ŠTÍTEK: Ford

Ford Mustang GTD
Nenechte se zmást zkratkou, kterou používal Volkswagen pro sportovní dieselovou verzi Golfu. Tady o úsporný naftový agregát skutečně nezavadíte. Ford Mustang GTD je tím nejvýkonnějším, nejostřejším a nejrychlejším Mustangem za celou historii amerického „poníka“. Je to závodní vůz pro okruh i normální silnici, určený k tomu, aby vyklepnul ty nejlepší evropské supersporty.
12 fotografií

Ford Mustang GTD je nejrychlejším „poníkem“ co kdy spatřil světlo světa

Autosalon
Nahoru to šlo, dolů bloudili...
Čtyřčlenná česká rodina na dovolené vyrazila v pondělí v 10 hodin z parkoviště u jezera Taferklause (760 m) v Altmünsteru na túru na Brunnkogel (1708 m) po značené cestě přes Hochleckenkogel. Na cestu zpátky se vydala po "Franz-Scheckenberger-Steigu", který by měl být kvůli sporému značení znám jen místním, napsaly OÖN.

Od sousedů: Češi zabloudili v rakouských horách

Českobudějovicko
Ford Ranger Raptor
Poslední dobou mizí z katalogů automobilek poměrně dost modelů. Děje se to většinou v tichosti, bez fanfár a oznámení, a většinou zejména v okrajových segmentech, jejichž tržní podíl není z nejvyšších. I v těchto segmentech lze však mezi zbývajícími modely často vybrat zajímavá auta. Perfektní ukázkou mohou být odolné a robustní pick-upy.

Přehled pick-upů na českém trhu. Pracanti, ale i luxusní rodinné vozy

Automagazín
Osobní verze malých dodávek nejsou větší než běžný osobák, přitom ale nabídnou úroveň praktičnosti, která zůstala zapomenuta spolu s kategorií MPV
Kategorie MPV je na ústupu tak dlouho, že postupně téměř přestala existovat a velkoprostorová rodinná auta jsou ve velkém nahrazována atraktivnějšími SUV. Na druhou stranu ale rodiny se třemi dětmi, které potřebují dostatek prostoru na utaženém rozpočtu, nikam nezmizely. Právě pro ně jsou „tajným tipem“ osobní verze malých dodávek, které se dají často pořídit za zajímavé ceny.

Prostorné auto za rozumné peníze: malé osobní dodávky jsou tajným tipem rodin

Autosalon
Ameriky v pivovaru. Tak prozaicky a výstižně se jmenuje populární akce, která se v neděli už potřetí uskutečnila na dvoře nymburského pivovaru.
/VIDEO, FOTOGALEIRE/ Ameriky v pivovaru. Tak prozaicky a výstižně se jmenuje populární akce, která se v neděli už potřetí uskutečnila na dvoře nymburského pivovaru. Právě na toto místo se sjelo kolem 150 amerických nablýskaných strojů všech možných značek. Ať už se jednalo o široké a hranaté vozy známé z amerických filmů z poloviny minulého století, nebo o nové kulaté a vyleštěné kousky, bylo se na každém kroku na co dívat. Ze značek mohly stovky příchozích registrovat Pontiac, Mustang, Ford, Jeep, Chevrolet, GMC, Cadillac či Chrysler. Představil se však i starý odtahový vůz z roku 1967 a řada unikátních aut, které zájemci najdou v naší bohaté fotogalerii za textem.
82 fotografií

Pivovar obsadily parádní americké bouráky. Ve vzduchu voněly burgery a popcorn

Nymbursko
Jeden z největších srazů amerických vozů ve střední Evropě se konal o uplynulém víkendu v Pasohlávkách.
/VIDEO/ Naleštěné káry, dámy v puntíkatých sukních, hamburgery a rokenrol. To vše je Lucky Cruisers Weekend - jeden z největších srazů amerických vozů ve střední Evropě. Letos se konal již počtrnácté a to o třetím červnovém víkendu a opět v rozlehlém areálu kempu, Merkur v Pasohlávkách patřil plechovým kráskám z Ameriky. Co mají společného Ford, Chevrolet, Wrangler, Corvette, Dodge, Hummer, Chrysler, Pontiac či Buick?
75 fotografií

Sraz amerik v Pasohlávkách za časů Elvise. Jih Moravy obdivoval na 1689 vozů

Čtenář reportér
Ford Ranger Raptor T1+ na Rally Dakar
Ještě neminula ani půlka roku, což znamená, že je další ročník Rally Dakar stále dost daleko. I tak tu ale máme první značku, která oznamuje svojí účast na nejtvrdší vytrvalostní rallye, a ukazuje závodní vůz. A zajímavostí je, že se jedná o Ford. Ten se legendárního závodu zúčastní coby tovární tým vůbec poprvé.
4 fotografie

Ford vyjede na Dakar. Jako tovární tým vůbec poprvé

Automagazín