Dakar 14. místem v 19 km dlouhém prologu, Martin Prokop byl mezi automobily šestnáctý a Tomáš Kubiena pátý mezi čtyřkolkáři. Nejlépe z početné české skupiny v kategorii kamionů si vedl osmý Martin Macík. Odstupy mezi nejlepšími nebyly výrazné. Michek zaostal za Australanem Danielem Sandersem o 4:15 minuty. Mezi čtyřkolkáři byl Zdeněk Tůma z Českého Krumlova patnáctý.

Martin Michek vstoupil do letošního Dakaru čtrnáctým místem v prologu

Ostatní sporty
Motocyklový závodník Martin Michek hovoří s novináři 8. prosince 2021 v Praze před tiskovou konferencí českého týmu Orion-Moto Racing Group k Rallye Dakar 2022.
Motocyklový jezdec Martin Michek vstoupil do 44. ročníku Rallye Dakar 14. místem v 19 km dlouhém prologu, Martin Prokop byl mezi automobily šestnáctý a Tomáš Kubiena pátý mezi čtyřkolkáři. Odstupy mezi nejlepšími ale nebyly výrazné. Michek zaostal za Australanem Danielem Sandersem o 4:15 minuty, Prokopa dělilo od nejrychlejšího Násira al-Attíji z Kataru 78 sekund.

Michek rozjel Dakar čtrnáctým místem v prologu, Macháček byl dvacátý

Motorismus