ŠTÍTEK: Ford

Nehoda u obce Lísek.
Řidič s autem narazil do stromu. Policie hledá svědky a chce zjistit, jak to bylo. „Policie prověřuje okolnosti vážné dopravní nehody, ke které došlo ve čtvrtek u obce Lísek na Ždársku. V lokalitě Skalského rybníka havaroval řidič vozidla Ford, automobil narazil do stromu. Při nehodě se jedna osoba zranila těžce a dvě utrpěly lehká zranění,“ popsala případ policejní mluvčí Jana Kroutilová.
2 fotografie

Řidič narazil na Žďársku autem do stromu, policie hledá svědky nehody

Nehody
Požár vozidla, zásah hasičů, Ostrava, 12. června 2022.
/VIDEO ZE ZÁSAHU/ O řádně horké chvilky se řidičům i složkám Integrovaného záchranného systému v neděli v podvečer postaral hořící vůz na silnici směrem do centra Ostravy. To ale nebylo jediné nedělní drama s hořícím automobilem. Dvanáct minut po šesté hodině byly do Hnojníku na Frýdecko-Místecku vyslány dvě jednotky hasičů k ohlášenému požáru v motorovém prostoru Renaultu.
12 fotografií

VIDEO: Drama na Místecké, směrem do centra Ostravy hořel přímo na cestě Ford

Požáry
Kočárkování v Teplicích.
Sporťák, hluboký kočárek, proutěnou „košatinku“ a další skvosty má doma Jitka Křížová. Vlastní 17 retro kočárků a prakticky do každého může dát panenku a vyrazit takto na procházku do ulic. Z dětských let už vyrostla v sympatickou dámu, pro kterou se život mezi panenkami a kočárky stal velkým koníčkem. Pro nostalgické korzování v ulicích města svá vozítka pro miminka ze sbírky střídá. V sobotu do Teplic na setkání takto naladěných žen přispěchala z Arnoltic u Děčína se svou nejoblíbenější panenkou Vivien.
60 fotografií

OBRAZEM: Nostalgické korzování. Ženy vozí v retro kočárcích panenky

Regiony
Rallye Křivonoska
Rallye vetránů Křivonoska se na jihu Čech koná už více jak půl století. Závodu se účastní historické automobily a motocykly a přihlížet napínavé podívané chodí nejen milovníci krásných aut. Letos se závod konal po jedenapadesáté. Na trasách 88 km nebo 60 km jelo 250 vozů. Děkujeme Jiřímu Vlachovi za příspěvek a snímky a Pavlu Mörtlovi za fotografie. 
15 fotografií

Legendární Veteran rallye Křivonoska: Závodily i vozy z počátku minulého století

Čtenář reportér
Nablýskané sporťáky i první republika: Habrovany na Vyškovsku ovládl sraz historických vozidel vyrobených do roku 1965. Habrovanské otevírání šoupátek slavilo v neděli dvacátý ročník.
/VIDEO/ Vůně spáleného benzínu, burácení motorů a troubení klaksonů. Do zámeckého parku v centru Habrovan na Vyškovsku se v neděli dopoledne z několika směrů sjíždějí nablýskaná historická auta. Americké sporťáky ale i vozy ještě z doby první republiky. Zahanbit se na silných strojích nenechají ani motorkáři, kteří túrují motory do vysokých otáček. „Stará Aerovka. Rok devatenáct set třicet dva. Jede, snaží se,“ kyne přátelsky před sjezdem do parku jeden z řidičů v dobové bekovce a kožené bundě.
56 fotografií

Nablýskané sporťáky i první republika: Habrovany ovládl sraz historických aut

Vyškovsko
Nablýskané sporťáky i první republika: Habrovany na Vyškovsku ovládl sraz historických vozidel vyrobených do roku 1965. Habrovanské otevírání šoupátek slavilo v neděli dvacátý ročník.
/VIDEO/ Vůně spáleného benzínu, burácení motorů a troubení klaksonů. Do zámeckého parku v centru Habrovan na Vyškovsku se v neděli dopoledne z několika směrů sjíždějí nablýskaná historická auta. Americké sporťáky ale i vozy ještě z doby první republiky. Zahanbit se na silných strojích nenechají ani motorkáři, kteří túrují motory do vysokých otáček. „Stará Aerovka. Rok 1932. Jede, snaží se,“ kyne přátelsky před sjezdem do parku jeden z řidičů v dobové bekovce a kožené bundě.
56 fotografií

Nablýskané sporťáky i první republika. Habrovany ovládl sraz historických aut

Regiony