ŠTÍTEK: Ford

Ford Ranger Raptor T1+ na Rally Dakar
Ještě neminula ani půlka roku, což znamená, že je další ročník Rally Dakar stále dost daleko. I tak tu ale máme první značku, která oznamuje svojí účast na nejtvrdší vytrvalostní rallye, a ukazuje závodní vůz. A zajímavostí je, že se jedná o Ford. Ten se legendárního závodu zúčastní coby tovární tým vůbec poprvé.
4 fotografie

Ford vyjede na Dakar. Jako tovární tým vůbec poprvé

Automagazín
Kladenští policisté se obracejí na řidiče kvůli objasnění průběhu dopravní nehody, k níž došlo v katastru obce Blevice.
/FOTOGALERIE/ Mimo silnici a navíc s vozidlem na boku skončila řidička, která jela v neděli 28. května po 15. hodině od Kralup nad Vltavou směrem na Blevice. U nehody zasahovali policisté i záchranáři. Mladá řidička byla se zraněním transportována do kladenské nemocnice. Šoférka uvedla, že se chtěla vyhnout protijedoucímu automobilu v pravotočivé zatáčce. V této souvislosti policii vyzývá řidiče oranžového či bronzového vozidla, dle sdělení řidičky značky Ford, aby se přihlásil jako možný svědek.    
5 fotografií

Řidička se vyhýbala protijedoucímu vozu. Skončila mimo silnici s autem na boku

Nehody
Sraz veteránů na pardubickém Pernštýnském náměstí.
Připomínka výročí 70 let LIAZu, srazy velorexů, škodovek či saabů, nebo třeba akce pro fanoušky japonské motocyklové klasiky či socialistických vozidel. Poslední květnový víkend je opět bohatý na nejrůznější motoristické akce. Kam se můžete od pátku 26. května do neděle 28. května vydat, pokud rádi obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním přehledu.
56 fotografií

Výstava Legendy či motosraz ve filmovém JZD. Víkend nabízí celou řadu moto akcí

Automagazín
Více než sto dvacet historických vozidel a motocyklů se vydalo z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu Ze zámku na hrad s cílem na hradě Helfštýně. 30. dubna 2023
Více než sto dvacet historických vozidel a motocyklů se vydalo v neděli po jedenácté hodině dopoledne z Horního náměstí v Přerově na spanilou jízdu Ze zámku na hrad s cílem na hradě Helfštýně. Návštěvníci si užili bohatý doprovodný program - koncert Pěveckého sboru Vocantes, dobovou módní přehlídku a taneční vystoupení, ale také letecké akrobatické kousky.
98 fotografií

Záplava parádních veteránů zahájila sezonu, vyrazila na Helfštýn

Olomoucko
Ford Mustang Super Cobra Jet 1800
Je drobným paradoxem, že auto na snímku není projektem žádného závodního týmu, zabývajícího se dragsterovým závoděním. Jedná se o oficiální projekt automobilky Ford, která chce trhat rekordy. A je ještě daleko větším paradoxem, že pod kapotou této bestie, která se na startu staví na zadní a zvládá v rekordním čase prolétnout obligátní americkou trať na čtvrt míle (402 metrů), nehřmí osmiválec. Jedná se totiž o elektromobil.
20 fotografií

Ford Mustang Super Cobra Jet 1800 chce trhat rekordy

Automagazín
Závod veteránů Spring Classic 2023 měl v sobotu odpoledne zastávku ve Znojmě. Na Horním náměstí projela auta test přesnosti.
Hloučky lidí postávají na Horním náměstí ve Znojmě. Pozorují mladíky v reflexních vestách, jak ohraničují prostor žlutými páskami. Ozve se hlasitá hudba a ti, co zatím stojí opodál, přicházejí zvědavě blíž. Snaží se zaujmout co nejlepší místo. Moderátor hlásí, že závod Spring Classic 2023, ve kterém se utkají již počtvrté posádky veteránů, zavítá za pár minut do centra Znojma.  Z ulice Přemyslovců a Václavského náměstí začínají postupně najíždět vozy. Celkem jich přihlížející mohou čekat více než sto.
55 fotografií

VIDEO: Historie na kolech. Závod nablýskaných veteránů se zastavil ve Znojmě

Znojemsko
Závodní verze Fordu Mustang pro kategorii GT3 je k vidění na prvních fotkách a videu z testování na okruhu Sebring
Když se loni v září ukázala světu nová, v pořadí sedmá generace Mustangu, bylo ihned jasné, že se americký „pony-car“ vydá i na závodní dráhu. Koneckonců svědčí o tom existence varianty Dark Horse, která je civilním okruhovým náčiním. Právě z ní vychází připravovaná ostrá závodní verze pro kategorii GT3. Tu Ford Performance ukazuje na prvních fotkách a videu z testování na okruhu Sebring.
4 fotografie

Ford ukazuje první snímky závodního Mustangu GT3. Bude to střela

Automagazín