ŠTÍTEK: Gordon Brown

Peter Morgan s Helen Mirrenovou.
Praha - Pozvání na Mezinárodní filmový festival Praha - Febiofest, jehož 23. ročník se uskuteční od 17. do 25. března, přijal britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Držitele Zlatého glóbu proslavily například životopisné snímky Královna či Poslední skotský král. Po loňské úspěšné spolupráci s festivalem Berlinale organizátoři této přehlídky znovu uvedou sekci Culinary Cinema, oznámila mluvčí Febiofestu Martina Chvojka Reková.

Hostem pražského Febiofestu bude britský scenárista Peter Morgan

Volný čas
Peter Morgan s Helen Mirrenovou.
Praha – Pozvání na Mezinárodní filmový festival Praha – Febiofest, jehož 23. ročník se uskuteční od 17. do 25. března, přijal britský scenárista a dramatik Peter Morgan. Držitele Zlatého glóbu proslavily například životopisné snímky Královna či Poslední skotský král. Po loňské úspěšné spolupráci s festivalem Berlinale organizátoři této přehlídky znovu uvedou sekci Culinary Cinema, oznámila dnes mluvčí Febiofestu Martina Chvojka Reková.

Hostem Febiofestu bude britský scenárista Peter Morgan

Film a televize
Jeremy 
Corbyn
Londýn – Novým předsedou britské opoziční Labouristické strany se stal s přehledem příslušník krajně levicového křídla strany a donedávný outsider Jeremy Corbyn, který oproti svým předchůdcům nepatří k jasným přívržencům členství země v EU. Rozhodli o tom členové strany v hlasování, jehož výsledek dnes oznámilo vedení labouristů. Předchozí šéf strany Ed Miliband odešel po prohře v květnových parlamentních volbách.

Novým šéfem britských labouristů se stal levicový kandidát Corbyn

Svět
Britský premiér David Cameron.
Londýn - V případě vítězství v květnových volbách chce konzervativec David Cameron zůstat ve funkci britského premiéra po celé funkční období, o třetí mandát ale již prý usilovat nebude. Uvedl to v rozhovoru s britskou stanicí BBC.

Cameron prý nebude usilovat o třetí volební období

Svět
Novým šéfem britské tajné služby MI6 byl jmenován Alex Younger (51).
Londýn – Novým šéfem britské tajné služby MI6 byl jmenován Alex Younger (51), který se v agentuře pro zahraniční rozvědku zabýval protiteroristickými operacemi. Oznámila to dnes britská vláda. Odstupujícího Johna Sawerse po vypršení jeho pětiletého mandátu Younger nahradí na nejprestižnějším postu tajných služeb od listopadu.

Britská MI6 bude mít nového šéfa, stane se jím dosavadní agent Younger

Svět
Londýn/Edinburgh – Sliby, které byly Skotsku před referendem dány, se začnou plnit podle předem daného harmonogramu. Prohlásil to bývalý britský premiér Gordon Brown, který byl jednou z nejvýraznějších postav v kampani za setrvání Skotska v rámci Británie. Má jít zejména o předání dalších pravomocí skotskému parlamentu v Edinburghu. Britští zákonodárci by potřebnou legislativu měli dostat na stůl do ledna příštího roku.

Britský expremiér Brown: Sliby dané Skotsku se začnou plnit

Svět
Britský moderátor Jeremy Clarkson
Londýn – Moderátor britského televizního motoristického pořadu Top Gear Jeremy Clarkson urazil Brity. O těch, kteří ve středu stávkovali proti důchodové reformě, v televizním pořadu BBC prohlásil, že by je všechny postřílel.

Britský moderátor by všechny stávkující zastřelil

Svět
Londýn - Britský premiér David Cameron ve středu v parlamentu hájil své rozhodnutí zaměstnat jako mluvčího Andyho Coulsona, který byl šéfredaktorem nedělníku News of the World (NoW) v době, kdy jeho reportéři nechávali systematicky odposlouchávat stovky lidí.

Cameron: Coulsona bych už dnes nenajal

Svět
V britském parlamentu odpoledne kvůli skandálu kolem odposlechů vypovídali mediální magnát Rupert Murdoch, jeho syn James.
Londýn /AKTUALIZOVÁNO/ – Mediální magnát Rupert Murdoch na úvod netrpělivě očekávaného jednání o skandálních odposleších v jeho nedělníku News of the World (NoW) v britském parlamentu prohlásil, že dnešek je pro něj „dnem největší pokory v životě“. Popřel však, že by nesl konečnou odpovědnost za celé „fiasko“.

Murdoch popírá odpovědnost, při výslechu byl napaden

Svět
Londýn – Žádné mobily a chodit pěkně pěšky. To není nařízení z nějaké školy, ale nový styl, který po prvních týdnech vládnutí přináší britský premiér David Cameron. Ten zakázal při zasedáních vlády mobily a když je to možné, chodí z Downing Street do parlamentu pěšky.

Žádné mobily a do parlamentu pěšky

Svět
Petra Paroubková
Ústecko - Stejně jako její muž vzbuzuje v lidech emoce. Každý rozhovor s ní startuje smršť reakcí. Jaká je? Upovídaná, přirozená, příjemná. Už chápu, proč ji tak rád ukazuje… Petra Paroubková, lepší část Jiřího Paroubka

Petra Paroubková: nejsem jen ta od Paroubka

Českolipsko
Petra Paroubková.
Ústecko /FOTOGALERIE/ - Stejně jako její muž vzbuzuje v lidech emoce. Každý rozhovor s ní startuje smršť reakcí. Jaká je? Upovídaná, přirozená, příjemná. Už chápu, proč ji tak rád ukazuje… Petra Paroubková, lepší část Jiřího Paroubka
13 fotografií

Petra Paroubková: Nejsem jen ta od Paroubka

Česko
Premiér Velké Británie - David Cameron
Londýn - Britská královna v úterý jmenovala novým premiérem předáka konzervativců Davida Camerona, který bude vládnout v koalici s liberálními demokraty. Ve funkci nahradil labouristu Gordona Browna.

Novým britským premiérem se stal David Cameron

Svět
Londýn – Nadšený lyžař? Muž, který má blízko k Česku, protože je prasynovcem Alfreda Coopera, někdejšího ministra války britské vlády, který na podzim 1938 rezignoval z důvodu nesouhlasu s chováním své vlády během mnichovské krize na funkci prvního lorda admirality a chválil ho za to dokonce i prezident Edvard Beneš?

Boj o Británii: Lyžař, lovec i Pan houževnatý

Svět
Ilustrační foto
Londýn - Tři labourističtí poslanci a bývalí ministři tvrdili v rozhovorech natáčených skrytou kamerou, že jsou ochotni vyměnit svůj vliv za tisícové částky a vyvolali tak další rozruch na britské politické scéně jen pár týdnů před parlamentními volbami.

Britští poslanci vyvolali před volbami další aféru

Svět
Letadla společnosti British Airways zůstávají kvůli stávce na zemi.
Londýn - Odboroví předáci vyzvali k nové diskusi s vedením letecké společnosti British Airways, která by předešla chystanému pokračování nynější stávky. Kvůli protestu palubního personálu se v neděli rušily stovky letů a situace postihla další tisíce cestujících.

Odbory vyzvaly BA k diskusi, chtějí předejít stávce

Svět
Ilustrační foto
Velká Británie - Před soud v Londýně předstoupí ve čtvrtek čtyři členové britského parlamentu, kteří byli obviněni z trestných činů v souvislosti se zneužíváním poslaneckých náhrad. Obvinění je zatím vyvrcholením skandálu, který otřásl britskou politickou scénou.

Skandál kolem poslaneckých náhrad před soudem

Svět
Londýn – Britský premiér Gordon Brown se jménem Británie oficiálně omluvil za program, který skončil teprve v roce 1970 a v jehož rámci bylo do někdejších kolonií Británie odesláno přes 130.000 dětí. Mnohé z nich pak byly zneužívány a musely pracovat v náročných podmínkách.

Brown se omluvil dětem odvezeným do kolonií

Svět
Londýn – Británie zřejmě směřuje v příštích volbách k menšinové vládě. Naznačují to další dva průzkumy, které přinesly britské listy a které potvrzují před blížícími se volbami snižování náskoku opozičních konzervativců před vládními labouristy.

Labouristé stahují náskok konzervativců

Svět
Premiér Gordon Brown s manželkou
Londýn – V Británii vyvolává pozdvižení nová kniha politického novináře Andrewa Rawnsleye – premiéra Gordona Browna totiž líčí jako cholerického a hrubého člověka, který terorizuje své podřízené častými výbuchy hněvu.

Kniha popisuje Browna jako hrubého cholerika

Svět
Ilustrační foto
Londýn – Britský vládní výbor pro rovnost a lidská práva vyzval vládu Gordona Browna, aby nechala rychle a nezávisle vyšetřit obvinění, že britské tajné služby se podílely na mučení osob podezřelých z terorismu a zadržovaných Američany v zahraničí.

Vládní výbor vyšetří údajné mučení zadržovaných

Svět
Ilustrační foto
Británie – Více než polovina poslanců britské Dolní sněmovny musí vrátit peníze za náhrady, protože byly buď přehnané nebo odporovaly parlamentním pravidlům. Vyplývá to ze zprávy vyšetřovacího výboru, podle něhož 390 zákonodárců musí vrátit celkem 1,3 milionu liber (asi 39 milionu korun).

Více než polovina poslanců musí vrátit peníze

Svět
Letištní skener. Ilustrační foto
Brusel – Po nezdařeném atentátu na letadlo na lince z Amsterodamu do Detroitu zavedou některé evropské země na svých letištích tělesné skenery, ale názor Evropské unie na tuto indiskrétní techniku není jednomyslný.

Evropa není v otázce tělesných skenerů jednotná

Svět
Kodaň – Poslední dekáda byla velmi pravděpodobně nejteplejší v zaznamenávané historii. Na ekologické konferenci OSN v Kodani to uvedl generální tajemník Světové meteorologické organizace (WMO) Michel Jarraud.

Poslední dekáda byla nejteplejší v historii

Svět