ŠTÍTEK: Guinea

Tři záchranné čluny vznášející se nad potopeným trajektem v otevřených vodách Papuy-Nové Guineje.
Port Moresby - Záchranáři bojující proti vysokým vlnám a silnému větru už vytáhli z moře u Papuy-Nové Guineje téměř 250 cestujících z trajektu, který se tu ve čtvrtek potopil. Dalších 110 lidí se ale nadále pohřešuje, oznámila dnes s odvoláním na záchranáře agentura AP.

Z trajektu havarovaného u Papuy pohřešují 110 lidí

Svět
Ilustrační foto
Nejméně 219 z asi 350 cestujících vytáhli záchranáři z vody po nehodě trajektu, který se dnes potopil u Papuy-Nové Guineje. Podle australských úřadů pro námořní bezpečnost zachráněné osoby vzalo na paluby pět z osmi obchodních lodí, které připluly na místo neštěstí.

U Papuy ztroskotal trajekt s 350 cestujícími

Cestujeme
Ilustrační foto
Sydney /AKTUALIZOVÁNO/ - Nejméně 219 z asi 350 cestujících vytáhli záchranáři z vody po nehodě trajektu, který se dnes potopil u Papuy-Nové Guineje. Podle australských úřadů pro námořní bezpečnost zachráněné osoby vzalo na paluby pět z osmi obchodních lodí, které připluly na místo neštěstí.

U Papuy ztroskotal trajekt s 350 cestujícími

Svět
Roman Kübelbeck
Svými fotografiemi, ať již v podobě výstav či velkoplošných projekcí spojených s besedou, přibližuje Roman Kübelbeck těm, kteří tu možnost neměli krajiny více či méně vzdálené. Navíc díky jedinečným záběrům jsou jeho pořady navštěvovány nejenom milovníky toulek, ale i těmi, jimž učarovalo kouzlo fotografie.

Nezapichuji si špendlíky do mapy, kde jsem byl

Cestujeme
Roman Kübelbeck
Vimperk /ŽIJÍ MEZI NÁMI/ – Svými fotografiemi, ať již v podobě výstav či velkoplošných projekcí spojených s besedou, přibližuje Roman Kübelbeck těm, kteří tu možnost neměli krajiny více či méně vzdálené. Navíc díky jedinečným záběrům jsou jeho pořady navštěvovány nejenom milovníky toulek, ale i těmi, jimž učarovalo kouzlo fotografie.

Nezapichuji si špendlíky do mapy, kde jsem byl

Prachaticko
Obviněný Strauss-Kahn u soudu.
New York /AKTUALIZOVÁNO/ – Šla uklidit pokoj tehdejšího šéfa Mezinárodního měnového fondu Dominiqua Strauss-Kahna. Místo neustlané postele na ni však v apartmánu čekal nahý muž, který ji sexuálně zneužil.

Pokojská: Řekl, že jsem krásná. Pak chtěl sex

Svět
Varan smaragdový krátce po vylíhnutí.
Praha – Po loňské pauze se v pražské zoo opět vylíhli příbuzní komodských draků – varani smaragdoví. Od největších žijících ještěrů se liší na první pohled vzrůstem, dorůstají do 75 centimetrů, tedy do zhruba čtvrtinové délky varanů komodských.

V zoo se vylíhli varani smaragdoví

Regiony
Varan smaragdový krátce po vylíhnutí.
Praha – Po loňské pauze se v pražské zoo opět vylíhli příbuzní komodských draků – varani smaragdoví. Od největších žijících ještěrů se liší na první pohled vzrůstem, dorůstají do 75 centimetrů, tedy do zhruba čtvrtinové délky varanů komodských.

V zoo se vylíhli varani smaragdoví

Praha
Dominique Strauss-Kahn
Washington - Americký deník New York Post v úterý s odvoláním na nejmenovaného vyšetřovatele uvedl, že prokurátoři stáhnou obvinění ze sexuálního útoku vznesené proti bývalému šéfovi Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiquovi Straussu-Kahnovi.

Prokurátor údajně stáhne obvinění na Strausse-Kahna

Svět
Strauss-Kahn je prý ochoten zaplatit oběti částku od jednoho milionu výše, aby se vyhnul medializovanému procesu a porotě.
USA - Přátelé bývalého šéfa Mezinárodního měnového fondu (MMF) Dominiqua Strausse-Kahna, který byl obviněn mimo jiné z pokusu o znásilnění, údajně kontaktovali rodinu jeho údajné oběti ve snaze pokusit se o mimosoudní vyrovnání.

Strauss-Kahn je ochoten zaplatit oběti milion dolarů

Svět
DĚTI  Z PRASKAČKY mají  adoptovanou holčičku moc rády, ve škole jí dokonce věnovaly vlastní nástěnku.
Praskačka – Před lety měli adoptovaného chlapečka, nyní pomáhají holčičce z Nové Guineje. Holčička tak ze základní školy v Praskačce dostává každý rok šest tisíc, aby mohla chodit do školy.

V Praskačce mají holčičku z Guineje

Hradecko
Profesor Jan Lepš přednášel o Islandu.
Domažlice -Studenti i veřejnost lačnící po vzdělání naslouchali v Domažlicích dvěma přednáškám profesora Jana „Šuspy“ Lepše z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

V hlavní roli Island a Papua Nová Guinea

Domažlicko
Majitel hranické prodejny Torex Petr Žurek předává výherci soutěže Deníku Tomáši Slimáčkovi mobilní telefon za nejoriginálnější reportáž z cest.
Hranice – Nejoriginálnější reportáž z cest zaslal do redakce Deníku Tomáš Slimáček, který se před lety vypravil mezi kanibaly na ostrov Papua Nová Guinea. Rozhodla o tom v právě skončené soutěži odborná porota a odměnila ho za to mobilním telefonem a cestovní taškou z hranické prodejny Torex Petra Žurka.

Mezi kanibaly si sáhl na dno. S reportáží vyhrál soutěž Deníku

Hranicko
Na mosteckém Benediktu se konalo malířské sympozium.
Most – Když poznával Novou Guineu, málem ho snědli kanibalové. Zachránilo ho zaplacení výkupného. Třiapadesátiletý pražský umělec Jiří Šorm, člen výtvarného spolku Mánes, procestoval celý svět a jeho díla visí v galériích všech kontinentů kromě Antarktidy. V úterý dodělával své obrazy na druhém malířském sympozium v mosteckém rekreačním areálu Benedikt.

Umělci ukáží, co tvořili po nocích v Mostě

Volný čas
Expozice velitelské pracovny.
Strašice – Pokud nevíte kam na výlet, máme pro vás jeden tip na blížící se zajímavou výstavu u sousedů z druhé strany Brd. Ve čtvrtek 19. srpna v 18 hodin bude slavnostní vernisáží ve výstavní síni Muzea Středních Brd ve Strašicích zahájena výstava Čas se zastavil na Papui s podtitulkem Neolit neskončil, neolit trvá!

V muzeu se představí neolit

Volný čas