ŠTÍTEK: fotosyntéza

Kladenské energocentrum.
Kladensko - Názory na spalování biomasy jako ekologicky šetrného způsobu získávání energie jsou různé. Základní předností podle odborníků je, že uvolněný oxid uhličitý nezvyšuje skleníkový efekt a nepodílí se na globálním oteplování. Jeho množství je prý stejné, jaké by spalované rostliny odebraly z atmosféry při fotosyntéze.

Energocentrum spaluje biomasu už od února

Podnikání
Ilustrační foto
Hrušky - Má jich dvacet a plánuje jich víc než sto. Řeč je o řezbáři Filipovi Šumberovi z Hrušek a jeho pracích. Některé z nich už visí na sloupech veřejného osvětlení po vesnici.

Jeho řezby zdobí sloupy

Volný čas
Ilustrační foto
NEW YORK - Ekologické projekty nutně nemusejí mít sympatie ekologických organizací. Vtěchto dnech rozjíždí soukromá společnost Planktos svůj projekt, jehož cílem je přispívat k odstraňování přebytku oxidu uhličitého vatmosféře pěstováním planktonu na otevřeném moři.

Pěstováním planktonu proti skleníkovému efektu?

Svět
Hrad Bouzov
OLOMOUC/BOUZOV - Přes jeden a půl milionu korun dostane obec Bouzov od Olomouckého kraje na to, aby přivedla potrubí ze své kotelny na biomasu k hradu. Zatím však není jisté, zda se hrad Bouzov na alternativní zdroj tepla skutečně připojí.

Na hradě Bouzov by mohli topit biomasou

Olomoucko
Osm desítek klientů liberecké cestovní kanceláře Balkan Travel, kteří měli v pátek a v neděli odlétat do Řecka na dovolenou, zůstanou doma. Společnost totiž zkrachovala.
SYDNEY - Australský biolog Lloyd Godson dnes s pouze polovičním úspěchem ukončil svůj dvoutýdenní pokus, jímž chtěl prokázat, že člověk může za určitých podmínek přežít pod vodou bez zásob, jen díky přírodě.

Půjde díky řasám dýchat pod vodou?

Svět