ŠTÍTEK: Google Chrome

Peugeot 2008.
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Má v sobě něco z hatchbacku, něco z terénního vozu, ale taky je tak trochu kombík a trochu rodinné MPV. Jméno Peugeot 2008 by mohlo být synonymem pro označení „crossover". Líbit se tahle francouzská novinka bude hlavně ženám.
11 fotografií

Peugeot 2008: Dobyvatel ženských srdcí

Auto
Ilustrační foto
Opava - Milovníci knih, vášniví čtenáři i příležitostní konzumenti knižního obsahu z Opavska by měli zbystřit. Knihovna Petra Bezruče se zapojila do projektu mobilního knihovního systému Clavius. Od teď tak registrovaní čtenáři knihovny mají možnost hledat a objednávat knihy z knihovního katalogu online přes svůj mobilní telefon, tablet i smartphone, a to pomocí webové či nativní aplikace.

Na Opavsku rezervovat knihy v knihovně lze i přes mobil

Moravskoslezský kraj
Ilustrační foto
Opava - Milovníci knih, vášniví čtenáři i příležitostní konzumenti knižního obsahu z Opavska by měli zbystřit. Knihovna Petra Bezruče se zapojila do projektu mobilního knihovního systému Clavius. Od teď tak registrovaní čtenáři knihovny mají možnost hledat a objednávat knihy z knihovního katalogu online přes svůj mobilní telefon, tablet i smartphone, a to pomocí webové či nativní aplikace.

Rezervovat knihy v knihovně lze i přes mobil

Opavsko
Motorkáři z Motoclubu Black Horses Chrudim spolu s Domem dětí a mládeže Chrudim uspořádali na Resselově náměstí Dětský den.
Chrudim – Na chrudimské Resselovo náměstí se v sobotu odpoledne přivalila hřmící vlna oceli, černé kůže a nablýskaného chromu. Krátké dostaveníčko s kamarády si zde totiž během své odpolední spanilé jízdy dali motorkáři z Motoclubu Black Horses Chrudim, kteří tu navíc ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Chrudim uspořádali i vydařený Dětský den.
5 fotografií

FOTOGALERIE: Hřmění silných motorek zaplnilo chrudimské náměstí

Chrudimsko
Logo služby UPlay.
Po zprávě, že má UPlay díky pluginu v prohlížeči vážnou bezpečnostní díru, byla spousta hráčů dost oprávněně vyděšená. Ve večerních hodinách Ubisoft konečně zareagoval a vydal hotfix. A prý pracují na patchi.

Ubisoft už zareagoval na bezpečnostní problém UPlay

Hry
Peugeot 308 CC
Praha /TEST, FOTOGALERIE/ - Před několika lety automobilka Peugeot „znovuobjevila" kabriolety s pevnou skládací střechou. A především o ně vzbudila i zájem u kupců, proto nepřekvapí, že dnes mají Francouzi v nabídce kupé-kabria hned dvě.
6 fotografií

Peugeot 308 CC: Pro radost ze slunce

Auto
Ilustrační foto.
Praha - Více než třetina českých internetových domácností přistupuje na internet ze dvou a více počítačů. Největší oblibě se těší připojení prostřednictvím Wi-Fi sítí a nejčastěji využívaným prohlížečem je Internet Explorer. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch.

Třetina domácností se připojuje k internetu z více počítačů

Ekonomika
Ilustrační foto.
Více než třetina českých internetových domácností přistupuje na internet ze dvou a více počítačů. Největší oblibě se těší připojení prostřednictvím Wi-Fi sítí a nejčastěji využívaným prohlížečem je Internet Explorer. Vyplývá to z průzkumu společnosti Mediaresearch.

Třetina domácností se připojuje k internetu z více počítačů

Bydlení
Ilustrační foto
Máte v plánu rekonstruovat koupelnu? Chcete do ní něco nového a neokoukaného? Máte to mít! Nový designérský tým společnosti Siko koupelny vám tohle přání o luxusní a jedinečné koupelně splní.

Trendy: Koupelny získávají nový design

Bydlení
Motorkáři otevírali v Tachově jaro. Požehnal jim i farář
Tachovsko – Lesk chromu, ryk motorů a jejich výfuků, vůně spáleného benzínu a hlavně pohoda. I tak by se dal charakterizovat sobotní motorkářský sraz První míle, kterého se zúčastnili jezdci z celého Tachovska. Zároveň tak zahájili motorkářskou sezónu.
14 fotografií

FOTO: Motorkářům požehnal i farář

Tachovsko
Ladislav Podsedník z Kunštátu sbírá staré telefonní přístroje.
Kunštát /SBĚRATELÉ NA BLANENSKU/ – Původně se měl matlat v hlíně. Na kruhu umně točit džbány, hrníčky, vázy a ty pak sázet do rozpálené pece. Jenže tato práce mu příliš nevoněla. Přestože se Ladislav Podsedník vyučil keramikem, místo kruhu s hlínou vytáčel prsty číselnice na telefonních přístrojích, natahoval telefonní dráty, opravoval rozhlasy.

Podsedník: V bedně nebyla bomba ale telefon

Blanensko
Ilustrační foto
Ivanovice na Hané – Ještě v srpnu tři rodiny z Ivanovic v klidu vodou ze studny zalévaly zahradu, čistily si zuby nebo splachovaly. Koncem srpna se ale v jedné ze studní objevil chrom. Podle tamních obyvatel se jednalo o zbytečný poplach. Nyní už jsou ale zamořené čtyři studny a někteří obyvatelé si to nechtějí nechat líbit.

Chrom zamořil další ivanovické studny

Vyškovsko
Ilustrační foto
Ostrava/DISKUSE/ - Co se starým mobilem? Šup s ním do šuplíku, do komory nebo na hraní dětem. Pouhé jedno procento obyvatel našeho kraje vysloužilé telefony dává k recyklaci. Čtyři z pětilidí v regionupřitom vlastnili ve svém životě minimálně tři mobilní telefony, někteří dokonce pět a více.

Lidé v kraji se odmítají vzdát svých starých mobilů

Ostravsko
Ilustrační foto
Ostrava – Co se starým mobilem? Šup s ním do šuplíku. Pouhé jedno procento obyvatel Moravskoslezského kraje vysloužilé telefony dává k recyklaci. Zato například lidé v Královéhradeckém kraji jsou jiní, více recyklují a za odměnu jim stačí dobrý pocit.

Staré mobily si lidé křečkují doma

Ekonomika
Ilustrační obrázek
Praha - V září představila společnost Google nový internetový prohlížeč Google Chrome. Podle průzkumu Mediaresearch, již tento prohlížeč zaznamenalo téměř 38 procent respondentů. A používá ho již necelých 12 procent z nich.

Google Chrome si hledá cestu k uživatelům

Ekonomika
Důchodce Antonín Horký z Ryjic je bývalým dlouholetým pracovníkem neštěmického Tonasa a pamatuje si i na někdejší výsypku u Radešína, kam z Neštěmic vedla speciální lanovka
I když velké výsypky neštěmického Tonasa už byly zlikvidovány, dodnes po nich zůstaly nepříjemné následky. Tím je kontaminace spodních vod, hlavně těžkými kovy.

Výsypky: problém na roky

Ústecko