ŠTÍTEK: Harley-Davidson

Spanilou jízdu krajinou pod Pálavskými kopci a kolem mušovských jezer zakončili motorkáři v hospodě ve Valticích. Zavzpomínali na Jána Vychodila.
Valtice - Několik desítek motorek i koncert rockových kapel. Druhý ročník memoriálu Jána Vychodila se uskutečnil na zahrádce hostince Pančava ve Valticích. Nechyběly značky Harley-Davidson či Honda. „Na sraz, který je věnovaný mému zesnulému bratrovi, jsme pozvali motorkáře z celé republiky i ze Slovenska," řekla za organizátory Paulína Hažmuková.
9 fotografií

OBRAZEM: Motorkáři uctili ve Valticích Jána Vychodila

Břeclavsko
Plochá dráha.
Štětí – Důležitý závod mistrovství světa na dlouhé ploché dráze se pojede v sobotu 24. srpna od 13 hodin na stadionu v Mariánských Lázních. Nebude u toho chtít chybět ani neúnavný propagátor tohoto sportu, štětský spíkr Miloslav Čmejla.

V Mariánských Lázních čekají esa

Ostatní sporty
NA STARTU nebude ani letos chybět hasičský Mercedes Josefa Míška.
Domažlice – Na více než 120 motocyklů a automobilů vyrobených v letech 1914 až 1955 se mohou těšit zájemci o motoristickou historii tuto sobotu, 24. srpna, kdy Veteran car club Domažlice pořádá již 39. ročník mezinárodní Jízdy spolehlivosti historických vozidel.

V sobotu přijede do Domažlic přes 120 veteránů

Domažlicko
Sněhurka? Motocykl v plné výbavě - tedy i se sedmi trpaslíky.
Hradec Králové – Představa je úplně jiná. Na motocykl Harley Davidson patří lebky, drsné obrázky. Tak má být vyzdobený proslulý stroj, protagonista slavného filmu Bezstarostná jízda. Jenže občas to neplatí – po Hradci (a nejen tady) křižuje ulice Yveta Skalická se svou Sněhurkou.

Jak Sněhurka bere sedm trpaslíků na vyjížďku. Na motorce

Hradecko
AUTOR. Adolf Zika, režisér projektu Země česká, domov tvůj!
Praha /ROZHOVOR/ - Jsou opravdu dívky tak krásné, jak vypadají v časopise? Tuhle otázku si určitě pokládá nejedna žena. Protože to, co vídáme na lesklých obálkách, působí někdy až neskutečně. Adolf Zika fotí modelky už 20 let, a tak ví, kde je pravda. Rozhodl se ukázat, že každá žena a v jakémkoli věku může být krásná a nafotit kalendář s neprofesionálkami ve věku 30 až 45 let. Jednou z jeho tváří se můžete stát třeba právě vy.

Fotograf Adolf Zika: Nejraději fotím ženy. Je to ta nejkrásnější krajina

Ostatní
Papež František dostal dvě motorky Harley-Davidson.
Vatikán - Papež František dostal dnes dva motocykly od věhlasné firmy Harley-Davidson. Stalo se tak u příležitosti 110. výročí existence firmy a oslav, které přivádějí na tento víkend do Říma stovky motorkářů. Dar papežovi předal zástupce ředitele firmy Mark Hans-Richer.

Papež dostal dvě motorky Harley-Davidson

Auto
Oslavy 110 let založení Harley – Davidson,Tipsport arena v Holešovicích 8.června.
Praha /FOTOGALERIE/ – V Praze včera slavili majitelé a příznivci značky motocyklů Harley-Davidson výročí 110 let výroby těchto amerických strojů. Centrem metropole také projela kolem poledne spanilá jízda. Organizátoři dále přichystali do večera v holešovické Tipsport aréně multimediální program a výstavu.
20 fotografií

OBRAZEM: Fanoušci harleye slavili v Praze výročí

Praha
Harley-Davidson.
Praha – Centrem Prahy v sobotu projede přes tisíc harleyů. Majitelé a příznivci značky oslaví 110 let výroby amerických motocyklů Harley-Davidson. Na oslavu se chystají majitelé H-D nejen z Česka, ale i okolních zemí, uvedl hlavní organizátor Jaroslav Vavřina, který je spolumajitelem pražské prodejny H-D.

Prahou v sobotu projede přes 1000 harleyů

Praha
Harley-Davidson.
Praha - Centrem Prahy v sobotu projede přes tisíc harleyů. Majitelé a příznivci značky oslaví 110 let výroby amerických motocyklů Harley-Davidson. Na oslavu se chystají majitelé H-D nejen z Česka, ale i okolních zemí, uvedl hlavní organizátor Jaroslav Vavřina, který je spolumajitelem pražské prodejny H-D.

Prahou v sobotu projede přes 1000 harleyů

Auto
110. LET BRÁZDÍ SILNICE MOTOCYKLY HARLEY DAVIDSON.
Jablonecko - 110. let brázdí silnice motocykly Harley Davidson. Takovou slávu si rozhodně nenechají ujít příznivci těchto strojů po celém světě. Pro Ameriku platí obří akce v Milwaukee, na starém kontinentě se sraz pro Evropu, Asii a Afriku koná v Římě.

I Jabloneckým motorkářům požehná papež v Římě

Jablonecko
Ilustrační foto
Praha – Do roka a do dne… Přímo v legendárním termínu dostihla spravedlnost zloděje motorek, kterého dopadli kriminalisté I. obvodu pražské policie. Podle jejich zjištění má na svědomí celkem tři krádeže jednostopých strojů. A působí domem nepolepšitelného gaunera. Od dalšího zločinu ho totiž neodradil ani fakt, že krátce předtím vyslechl obvinění ze dvou předchozích!

Zloděj obviněný pro krádež dvou motorek uzmul třetí

Praha
Policie, ilustrační foto
Praha – Do roka a do dne… Přímo v legendárním termínu dostihla spravedlnost zloděje motorek, kterého dopadli kriminalisté I. obvodu pražské policie. Podle jejich zjištění má na svědomí celkem tři krádeže jednostopých strojů. A působí domem nepolepšitelného gaunera. Od dalšího zločinu ho totiž neodradil ani fakt, že krátce předtím vyslechl obvinění ze dvou předchozích.

Zloděj obviněný z krádeže dvou motorek uzmul třetí

Zločiny a soudy
Michal Tkáč (vpravo) na počátku své cesty na Sicílii. Skupina se na chvíli zastavila v Rakousku.
Region /TÉMA: CESTOVATELÉ/ - Na svém motocyklu Harley-Davidson se podíval třeba na Sicílii. Pro Michala Tkáče je zkrátka jízda na motorce obrovskou vášní. Také letos se společně s dalšími motocyklisty z organizace Harley Owners Group (HOG) Ostrava Chapter vydají do zahraničí. Jejich cílovým městem se v červnu stane Řím.

Na své Harleyi se chystá do Říma

Opavsko
Od soboty si lidé mohou v nákupním centru Tesco v Králově Poli prohlédnout stroje Harley Davidson
Brno – Drsný Fatboy, majestátní Electra Glide nebo na první pohled celkem subtilní Sportster. To jsou jen tři z celkem deseti typů motorek Harley Davidson, které si mohou od soboty prohlédnout návštěvníci nákupního centra Tesco v brněnském Králově Poli. Začala tam totiž výstava u příležitosti sto desátého výročí existence této dnes už legendární značky.
19 fotografií

Nákupní centrum ovládly Harleye. Na dva týdny

Brněnsko
Vladimir Putin.
Helsinky/Moskva – Pozdvižení dnes ve Finsku a Rusku vyvolala informace, že v přísně tajném finském policejním seznamu osob napojených na organizovaný zločin se ocitlo jméno ruského prezidenta Vladimira Putina. Omyl ruským novinářům potvrdil šéf finské kriminální policie Mikko Paatero, který se Kremlu za nedopatření omluvil. O události bylo podle finských médií informováno finské nejvyšší vedení.

Jméno prezidenta Putina se ocitlo na finském seznamu zločinců

Svět
Ilustrační foto.
Brno – Na srazu Harleye postaví k bráně, strašně se naleje a vrána k v ráně.. zpívá kapela Tři sestry o legendární americké značce motocyklů Harley Davidson. Právě její příznivce čeká v nákupním centru Královo pole výstava k 110. výročí jejího založení.

Jednostopá legenda oslaví narozeniny mezi obchody

Brněnsko
Ilustrační foto
Praha – Prodej motocyklů v Česku by se letos po čtyřech letech poklesu mohl vrátit k růstu do deseti procent. Zájem o motocykly by mohl vzrůst díky legislativě, která od ledna umožňuje řidičům osobních aut jezdit i na skútrech do 125 ccm, zatímco dosud směli jen na motocykly do 50 ccm.

Prodej motocyklů by se letos mohl vrátit díky skútrům k růstu

Ekonomika
Do Velkých Bílovic se sjela družstva kuchařů. Aby uvařila co nejlepší zelňačku.
Velké Bílovice /VIDEO, REPORTÁŽ/ - Pouze čichové buňky mě navádějí v sobotu dopoledne ulicemi ve Velkých Bílovicích. Zřejmě stejný smysl vede k tamnímu kulturnímu domu i několik hloučků lidí. Míří za jediným, soutěží ve vaření zelňačky. Ten den se totiž stanou kritiky labužnické pochoutky plné zelí, masa, klobásků a dalších důležitých přísad.
9 fotografií

Maso, zelí a klobásky: zelňačky provoněly Velké Bílovice

Břeclavsko