ŠTÍTEK: fotbal

Bývalý rozhodčí Luboš Micheľ pískal i finále Ligy mistrů.
Gratulace ze všech stran, euforie u fanoušků či odborníků. Po senzační výhře nad Belgií si na Slovensku mnou ruce. Postup do další fáze Eura je blízko! Ovšem zdaleka ne všechno je ve fotbalové komunitě v zemi pod Tatrami idylické. Nejnovější skandál? Ľuboš Micheľ a Stanislav Šesták, dvě osobnosti známé i daleko za hranicemi, se nachomýtli k incidentu, jenž připomíná spíš dění na Balkáně. A musí platit.

Skandál na Slovensku. Legendy urážely lovce lumpů, Micheľ a Šesták musí platit

Zajímavosti z fotbalu
FK Žižice, hrdý vítěz III. třídy B a nováček okresního přeboru pořádá Memoriál M. Maxy.
Fotbalové Žižice odehrály skvělou sezonu ve třetí třídě, kde na jaře nepoznaly hořkost porážky a dokráčely si pro zasloužený postup do okresního přeboru, který přijaly. Přesto klub nemá ještě fotbalu dost a na závěr sezony uspořádá v sobotu 22. června Memoriál Miroslava Maxy.

Nováček okresního přeboru se rozloučí Maxovým memoriálem

Fotbal
Jakub Laštůvka
Tato sezona se prostě nesmírně vydařila jak mu, tak i celému jeho klubu. Teprve osmnáctiletý Jakub Laštůvka, který navíc hraje fotbal závodně pouhé tři roky, si odbyl svou premiéru mezi muži v dresu celku C skupiny I. B třídy z Nového Malína, za který nastřílel jedenáct branek a pomohl mu tak k postupu a ještě větší brankovou náloží dopomohl k postupu ze šumperského okresního přeboru i družstvu dorostu. V posledním zápase za áčko pak hattrickem srazil na kolena Zlaté Hory a nemálo tak přispěl ke konečnému vítězství 5:2. Je tedy logické, že se v této sezoně nemohl stát poslední Osobností Deníku za okresy Šumperk a Jeseník nikdo jiný, než právě on.
2 fotografie

Fotbal hraje pouhé tři roky, letos však novomalínský Laštůvka zažil dva postupy

Kraje
K ozdobám letošního ročníku Pivovar Trautenberk Okresního přeboru mužů patřily na Trutnovsku například souboje Volanova a Pilníkova.
Branky, body, vteřiny? V případě obsáhlého hodnocení podkrkonošského okresního přeboru mužů jde spíš o Branky, karty, minuty. Zajímavá vás, kdo v soutěži odehrál nejvíce zápasů, kdo patřil mezi elitní střelce a kteří fotbalisté „vynikali“ ve sběru žlutých a červených karet? Pak neváhejte a zjistěte, ve kterých disciplínách na sebe upozorňovali například Martin Kruliš, Pavel Hrubeš, Martin Škoda, Tomáš Voňka, Patrik Macek, Aleš Starý, Josef Špůr nebo David Řehůřek. Hráčů, které bylo týden co týden vidět více než ostatní, se ale našlo mnohem více.
52 fotografií

Branek na zápas nemá nejvíc nejlepší střelec. Počet vyloučených enormně vzrostl

Okresy
Vítězové soutěží OFS Zlín. TJ Sokol Velký Ořechov - IV. třída sk. A.
/FOTOGALERIE a VIDEO/ Hned šest vítězů měla v rámci mužských fotbalových soutěží klání na Zlínsku. O majitelích zlatých medailí a poháru bylo ve většině případů rozhodnuto již v předstihu, někde se ale na nejlepšího čekalo do poslední minuty. „Všem vítězům ještě jednou blahopřeji a nepochybuji, že všichni využijí svého tvrdě vybojovaného práva postupu o soutěž výše,“ pousmál se předseda OFS Zlín Pavel Brímus.
34 fotografií

Podívejte se, jak fotbaloví vítězové přebírali poháry. Přihlášky ale chybí!

Okresy
Všestudští fotbalisté (na snímku v zelených dresech) slaví v sobotu spolu s hosty šedesát let obnovy klubu.
Velké oslavy 60. výročí návratu fotbalu do Všestud se blíží. V sobotu 22. června se tam na turnaj, následovaný později koncertem kapely Kabát Revival, chystají tři mužstva z okolí. S těmi se všestudský mančaft ve své historii střetl v nesčetně fotbalových utkáních. Během desítek let mezi soupeři vznikla také přátelství, která trvají dodnes.

Všestudský fotbal slaví šedesátku. Po mačích budou znít hity kapely Kabát

Volný čas
Sportovní redaktor Deníku Michal Muzikant ovládl s Medlovem krajský přebor. Po oslavách se přesunul na Euro.
Sportovní redaktor Michal Muzikant pro Deník píše od roku 2016, má ale také bohatý fotbalový životopis. Kdysi byl nejlepším střelcem dorostenecké divize, zahrál si i třetí ligu, avšak až nyní ve svých 27 letech oslavil největší úspěch kariéry. S Medlovem ovládl krajský přebor, na což navázal i velkým profesním milníkem – pracovně coby akreditovaný novinář informuje čtenáře o českém týmu na Euru. A to přímo z centra dění.
5 fotografií

Rozbitý pohár i Belmondo. Oslav Medlova si všimli v lize, redaktor musel na Euro

Kraje
Předseda krajského fotbalového svazu Tomáš Pintér
Roman Berbr, bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR, dostal u plzeňského okresního soudu podmínku za zpronevěru. Verdikt vyvolal vlnu nevole, zejména mezi fotbalovými funkcionáři, kteří ho považují za nedostatečný. Předseda Jihočeského fotbalového svazu Tomáš Pintér označil rozhodnutí za výsměch a varuje před negativními dopady na etiku ve fotbale.

Podmínka pro Berbra? Je to výsměch, říká šéf Jihočeského fotbalového svazu

Fotbal
Předseda krajského fotbalového svazu Tomáš Pintér
Roman Berbr, bývalý místopředseda Fotbalové asociace ČR, dostal u plzeňského okresního soudu podmínku za zpronevěru. Verdikt vyvolal vlnu nevole, zejména mezi fotbalovými funkcionáři, kteří ho považují za nedostatečný. Předseda Jihočeského fotbalového svazu Tomáš Pintér označil rozhodnutí za výsměch a varuje před negativními dopady na etiku ve fotbale.

Podmínka pro Berbra? Je to výsměch, říká šéf krajského fotbalového svazu

FORTUNA:LIGA
Fanoušci Chorvatska na Euru vyjádřili svou nechuť vůči Srbsku
Horké balkánské hlavy se projevují i na fotbalovém Euru. Fanoušci Chorvatska a Albánie se během vzájemného zápasu spojili, aby vyjádřili svou nechuť vůči Srbsku. To se brání a žádá od UEFA exemplární tresty. Srbové ostatně dosáhli úspěchu se svou stížností na jednoho albánského novináře, přitom chování jejich fanoušků už vedlo k pokutám.

Odjedeme z Eura, hrozí naštvaní Srbové. Stěžují si na urážky, sami přitom řádili

Zajímavosti z fotbalu
Tomáš Orlita zvaný Orel
/ROZHOVOR/ Potštátští fotbalisté mají za sebou nejlepší sezonu ve své historii, když dokázali v přerovském okresním přeboru uhrát čtvrté místo. K tomu jim velkou měrou dopomohli jejich věrní fanoušci, kteří vždy aktivně povzbuzují po celých 90 minut a vytváří na hřištích okresních klubů opravdu pravou fotbalovou atmosféru. Více informací ze zákulisí potštátské fanouškovské scény prozradil Deníku jeden z nich. 44letý Tomáš Orlita s přezdívkou Orel už totiž, dle svých slov, chodí na fotbal v Potštátě 30 let a nic na tom nemění ani nyní, kdy už pár let bydlí v hranických Drahotuších.
48 fotografií

Potštátský fanoušek Orel: Když jsme poprvé nebyli poslední, pili jsme čtyři dny

Okresy
JČ Marefy, okresní přeborník futsalu 2024.
Když to před třiceti lety začalo, hrály se postupové soutěže s více dvaceti družstvy. Letošní ročník okresního přeboru futsalistů odehrálo jen sedm týmů. A to ještě řada utkání byla kontumována, protože se mužstva k utkání prostě nesešla. „Pamatuju okresní soutěže s více než třiceti mužstvy,“ s nostalgií vzpomíná a komentuje klesající počet klubů a hráčů na Vyškovsku předseda okresní komise futsalu FAČR Franta Tobolík.

Vzor tu je, Amor, ale i mnoho jiných lákadel, říká šéf okresního futsalu Tobolík

Ostatní sporty
Do branky se postaví Josef Kůrka, Muž roku 2016 a účastník několika televizních soutěží, například show Survivor.
Obec Bořice, která leží šestnáct kilometrů od Pardubic, chystá velké oslavy 100 let místního fotbalu. Na sobotu je připraven bohatý program, kromě jiného se místní utkají s Arabela teamem. Do branky se postaví Josef Kůrka, Muž roku 2016 a účastník několika televizních soutěží, nastoupí také Petr Vondráček, Milan Pitkin, Karel Emanuel Gott a další slavné osobnosti.

Oslavy fotbalu v Bořicích. Místní se utkají se slavnými tvářemi z Arabela teamu

Čtenář reportér
Fotbaloví fanoušci před zápasem Portugalsko - Česko v centru města, 18. června 2024, Lipsko, Německo.
/OD ZPRAVODAJE DENÍKU/ Když česká fotbalová reprezentace představila nové dresy pro Euro 2024, tak příliš pozitivních ohlasů nesklidily. Výrobce Puma zvolil klasicky stejný design pro více reprezentačních týmů a pouze dresy ladil do národních barev. Češi mají červenou a bílou variantu. Nicméně i přes tuhle kritiku, si je fanoušci (nejen) v dějišti kupují a většině se líbí.
35 fotografií

Stejné dresy repre? Nevadí. Jsou hezké, shodují se fanoušci v dějišti šampionátu

Zajímavosti z fotbalu
Harry Kane nedal penaltu a poslal Anglii domů
Kolébka fotbalu? Anglická kopaná se sice právem pyšní velmi dlouhou a bohatou historií, jedna z nejsilnějších tradic příslovečně hrdého Albionu však budí v Evropě (i na dalších kontinentech) hlavně posměch. Jde totiž o tradici proher. Od roku 1966, kdy se Angličané stali doma ve Wembley mistry světa, totiž marně čekají na další velkou trofej. Místo toho sbírají spektakulární porážky, potupy a památné průšvihy.

Beckhamův zkrat, boží ruka a penaltová bída. Anglie má za sebou 58 let trápení

Zajímavosti z fotbalu
Zdeněk Skotnica, trenér fotbalové Hlubiny.
/ROZHOVOR/ Další historickou sezonu má za sebou fotbalová Hlubina. Ostravané vylepšili loňskou druhou příčku a divizi F tentokrát jednoznačně ovládli. A na rozdíl od minulého roku postup do MSFL neodmítli. Nejen o minulých měsících, co vedlo k největšímu úspěchu ve sto pět let dlouhé klubové historii, ale také o budoucnosti, tvorbě kádru a spolupráci s elitními kluby, promluvil pro Deník trenér Zdeněk Skotnica. „Čeká nás zase nová úroveň fotbalu,“ uvědomuje si úspěšný kouč, který navíc jako hráč postoupil s Nošovicemi v okrese Frýdek-Místek do I.B třídy.
40 fotografií

Kouč Hlubiny o sezoně, kádru i MSFL: Jdeme svou cestou. Co spolupráce s Baníkem?

Fortuna divize
Filip Štěpánek (na snímku v bílém dresu) se v pondělí při začátku přípravy vrátil na Srbskou poprvé od loňského září, kdy svým gólem přispěl k výhře svého tehdejšího týmu Vyškova 1:0 nad Zbrojovkou.
I jeho odchod naznačuje, že ve fotbalovém Vyškově po druhé neúspěšné baráži o nejvyšší soutěž v řadě nezůstane v létě kámen na kameni. Kapitán týmu Filip Štěpánek totiž zamířil po třech letech v MFK do konkurenční Zbrojovky Brno, která v tabulce druhé ligy skončila až devátá, tedy o pět pozic hůř než její regionální rival. Pětadvacetiletý stoper přesto za současné situace obou klubů vidí svůj transfer do Brna jako krok vpřed. „Věřím, že spousta lidí to bude vnímat tak, že jdu z výše postaveného klubu do horšího, ale Zbrojovka patří do první ligy a doufám, že jí k tomu pomůžu. I co se týče třeba tréninkového prostředí, udělal jsem krok kupředu. Ve Vyškově rozhodla i nejistota, co se týče budoucnosti. Chtěl jsem odejít už v zimě," přiznává odchovanec zlínského fotbalu, který se s Vyškovem rozloučil po třech letech a skoro stovce odehraných zápasů. V Brně je jednou z šestice nových posil.
5 fotografií

Štěpánek vyměnil Vyškov za Zbrojovku: V MFK je nejistota, v Brně dobré nastavení

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA
Fotbalisté Kvasic (v červeném) se rozloučili s krajským přeborem vysokou výhrou nad Štítnou nad Vláří. Na snímku v modrem vlevo Tomáš Vaculík.
/VIDEOROZHOVOR/ Sezonu zakončili vysokou porážkou na půdě vítězných Kvasic, přesto s konečným šestým místě panuje ve Štítné nad Vláří vládne spokojenost. „Pohled do tabulky není špatný, porážka u lídra 0:4 je odrazem reality. Je těžké se porovnávat s takovými fotbalisty, jaké má v kádru domácí. My to v podstatě děláme na takové domácí úrovni, vesměs skoro všichni z obce,“ poznamenal tahoun celku z Valašska Tomáš Vaculík.
49 fotografií

Kanonýr Štítné Vaculík o partě, penězích ale i stavbě domu a fotbalovém snu

Kraje
Ilustrační foto.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Pardubický deník zjišťoval, kdo této možnosti využil. Lze říci, že tento způsob změny klubových barev se v regionu docela ujal (na rozdíl od ostatních okresů v našem kraji), vždyť ze zdejších oddílů bylo podáno během stanovené čtrnáctidenní lhůty celkem osmadvacet volných přestupů, z toho čtyřiadvacet v kategorii dospělých. V exkluzivním přehledu najdete jejich konkrétní výčet a zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za hráče nově zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. V okrese šlo skoro o třicet jmen

Okresy
Ilustrační foto.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Chrudimský deník zjišťoval, kdo této možnosti využil. Celkově lze říci, že tento způsob změny klubových barev se v regionu příliš neujal, protože ze zdejších oddílů bylo podáno během čtrnáctidenní lhůty celkem pouze šest volných přestupů, přičemž všechny byly v kategorii dospělých a vyčnívá z nich hlinecký Jan Jeřábek. V exkluzivním přehledu najdete jejich konkrétní výčet a zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za hráče nově zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Na Chrudimsku se týká šesti jmen

Okresy
Jaroslav Hamouz dovedl SK Rakovník do krajského přeboru
Po letech se vrátil do Rakovníka, dostal šanci u A týmu a navázal na úspěchy ze Zavidova či Branova. Trenér Jaroslav Hamouz dal mužstvo SKR do takového pořádku, že ač ho mnozí tipovali na sestup z I. A třídy, on se s ním pohyboval od počátku na čele a nakonec společně vybojovali postup do krajského přeboru. Tenhle senzační úspěch musíme ocenit i my, a tak je Jaroslav Hamouz poslední Osobností Deníku této sezony.

Osobnost Deníku: Nezbedný bakalář? Kdepak, Hamouz je skvělý trenér!

Fotbal
Euro 2024: Čeští fanoušci během utkání s Portugalskem.
/FOTOGALERIE/ Na úvodní vystoupení fotbalové reprezentace na mistrovství Evropy v Německu dorazilo do Red Bull Areny v Lipsku podle odhadů asi patnáct tisíc českých fanoušků. Ti viděli nešťastnou prohru s Portugalskem 1:2, když favorit rozhodl až gólem ve druhé minutě nastaveného času. Diváci vytvořili na krásném čtyřicetitisícovém stadionu parádní atmosféru. Byli jste mezi nimi? Najděte se na fotkách!
64 fotografií

Obrazem: Byli jste na fotbale Česko – Portugalsko? Najděte se na fotkách!

Fotbal
Ilustrační foto.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Orlický deník zjišťoval, kdo na Ústecku této možnosti využil. Celkově lze říci, že tento způsob změny klubových barev se v regionu příliš neujal, ze zdejších oddílů bylo podáno během čtrnáctidenní lhůty celkem pouze deset volných přestupů, z toho sedm v kategorii dospělých. V exkluzivním přehledu najdete jejich konkrétní výčet a zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za hráče nově zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Na Orlicku se týká deseti jmen

Okresy
Ilustrační foto.
Od 1. do 14. června probíhalo v českém fotbale takzvané volné přestupní období, kdy amatérští hráči mohou právě v této době uskutečnit přestup bez souhlasu mateřského oddílu. Svitavský deník zjišťoval, kdo této možnosti využil. Celkově lze říci, že tento způsob změny klubových barev se v regionu vůbec neujal, ze zdejších oddílů byly podány během čtrnáctidenní lhůty jenom dva volné přestupy, a to výhradně v kategorii dospělých. V exkluzivním přehledu najdete jejich konkrétní výčet a zároveň se dozvíte, kolik musí kluby za hráče nově zaplatit.

PODÍVEJTE SE: Volné přestupní okno skončilo. Na Svitavsku se týká minima jmen

Okresy
Stanislav Bejda, bývalý hráč českolipských Démonů, skončil ve funkci reprezentačního trenéra.
Patří k symbolům zlaté éry českého malého fotbalu. Stanislav Bejda, který odehrál několik sezón za futsalový tým Démoni Česká Lípa, jako trenér dovedl národní tým k titulu mistrů světa v roce 2017 i evropských šampionů o rok později. Nedávno skončené mistrovství Evropy v Sarajevu však pro něj bylo poslední na lavičce českého áčka. Národní tým vypadl v osmifinále turnaje po neúspěšném penaltovém rozstřelu s domácí Bosnou a Hercegovinou.

Bývalý Démon Bejda končí jako trenér reprezentace. Ujíždí nám vlak, uznal

Ostatní sporty
Kateřinický Di Maio se hattrikem podílel na demolici Vigantic
/ROZHOVOR/ Mezi kanonýry víkendu se zařadil fotbalista Kateřinic Daniel Di Maio, který se to sítě Vigantic trefil třikrát. Utkání valašské I. A třídy skupiny mezi Kateřinicemi a Viganticemi přineslo nebývalou přestřelku a padlo v ní hned šestnáct branek a duel skončil výsledkem 12:4 pro domácí. Odchovanec vsetínského fotbalu je v Kateřinicích velmi spokojený. Radost mu kalí skutečnost, že vítěz soutěže postup do krajského přeboru nakonec odmítl. Co o sobě hráč s italskými předky dále prozradil, se můžete dočíst v našem rozhovoru…
5 fotografií

Kateřinický Di Maio se hattrikem podílel na demolici Vigantic

Kraje
Martin Grepl, střelec FK Pačlavice-Dětkovice
Po delší době nastoupil na hrotu útoku a byl to dobrý tah trenéra. Zápas posledního kola okresního přeboru Švábenice – Pačlavice-Dětkovice rozhodli hosté čtyřmi góly už v prvním poločase. Třemi se na výhře 4:2 podílel Martin Grepl. „Měl jsem trochu štěstí, žádný gól nebyl čistý vždycky jsem to o někoho opřel,“ s úsměvem odmítal nějaké mimořádné zásluhy.
7 fotografií

Martin Grepl napravil neproměněnou penaltu hattrickem. Ovšem zase za mínus 500

Okresy
Zlínští hokejisté se znovu představí ve fotbalovém utkání.
Řada známých tváří a osobností ve čtvrtek nazuje kopačky. Během zítřejšího odpoledne bude v Lípě k vidění fotbalové utkání mezi A-týmem hokejových Beranů a mužstvem Berani Zlín, v jehož barvách se představí jak vedení zlínského klubu, tak fotbalové ikony Petr Jiráček nebo Lukáš Železník.

Jiráček, Železník a další. Hokejové Berany čeká fotbalový zápas

Hokej
Miřetice se loučí s I. B třídou.
Až v posledním kole odhalila fotbalová I. B třída posledního sestupujícího do okresního přeboru. Bohužel pro Benešovsko se jím staly Miřetice, které sice vyhrály v Olbramovicích. Současně ale musely doufat v zaváhání Vyžlovky, jež zvítězila vysoko 7:1. Křivsoudov doma marně vzdoroval vítězi soutěže a Teplýšovice na závěr porazily rezervu Vlašimi.

Marný boj Miřetic. I přes výhru padají do okresu. Teplýšovice zdolaly Vlašim

Kraje