ŠTÍTEK: Harley-Davidson

V Rájci se v pondělí odpoledne srazili dva motorkáři. Oba se těžce zranili.
Rájec-Jestřebí – Dva těžce zranění motorkáři, které musel do nemocnice přepravit vrtulník. To je výsledek dopravní nehody, která se stala v pondělí odpoledne v Rájci–Jestřebí směrem na Kuničky. „Když pětačtyřicetiletý řidič motocyklu značky Indian začal odbočovat, druhý muž, který řídil motocykl značky Harley-Davidson, jej začal předjíždět. Narazil tak do zadní části jeho motorky," popsala nehodu blanenská policejní mluvčí Iva Šebková.

V Rájci se srazili dva motorkáři. Oba se těžce zranili

Nehody
Osmý ročník závodů mopedů a fichtlů v Radslavicích - zraněný soutěžící
Radslavice – „Máme tady smutnou informaci. Z důvodu pádu a zranění ukončujeme dnešní soutěž v kategorii Moped speciál," zahlásil do mikrofonu moderátor osmého ročníku Žhavé rozety v Radslavicích Milan Markl. Tradiční závody mopedů a fichtlů v obci na Přerovsku orámovaly hned dvě nehody soutěžících, které vzápětí musela záchranka odvézt do nemocnice.
25 fotografií

Při závodech mopedů v Radslavicích se zranili dva soutěžící

Přerovsko
Hanácké okruh
Olomoucko – Vzácný francouzský automobil Lorraine-Dietrich z roku 1907 a několik dalších vozů, které mají ještě kočárová loukoťová kola, včetně legendárního amerického Fordu T. Historická vozidla budou o tomto víkendu k vidění v Olomouci. Na sobotu 19. července připravil olomoucký klub historických vozidel – SKAM Olomouc tradiční soutěž Hanácké okruh. Tentokrát se auta na trať vydají už poosmnácté.
7 fotografií

Parádní podívaná! Historická auta se vydají na Hanácké okruh

Olomoucko
Jedním z taháků akce bude slavnostní volba MISS Prague Harley Day.
Velkolepý motoristicko-společenský víkend Prague Harley Days 2014 ozdobí 29. - 30. srpna na pražském výstavišti v Holešovicích kromě silných strojů také krásné ženy. Jedním z taháků akce bude slavnostní volba MISS Prague Harley Days, kterou povede Pepa Vojtek ze skupiny Kabát.

Prague Harley Days 2014: Nechybí volba Miss

Z okolí
Military Car Club Plzeň odjíždí na oslavy 70. výročí Dne D do Normandie
Plzeň - Sedmdesáté výročí Dne D se blíží a Plzeňané budou při tom. Přinejmenším tedy členové Military Car Clubu Plzeň, kteří do Normandie, kde se 6. června 1944 vylodila spojenecká vojska, vyrážejí. Nejedou nalehko. Do Francie si berou své dvou, čtyř i šestikolové veterány.
12 fotografií

Plzeňané jedou do Normandie

Plzeňsko
Slavnosti svobody, rok 2013
Plzeň – První květnový týden bude v Plzni opět patřit oslavám osvobození Plzně americkou armádou. Letos, v roce 69. výročí vítězství nad nacismem, se Slavnosti svobody uskuteční od pátku 2. do úterý 6. května. Plzeňané a návštěvníci slavností budou mít opět příležitost setkat se s veterány.

Slavnosti svobody 
s Martou Kubišovou

Plzeňsko
Na brněnském Motosalonu se představí i kaskadéři.
Brno/Praha - Na brněnském výstavišti dnes začíná tradiční motocyklový veletrh Motosalon. Vystavuje na něm podobně jako v minulých letech stovka firem. Nově návštěvníci uvidí značky Kawasaki, Suzuki nebo Ducati. Zástupci Veletrhů Brno očekávají, že na čtyřdenní akci přijde 45 000 lidí.

Na brněnském výstavišti dnes začíná tradiční Motosalon

Auto
Synové zesnulého Billa Standleyho splnili otci přání a pohřbili ho na motorce.
USA /VIDEO/– Tak tohle byl skutečně pohřeb pravověrného motorkáře. Synové zesnulého Billa Standleyho splnili otci jeho poslední přání, totiž absolvovat svou poslední cestu na své oblíbené motorce 1967 Harley Davidson. Sestrojili mu proto speciální, obří skleněnou rakev, motorku vyvezli dovnitř a Billa přikurtovali k jejímu sedadlu. Celá rakev se pak vezla na automobilovém návěsu.

Američan se nechal pohřbít ve skleněné rakvi na své motorce

Svět
Papež František
Paříž – Na bezstarostnou jízdu s motocyklem po slavném majiteli bude moci vyrazit neznámý kupec, který v Paříži včera vydražil stroj Harley Davidson, jenž patřil nynější hlavě křesťanského světa papežovi Františkovi.

Motorka Svatého otce vydělala miliony

Svět
Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited.
Praha - Americký výrobce Harley-Davidson uvede příští rok dva motocykly pro městský provoz v nižší objemové třídě. Vybaví je novým kapalinou chlazeným dvouválcovým motorem s kubaturou 500 a 750 ccm. Uvedla to v tiskové zprávě. Dosud se legendární značka zaměřovala na stroje o objemu válců nad 800 ccm, které byly s výjimkou řady V-Rod poháněné vzduchem chlazenými motory.

Harley-Davidson chystá motocykly "do města". Budou mít menší motory

Auto
Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited.
Chicago - Zisk amerického výrobce legendárních motocyklů Harley-Davidson v letošním třetím čtvrtletí zhruba o pětinu vzrostl a činil 163 milionů dolarů (asi tři miliardy Kč). Výsledky částečně podpořil silný růst prodeje na klíčovém severoamerickém trhu. Tržby se meziročně zvýšily o sedm procent na 1,34 miliardy dolarů.

Výrobci motocyklů Harley-Davidson se daří. Jeho zisk vzrostl o pětinu

Auto
Ilustrační foto.
Praha - České zastoupení Harley-Davidson bude nově nabízet i ojeté stroje amerického výrobce. Program prodeje certifikovaných ojetých motocyklů pod názvem Harley-Davidson Originals bude fungovat podobně jako u automobilových značek, na motocyklovém trhu je ojedinělý.

Harley-Davidson bude prodávat i vlastní ojeté motocykly

Ekonomika
Motorkáři už dali sbohem sezoně spanilou jízdou na Bernard
Karlovarský kraj - Letošní sezóně dali v sobotu sbohem králové silnic a užili si spanilou jízdu napříč regionem. Tradičně na Den české státnosti svátek svatého Václava, nakopli svůj nablýskaný stroj, oblékli koženou bundu se svými klubovými barvami a společně s kamarády utvořili nekonečnou kolonu nezkrotných mašin. Ta se pak po předem vytyčené trase linula z Karlových Varů přes Bečov nad Teplou, Horní Slavkov, Loket, Sokolov až do Královského Poříčí, kde pohodová jízda burácejících motorek finišovala na statku Bernard. A to doslova.
14 fotografií

Motorkáři už dali sbohem sezoně spanilou jízdou na Bernard

Karlovarsko
Harley-Davidson Electra Glide Ultra Limited.
Praha - Slavný motocyklový výrobce Harley-Davidson bude do některých svých modelů od příštího roku montovat vodní chlazení. Chce tak zvýšit jejich výkon a zároveň snížit emise. Nové dvouválce mají mít stejný zvuk jako tradiční motory chlazené pouze vzduchem.

Revoluce u Harley-Davidson: Motory nových modelů se chladí vodou

Auto