ŠTÍTEK: Frekvence 1

Stand-up komik Arnošt Frauenberg.
/ROZHOVOR/ Stand-up comedy vtrhla jako žánr do Česka před mnoha lety. Jedním z prvních, kdo se tomuto svébytnému žánru začal věnovat, byl děčínský rodák Arnošt Frauenberg, kterého budou moci lidé vidět ve čtvrtek 21. září v klubu Le Garage Noir. Frauenberg baví nejen v klubech, ale také na rozhlasových vlnách. V rozhovoru pro Deník hovoří nejen o vztahu k Děčínu, svých představení, ale také o stand-upu jako žánru.
7 fotografií

Děčín je pro mne nostalgie, říká děčínský rodák a stand-up komik Frauenberg

Volný čas
Z koncertu No Heroes v Kotelně, kde kapela pokřtila nové album Shine On Me
/VIDEO, FOTOGALERIE/ No Heroes v pátek 17. února v berounském klubu Kotelna pokřtili svoji v pořadí druhou desku. Kmotrou se stala herečka, zpěvačka a stand-up komička Iva Pazderková, která si rovněž s kapelou zazpívala. Jako host při slavnostním koncertu vystoupil i známý český kytarista Josef Štěpánek, který měl sice nepřímý, ale velký vliv na vznik této berounské indie rock sestavy.
76 fotografií

Berounská kapela No Heroes pokřtila v Kotelně nové album Shine On Me

Volný čas
Český prezident Miloš Zeman
Prezident Miloš Zeman zatím předpokládá, že se rozhodne jmenovat předsedu Ústavního soudu, který nahradí dosavadního předsedu Pavla Rychetského. Řekl to v nedělním živém rozhovoru pro rozhlasovou stanici Frekvence 1. Zeman v nedělní Partii na CNN Prima News uvedl, že si nechal zpracovat právní analýzu, jejíž výsledek má obdržet v pondělí. Poté se rozhodne.
12 fotografií

Zeman: Šéf ÚS nesmí být politický aktivista. Ohledně jmenování se ještě rozhodnu

Česko
Bývalý premiér Andrej Babiš (na snímku z 22. července 2021).
Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) dnes podstoupil plánovanou operaci. Rádiu Frekvence 1 napsal, že je v pořádku a několik dní si poleží. Neupřesnil, která nemocnice zákrok provedla. V úterý Babiš uvedl, že operace nesouvisí s jeho nedávnou hospitalizací v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) kvůli krátké ztrátě vědomí a částečné neprůchodnosti střev.

Babiš podstoupil plánovanou operaci. Několik dní zůstane v nemocnici

Česko
Rekonstrukce Vladislavského sálu - Na Pražském hradě pokračovala 5. října 2020 rekonstrukce Vladislavského sálu. Opravují se při ní především stěny a okna, práce by měly trvat až do konce roku 2020.
/FOTOGALERIE 2016/ Rekonstrukce Vladislavského sálu na Pražském hradě by měla trvat ještě do konce letošního roku, opravují se při ní především stěny a okna. Na případný ceremoniál 28. října s předáváním státních vyznamenání se lešení, ze kterého restaurátoři pracují, odstraní a práce budou přerušeny. Novinářům to řekl mluvčí Kanceláře prezidenta republiky Vít Novák. Na dotazy, jakou bude mít ceremoniál podobu, ale odpověděl, že ohledně slavnosti nemá žádné informace a nemůže uvést ani to, zda se bude konat, či nikoli.
57 fotografií

Z Vladislavského sálu 28. října zmizí lešení. I když se neví, zda budou oslavy

Praha
Prezident Miloš Zeman a jeho žena Ivana ve volební místnosti
/FOTOGALERIE/ Každé volby jsou důležité, pokud jsou demokratické, řekl dnes novinářům prezident Miloš Zeman poté, co odevzdal svůj hlas v senátních volbách. Prezident dorazil do volební místnosti v základní škole v pražské Brdičkově ulici s manželkou Ivanou, pravou ruku měl fixovanou po srpnové operaci, při které mu do zlomené paže lékaři implantovali titanový šroub.
23 fotografií

Miloš Zeman dorazil k volbám: Každé jsou důležité. Hlas dali i další politici

Česko
Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) hovoří s novináři 14. ledna 2020 na Pražském hradě, kde se setkal s prezidentem Milošem Zemanem a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem na novoročním obědě.
Starostové a nezávislí (STAN) chtějí, aby se plénum Sněmovny zabývalo dopisem čínského velvyslanectví zesnulému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS) kvůli jeho plánované cestě na Tchaj-wan a tím, jakou roli v kauze kolem dopisu sehrála Kancelář prezidenta republiky. Věc by bylo vhodné projednat na některé z dalších schůzí Sněmovny, řekl dnes novinářům předseda STAN Vít Rakušan.
18 fotografií

STAN chce, aby Sněmovna řešila dopis Kuberovi. Jakou roli v kauze sehrál Hrad?

Česko
Airbus A330 z flotily ČSA
/ANALÝZA/ Je to hezký protimluv: prezident Miloš Zeman podporuje záměr vlády koupit v případě nutnosti podíl v Českých aeroliniích (ČSA). Prezident to v neděli řekl v rozhovoru na Frekvenci 1. Ve stejném interview přitom pravil, že hranice Česka by podle jeho názoru měly být na rok uzavřeny. Tudíž by se nelítalo. Co si o tom myslet?
33 fotografií

Zestátnit ČSA? Risk s nejasným výsledkem

Ekonomika
Praha 6 nechala odstranit sochu sovětského maršála Koněva z náměstí Interbrigády.
Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) neprožívá zrovna šťastné pondělí – i díky stejnojmennému satirickému pořadu. Kolář kvůli exekuci loňského rozhodnutí zastupitelů městské části o odstranění sochy sovětského maršála Ivan Stěpanoviče Koněva čelí trestnímu stíhání, nechutným verbálním útokům, dokonce i vyhrožování smrtí. Starostu Koláře, který je momentálně v preventivní karanténě a úřad neřídí, veřejně dehonestoval rovněž prezident Miloš Zeman. Radnice nakonec musela některým občanům „vysvětlit vtip“ a uvést na pravou míru, co vyroste místo Koněvovy sochy.
18 fotografií

Místo Koněva bratři Mašínové? Kolářovi vyhrožují lidé popletení Zemanem i vtipem

Praha
Zdeněk Svěrák
Nymburk se připojuje k iniciativě České televize a Českého rozhlasu Není nutno nezpívat. Řada měst a obcí po celé zemi si ve středu ve 12.30 hodin zazpívá známý hit Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka Není nutno.

Nymburk bude ve středu zpívat Není nutno

Nymbursko
Prezident Miloš Zeman.
Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který dnes s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán. Prezident v pořadu vyjádřil pozůstalým soustrast a uvedl, že policistu, který vytáhl z ohně devět lidí, ocení 28. října. 
55 fotografií

Zeman vyznamená policistu, který ve Vejprtech vytáhl z ohně devět lidí

Krimi
Dalibor Gondík vyprávěl v Kavárně Chotěboř jednu historku za druhou.
Na české umělecké scéně je takřka nepřehlédnutelný. Energický herec, moderátor, tanečník, ale například i automobilový závodník – to je Dalibor Gondík (49). Nedávno se představil v Kavárně Chotěboř a rozpovídal se mimo jiné i o tom, jak se sestrou Adélou začínal v ranním pořadu televize Nova.  
5 fotografií

Dalibor Gondík: Kdysi jsem byl velký trémista

Volný čas
Na snímku v popředí vpravo je Řád Bílého lva, nejvyšší české státní vyznamenání
Prezident Miloš Zeman příští rok udělí zesnulému zpěvákovi Karlu Gottovi Řád bílého lva první třídy, nejvyšší české vyznamenání. Zeman to řekl v rozhovoru, který poskytl rádiu Frekvence 1. Udělit řád již letos u příležitosti 28. října by podle Zemana bylo příliš krátce po pohřbu, který se koná v sobotu 12. října. Zeman tomu nechce vystavit zpěvákovu rodinu. Gottova pohřbu by se zúčastnil rád. V rozhovoru také uvedl, že mezi vyznamenanými se letos objeví například bývalý prezident Václav Klaus.
56 fotografií

Zeman za rok udělí Karlu Gottovi Řád bílého lva. Letos vyznamená Klause

Česko
Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Celou sportovní událost bude moderovat olympijský vítěz Aleš Valenta.
Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Čtvrtý ročník City Cross Run & Walk se poběží v český státní svátek 28. září. Z náměstí T. G. Masaryka se vydají všichni sportovní nadšenci na tratě ve vzdálenosti od 1 do 16 kilometrů. Organizátoři věří, že se na start postaví na 700 závodníků. Celou sportovní událost bude moderovat olympijský vítěz Aleš Valenta.
5 fotografií

Aleš Valenta: Bez pohybu a sportování si nedovedu svůj život představit

Ostatní sporty
Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Celou sportovní událost bude moderovat olympijský vítěz Aleš Valenta.
Oblíbený běžecký závod a zážitková procházka se po roce opět uskuteční v Česká Lípě. Čtvrtý ročník City Cross Run & Walk se poběží v český státní svátek 28. září. Z náměstí T. G. Masaryka se vydají všichni sportovní nadšenci na tratě ve vzdálenosti od 1 do 16 kilometrů. Organizátoři věří, že se na start postaví na 700 závodníků. Celou sportovní událost bude moderovat olympijský vítěz Aleš Valenta.
5 fotografií

Aleš Valenta: Bez pohybu a sportování si nedovedu svůj život představit

Českolipsko
Robert Šlachta
Šéf pátrací sekce Generálního ředitelství cel a bývalý ředitel Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta odchází do civilu. Informaci webu lidovky.cz potvrdila mluvčí celníků Martina Kaňková. Šlachta podle ní nyní důvody odchodu komentovat nechce, nesouvisejí ale s jeho pozicí v celní správě.

Šéf pátrací sekce celníků Šlachta odchází do civilu

Česko
Zleva prezident Miloš Zeman a velvyslanec Francie v České republice Roland Galharague na recepci uspořádané 11. července 2019 v Praze při příležitosti státního svátku Francouzské republiky
Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že s potěšením jmenoval někdejšího šéfa rádií Evropa 2 či Frekvence 1 Michela Fleischmanna velvyslancem v Paříži. Přítomnému premiérovi Andreji Babišovi (ANO) poté v projevu na francouzské ambasádě řekl, že takto má vypadat spolupráce s vládou. Narážel tak na návrh na výměnu ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), kterému prezident přes měsíc nevyhověl. 
12 fotografií

Zeman jmenoval velvyslance ve Francii. Tak vypadá spolupráce, rýpl si do Babiše

Česko
Zuzana Čaputová
Budoucí slovenská prezidentka Zuzana Čaputová dva týdny po svém vítězství v přímé volbě soukromě navštívila Prahu. V úterý povečeřela s poslancem TOP 09 a někdejším ministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem, který ji podpořil v kampani. Setkala se také s ředitelem Knihovny Václava Havla Michaelem Žantovským a podle deníku Blesk večer navštívila koncert legendárního amerického zpěváka Boba Dylana v Lucerně
15 fotografií

Čaputová navštívila Prahu. Povečeřela se Schwarzenbergem a zašla na Dylana

Česko
Regionální centrum Olomouc roztancoval The Ples
FOTOGALERIE/ Lidmi naplněný sál Regionálního centra Olomouc se v sobotu večer rozvlnil rytmem českých i zahraničních skladeb v podání Big Bandu Gustava Broma. Akci s názvem The Ples si nenechaly ujít desítky dam v elegantních šatech a pánů v dokonale padnoucích oblecích, masky a škrabošky nesměly chybět.
33 fotografií

VIDEO: The Ples roztancoval RCO

Olomoucko
Vlasta Horvath
/ROZHOVOR/ Pár týdnů chybí do křtu nového alba zpěváka Vlasty Horvátha. Cédéčko bude pokřtěno 14. března od 19 hodin v pražském Paláci Akropolis. Vítěz televizní soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2005 Vlasta Horváth nazval CD Stále nevěřím. Deset skladeb svého čtvrtého cédéčka věnoval textově svému bratru Martinovi, který přede dvěma lety tragicky zahynul. Na desce je i jeden bonus, který se neváže k tématu vztahu s bratrem. K písni napsal text Viktor Dyk.
7 fotografií

Vlasta Horváth finišuje s novou deskou: Je to těžké, ale krásné

Hudba
Kateřina Perknerová.
Americký ministr zahraničí Mike Pompeo objíždí středoevropské státy. Zastavil se v Bratislavě, Budapešti a Varšavě. Zdůrazňoval spojenectví, tradiční vazby a zajisté stvrdil nejeden kontrakt na vojenskou techniku v miliardových částkách.

Glosa Kateřiny Perknerové: K Trumpovi zády

Komentáře
Český prezident Miloš Zeman
Prozatímní venezuelský prezident Juan Guaidó by podle hlavy českého státu Miloše Zemana skončil jako "venezuelský Husák", pokud by kvůli řešení situace v zemi požádal o vojenskou intervenci v cizině, například v USA. Zeman to dnes uvedl v pořadu Prezidentský Pressklub rádia Frekvence 1. Guaidó v pátek řekl, že je připraven povolit americkou vojenskou intervenci, bude-li to nutné.
12 fotografií

Zeman: Guaidó by neměl situaci řešit s cizí pomocí. Mohl by skončit jako Husák

Česko