ŠTÍTEK: Hans Christian Andersen

Noc s Andersenem v Letovicích
Blanensko – Vysvitlo slunce, rozpustilo střípek v oku malého Kaye a Sněhová královna ztratila nad chlapcem svoji moc. Ošklivé káčátko vyrostlo v krásnou labuť. Malenku zachránila statečná vlaštovka a z cínového vojáčka zbylo v popelu jen malé tvrdé srdíčko.

Děti v pátek přespí v knihovnách

Blanensko
Elvis Costello: Secret, Profane & Sugarcane
Praha /HUDEBNÍ RECENZE/ - Nové album britského písničkáře Elvise Costella Secret, Profane & Sugarcane nás zavádí kamsi do dávno zapomenuté historie, kdy ještě z každé druhé verandy zazníval zvuk banja, akustické kytary, houslí nebo mandolíny.

Countryový pozdrav z verandy Elvise Costella

Hudba
Ústečané Milan Jelen (vlevo) a Jan Olyšar získali na evropském šampionátu v německém Bayreuthu zlaté medaile.
Ústí nad Labem -Vítězné tažení hokejbalových reprezentantů do 18 let evropskými šampionáty nekončí. Svěřenci trenérů Rastislava Kurfürsta a Milana Jelena porazili ve finálovém klání šampionátu v Německu reprezentační výběr Slovenska 3:2 a po sedmé v řadě se radují ze zisku titulu mistrů Evropy.

Ústečané Jelen s Olyšarem získali zlato na ME

Ostatní sporty
Školáci celou noc trávili s pohádkami
Zlín -Takřka padesát dětí z prvního stupně zlínské Základní školy Křiby přenocovalo z pátku 3. dubna na sobotu 4. dubna ve škole. Ta se již čtvrtým rokem připojila k Noci s Andersenem. Tu letošní trávili školáci s hrdiny knih od Františka Nepila a Ondřeje Sekory.
6 fotografií

VIDEO: Školáci celou noc trávili s pohádkami

Zlínsko
Noc s Andersenem v příbramské knihovně
Příbram - V noci z pátku na sobotu se sešly děti v příbramské knihovně na tradiční Noci s Andersenem. Do této akce se zapojilo více než osm set knihoven, škol či nemocnic z několika zemí Evropy. V dětském oddělení Knihovny Jana Drdy v Příbrami přespávalo na tomto již devátém ročníku na patnáct dětí ve věku od 5 do 10 let. Čekala na ně spousta her, soutěží a i narozeninový dort připomínající výročí spisovatele Hanse Christiana Andersena. Děti si například zarejdily v maskách nebo zazávodily na koloběžkách. Organizátorce akce knihovnici Evě Máchové pomáhala také pětičlenná skupinka příbramských skautů z kmene Mohawk.
23 fotografií

FOTOGALERIE: Děti čekal na Noci s Andersenem také narozeninový dort

Příbramsko
Hrnečku vař. To byla první pohádka, kterou si četli malí čtenáři v Denním centru pro děti a mládež ve Žďáře nad Sázavou. Krupičnou kaši měly děti i stylově k večeři.
Žďár nad Sázavou - Desítky dětí na Žďársku strávily noc z pátku na sobotu v knihovnách, školách či klubovnách. Nezamkly je tam omylem uklizečky. Naopak. Děti dobrovolně uléhaly do spacáků, mnohdy až kolem půlnoci, s knížkou v ruce.
17 fotografií

Děti strávily noc s Andersenem

Žďársko
Noc s Andersenem ve šternberské městské knihovně
Olomouc -V noci na dnešek prožily desetitisíce dětí po celém světě Noc s Andersenem. V Olomouckém kraji se pak do akce na podporu dětského čtenářství zapojilo přes třicet knihoven, základních škol a dalších institucí.

Desítky dětí trávily noc v knihovnách

Olomoucko
Ilustrační foto
Plzeň - S pyžamem, spacákem a kartáčkem na zuby nastoupí dnes do některých knihoven na Plzeňsku malí čtenáři. Koná se totiž devátý ročník akce s názvem Noc s Andersenem. Jejím cílem je přitáhnout děti ke čtení a do knihoven.

Malí čtenáři dnes přespí v knihovnách

Volný čas
Knihovna Jiřího Mahena v Brně.
Brno - Dobrodružství bez rodičů, trochu strachu, ale hlavně spousty příběhu z dětských knih. Takové zážitky čekají na čtyřiadvacet dětí, které se dnes večer zúčastní akce nazvané Noc s Andersenem v brněnské Knihovně Jiřího Mahena.

Děti čeká tajemná noc v knihovně

Brněnsko
Knihovna Jana Drdy v Příbrami
Příbramsko - Usínat při předčítání pohádek je pro děti jedním z nejlepších způsobů vůbec. Když je to ale po večeru plném her, čtení, dobrodružství a navíc v knihovně, může být samotné usnutí pro děti trochu problém. To potvrzují knihovnice a knihovníci, kteří pro malé čtenáře pravidelně připravují oblíbenou Noc s Andersenem. Dnes v noci se koná už devátý ročník.

Při Noci s Andersenem děti většinou neusnou

Příbramsko
Logo Noci s Andersenem
Třebíčsko - Když se po dočtení poslední večerní pohádky zachumláte do teplého pelíšku, napadlo vás někdy, co dělají knížky v noci? Takhle láká text na pozvánce děti na již devátý ročník Noci s Andersenem. A nemusí se ani příliš snažit. Akce, která se koná pro žáky prvních tříd, je totiž mezi dětmi tou nejoblíbenější.

Noc s Andersenem patří u dětí k těm nejoblíbenějším

Třebíčsko
Ilustrační foto
Zlínsko - Co mají společného skřítek Čtisibrýl Ušatý a spisovatel Hans Christian Andersen? Oba se objeví na akci zvané Noc sAndersenem. Ta se uskuteční zpátku na sobotu vknihovnách, školách či domech dětí a mládeže vněkolika evropských zemích.

Noc s Andersenem děti vrací zpět ke čtení

Zlínsko
Děti podnikly cestu za pokladem Hanse Christiana Andersena.
Strakonice -Cesta za pokladem Hanse Christiana Andersena, tak se jmenovalo soutěžní odpoledne, které si v úterý 31. března knihovnice dětského oddělení Šmidingerovy knihovny připravily pro žáky Základní školy Čelakovského ve Strakonicích.

Děti hledaly poklad spisovatele Andersena

Volný čas
Dětem budou také letos předčítat z knížek pohádkové bytosti. Ilustrační foto.
Pelhřimovsko - Akce s názvem Noc s Andersenem slaví letos již své desáté výročí. Noc plná překvapení, společného čtení, her i nočního dobrodružství je pro děti přichystána na pátek 3. dubna. Akce se konají v knihovnách, školách, domech dětí, klubech a slouží k podpoře dětské četby.

Malí čtenáři probdí pohádkovou noc s Andersenem již podesáté

Volný čas
Kühnův dětský sbor z Prahy nastudoval operu Jiřího Temla Císařovy nové šaty (na snímku záběr z inscenace) a své představení uvede zítra na plzeňském festivalu Smetanovské dny
Plzeň - Operu Jiřího Temla Císařovy nové šaty a skladby plzeňských autorů věnované dětem vyslechneme zítra od 18 hodin na koncertě ve velkém hudebním studiu Českého rozhlasu v Plzni. Program připravilo Západočeské hudební centrum a je součástí 29. ročníku plzeňského festivalu Smetanovské dny.

Smetanovské dny myslí i na děti

Volný čas