ŠTÍTEK: Google Chrome

California Chrome s žokejem Victorem Espinozou
Dubaj - Hřebec California Chrome s žokejem Victorem Espinozou ovládli suverénně nejbohatší dostih planety Světový pohár v Dubaji. Pětiletý kůň, jenž při své loňské premiéře doběhl druhý, potvrdil tentokrát roli favorita a v cílové rovince porazil druhého Mubtaahije o pět délek.

Nejbohatší dostih planety: California Chrome kraloval Dubaji

Ostatní sporty
Konzultant společnosti Marbes Consulting Miroslav Kůst seznámil vedoucího odboru informatiky Magistrátu města Kladna Pavla Rouse a další pracovníky s novinkami v informačním systému Proxio, který pomáhá zkvalitňovat komunikaci mezi městem a občany.
Kladno - Lidé v Kladně mají již rok možnost sledovat, jak transparentně se chová jejich město. Od loňského října totiž zveřejňuje své smlouvy na magistrátních internetových stránkách prostřednictvím nového systému od společnosti Marbes consulting. Zjistit si konkrétní údaje z jednotlivých smluvních dokumentů je pro občany velmi jednoduché.

Město Kladno již rok zveřejňuje všechny smlouvy na internetu

Z okolí
Ilustrační foto.
Boskovice – Nejen pokládat otázky vedení města, ale také diskutovat nad jednotlivými tématy mohou na internetových stránkách nově obyvatelé Boskovic. Takový je plán, který od listopadu spouští boskovická radnice. Za měsíc provozu modulu otázek a odpovědí na vedení města však lidé velký zájem neprojevili.

Boskovičtí odstartovali diskuzi na webu

Blanensko
Primigi
PRIMIGI je původní značkou obuvi pro děti, založena byla v roce 1976 a jako první se dostala na trh obuvi s botičkami pro tzv. „první krůčky". Hned od začátku se značka PRIMIGI stala synonymem pro technologické know how, pečlivě vybrané materiály a italský styl.

PRIMIGI: První concept store v ČR najdete v Šantovce

Podnikání
Ilustrační foto
Praha - Webový prohlížeč Internet Explorer v posledních letech ztratil své vedoucí postavení mezi českými uživateli. Zlom nastal v loňském druhém čtvrtletí, kdy jej v podílu na trhu definitivně předstihl Chrome od Google. V současnosti Chrome vede s více než 31 procenty, Explorer má necelou čtvrtinu trhu. Vyplývá to z údajů serveru Rankings.cz.

Chrome loni definitivně předstihl Explorer mezi prohlížeči v Česku

Ekonomika
Ilustrační foto
Washington - Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) na internetu zpřístupnil dvě on-line aplikace, které široké veřejnosti umožní interaktivní průzkum terénu Marsu na základě reálných dat získaných americkými přístroji. Tyto webové stránky vesmírná agentura otevřela u příležitosti třetího výročí (6. 8. 2012) přistání robotického vozítka Curiosity na rudé planetě.

NASA má na webu dvě on-line aplikace věnované průzkumu Marsu

Svět
Ilustrační foto
Praha - Levné počítače a notebooky s Windows 8.1 with Bing v následujících měsících zdraží až o 40 procent. Důvodem má být oslabovaní české koruny proti dolaru od podzimu minulého roku a nový způsob licencování. Oznámila to dnes společnost Microsoft.

Microsoft: Levná PC s Windows 8.1 výrazně podraží

Ekonomika
Antonín Patka
/ROZHOVOR/ „Zpočátku jsem byl skeptický, ale s postupem času, a zejména s postupným vnikáním do problematiky a seznamováním se se všemi aspekty této „Fotbalové (R)evoluce", musím přiznat, že jsem projektem nadšený," říká předseda OFS Nový Jičín Antonín Patka

Fotbal přichází s revolučním projektem. Uspěje?

Fotbal
Z TDV dělají skládku odpadu
Duchcov - Areál bývalé továrny TDV v Duchcově je prázdný a pustý. Využívají toho někteří lidé, kteří v něm kupí odpad. Zakládání černých skládek v rozlehlém areálu řeší městská policie Duchcov poměrně často. Nedávno chytla při vyhazování odpadu tři muže.
5 fotografií

Z TDV dělají skládku odpadu

Teplicko
Ilustrační foto
Tachovsko – Že pangamin je vitamin B, to je všeobecně známé. Ale výrobce potravinových doplňků na bázi pangaminu, firma Rapeto z Čelivi u Bezdružic, už to nemůže napsat na obaly svých výrobků. Stejně tak výrobce například heřmánkového čaje nemůže na krabičku napsat, že heřmánek podporuje lepší trávení.

Unie nám svazuje ruce, tvrdí výrobci přírodních produktů

Tachovsko
Ilustrační foto.
Praha - Téměř třetina uživatelů využívá pro připojení k internetu mobilní telefon. Pomocí tabletu se jich na síť připojuje desetina. Vyplývá to z výzkumu agentury Mediaresearch u internetových uživatelů ve věku nad deset let. Naprostá většina, 99 procent, k připojení na web využívá počítač nebo notebook.

Třetina lidí se na web připojuje přes mobil, desetina přes tablet

Ekonomika
Nepořádek v TDV v Duchcově
Duchcov - Závora, která má zabránit kupení botelu v areálu bývalé továrny TDV v Duchcově, už stojí. O její instalaci z Bílinské ulice rozhodli před časem radní města. Shodli se na tom, že to je levnější varianta než oplocení areálu, který městu nepatří. „Těžko se chápe, že odpad vozí všude možně po městě, když ho mohou odvézt zdarma do sběrného dvora. Někteří lidé jsou prostě čuňata," řekla už dříve starostka Duchcova Jitka Bártová.

Závora do areálu TDV má bránit jeho znečišťování

Teplicko
Požár bývalé galvanovny v Lanškrouně.
Lanškroun – Na tiskové konferenci k požáru galvanovny  v Lanškrouně se výrobně – technický náměstek Vodovodů a kanalizací Jablonné n. O. vyjadřoval ke škodám, které požár napáchal na životním prostředí.

Čistírna se s požárem postupně vyrovnala

Z okolí
Nepořádek v TDV v Duchcově
Duchcov - Areál bývalé duchcovské továrny na kočárky se mění v jednu velkou skládku. Na hromady nepořádku si stěžují převážně obyvatelé, kteří bydlí v těsné blízkosti ruin kdysi slavné fabriky. Strážníci řeší v této lokalitě černé skládky poměrně často. Město nemůže s nevábně vypadajícím prostorem nic moc dělat, areál mu totiž nepatří.
13 fotografií

Ze slavné továrny na kočárky je skládka. Pomoci má závora

Teplicko
Ilustrační foto.
Neštěmice - Ústečané, kterým se nelíbí výroba v Tonasu, při níž společnost Vodní sklo využívá rakovinotvorný oxid chromový, mají v pátek dopoledne poslední šanci podepsat petici na podatelně neštěmické radnice. Pak organizátoři sběr podpisů ukončí.

Petice proti karcinogennímu chromu v pátek končí

Ústecko
Areál Tonasa v Neštěmicích.
Ústí nad Labem – Ústečtí radní oživili naději, že v neštěmickém Tonasu nebudou tuny nebezpečného chromu. Na mimořádném jednání se rozhodli odvolat  proti integrovanému povolení, které společnosti Vodní sklo povoluje  vyrábět až jeden tisíc tun přípravku Elsil za rok.

Radní řekli karcinogennímu chromu NE!

Ústecko
Areál Tonasa v Neštěmicích.
Ústí nad Labem - Obyvatelé Neštěmic zorganizovali petici proti používání nebezpečného oxidu chromového v areálu neštěmického Tonasa. Obávají se, že desítky tun karcinogenní látky mohou v případě nehody poškodit zdraví místních obyvatel.

Obyvatelé Neštěmic organizují petici proti chromu

Ústecko
Areál Tonasa v Neštěmicích.
Ústí nad Labem /HLASOVÁNÍ/ – Až se 30 tunami silně karcinogenního a toxického oxidu chromového ročně chce společnost Vodní sklo manipulovat v areálu neštěmického Tonasa. Již ho zde v malém množství používá a nyní čeká na rozhodnutí krajského úřadu o integrovaném povolení na rozšíření výroby.

V Tonasu budou tuny karcinogenního chromu

Ústecko
Ilustrační foto.
Kyjov /UVNITŘ NÁVOD/ - Přiblížit se mladým čtenářům chtějí v kyjovské městské knihovně. Od začátku nového školního roku proto připravili novinku speciální aplikaci s názvem Smartkatalog. Díky ní si čtenář prohlédne nabídku knihovny kdekoli a kdykoli. Postačí mu k tomu například tablet nebo chytrý telefon.

Smartkatalog. Do knihovny se čtenáři podívají i z mobilu

Hodonínsko
Ilustrační foto
Praha - Ve více než polovině českých domácností (58 procent) připadá jeden počítač s připojením na internet na jednoho člověka. Vyplývá to z únorového průzkumu společnosti Mediaresearch zpracovaného pro Sdružení pro internetovou reklamu. Loni v únoru jeden počítač připadal na jednoho uživatele v 50 procentech domácností.

Podíl domácností, kde má každý svůj počítač, stoupl na 58 procent

Ekonomika