ŠTÍTEK: Hans Christian Andersen

Kovový poutač bude lákat návštěvníky na aktuální program Muzea barokních soch.
Dobří obchodníci vědí, že atraktivní zboží si zaslouží odpovídající prezentaci. Chrudimská radnice však není obchodníkem se zbožím koloniálním a snad i proto se řídí odlišnými pravidly. Jak jinak si vysvětlit, že Muzeum barokních soch, obecně ve městě zvané Mubaso, jímž se Chrudim chlubí i na mezinárodních soutěžích, je pro turistu na první pohled asi tak stejně viditelné, jako císařovy nové šaty ze známé pohádky Hanse Christiana Andersena.
21 fotografií

Muzeum barokních soch, pýcha města, není pomalu k nalezení

Cestujeme
Kovový poutač bude lákat návštěvníky na aktuální program Muzea barokních soch.
Chrudim /FOTOGALERIE/ - Dobří obchodníci vědí, že atraktivní zboží si zaslouží odpovídající prezentaci. Chrudimská radnice však není obchodníkem se zbožím koloniálním a snad i proto se řídí odlišnými pravidly. Jak jinak si vysvětlit, že Muzeum barokních soch, obecně ve městě zvané Mubaso, jímž se Chrudim chlubí i na mezinárodních soutěžích, je pro turistu na první pohled asi tak stejně viditelné, jako císařovy nové šaty ze známé pohádky Hanse Christiana Andersena.
21 fotografií

Muzeum barokních soch, pýcha města, není pomalu k nalezení

Ostatní
Hrad Střekov v první polovině 19. století na obraze Ferdinanda Lepié
Objevování genia loci se stalo hlavním motivem výstavy, která úzce koresponduje s projektem „Trasy netušených krás“. Ten je výsledkem česko-německé spolupráce mezi oddělením cestovního ruchu Magistrátu Ústí nad Labem s Muzeem města a neziskovou organizací Obecní dům Drážďany –Neustadt.

Okolí Ústí nad Labem, krajina netušených krás

Cestujeme
Děti se ve strašnickém Domě čtení zúčastnily letošní Noci s Andersenem.
Strašnice – Jindy se touto dobou mladší děti pomalu chystají do postele, ty trochu starší mají povoleno ještě tak zhlédnout něco v televizi, posedět u počítače nebo si chvilku číst. Ty, co mají nejraději čtení, ale v pátek večer odjeli z domova: V knihovně se totiž pořádala noc s Andersenem a to je lákadlo vítězící i nad obvyklými televizními taháky.

Dům čtení patřil v noci Andersenovi

Praha
Ilustrační foto
Praha – Stovky knihoven v České republice zůstanou v pátek otevřené do pozdních nočních hodin, aby přivítaly především malé čtenáře. Koná se další Noc s Andersenem, při níž děti tráví celou noc s četbou a knihami.

Páteční noc bude patřit dětem a knihám

Česko
Ilustrační foto
Karvinsko – Podpora dětského čtení, tak se dá charakterizovat již přes deset let fungující Noc s Andersenem. I letos se chystá na výročí narozenin Hanse Christiana Andersena, které připadají na 1. dubna.

Děti dnes spí v knihovně s Andersenem

Karvinsko
Děti zahrály pohádku o Sněhové královně.
Jindřichův Hradec -Představení pohádky Sněhová královna v pátek 17. března předvedli žáci 5. B z 5. základní školy v Jindřichově Hradci svým mladším spolužákům. Vybrali si jeden z nejkrásnějších pohádkových příběhů Hanse Christiana Andersena, který vypovídá o dobrodružné cestě malé Gerdy.

Sněhová královna měla ukončit zimu

Jindřichohradecko
Knihovna Bedřicha Beneše Buchlovana. Ilustrační foto.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Měsíc čtenářů, takové je označení března mezi milovníky knih. Celých jednatřicet dnů bývá v knihovnách zaměřeno na jejich návštěvníky. U této příležitosti připravují bibliotéky různé akce, přednášky a besedy pro dospělé i děti.

Měsíc čtenářů láká na besedy a cestopisy

Volný čas
Noc s Andersenem
Prostějov - Malé mořská víla, ošklivé káčátko, cínový vojáček a dalších pohádkové postav z díla Hanse Christiana Andersena doprovodily v pátek do postele čtvrťáky ze Základní školy v Majakovského ulici. Dětské oddělení prostějovské knihovny totiž pro ně uspořádalo tradiční Noc s Andersenem.
3 fotografie

FOTO: Děti přespaly v knihovně. S Andersenem

Volný čas
Ilustrační foto
Novojičínsko - Pohádkami a hádankami prodchnuté odpoledne prožijí žáci základních škol na různých místech Novojičínska. Noc s Andersenem rozprostře v pátek 26. března večer svá kouzla.

Děti čeká další Noc s Andersenem

Novojičínsko