ŠTÍTEK: Harley-Davidson

Sportovkyně a bioložka Pflügerová.
Před 51. narozeninami zemřela minulý čtvrtek v rodném Radstadtu Gudrun Pflügerová. Běhala na lyžích a v letech 1992, 1994, 1995 a 1996 byla mistryní světa v bězích do vrchu, stala se matkou syna.

Od sousedů: Zemřela "Vlčí žena"

Z okolí
Sobota 5. 8. 2023, Spanilá jízda US historických vozidel z II. světové války na nám. TGM v České Lípě
Setkání příznivců a majitelů vozů Škoda Spartak, srazy Velorexů, vyjížďky motorkářů, sraz vojenské historické techniky či přehlídka nákladních vozidel v extrémním terénu. O víkendu se opět chystá mnoho automobilových i motocyklových akcí. Na co všechno se můžete od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna podívat, pokud rádi obdivujete krásu aut a motorek, zjistíte v našem tradičním velkém přehledu.
62 fotografií

Velorex rally, Stadion Cup či Sraz Trucků. Přinášíme tipy na víkendové motoakce

Automagazín
Sobota 5. 8. 2023, Spanilá jízda US historických vozidel z II. světové války na nám. TGM v České Lípě
Nadšenci dávných amerických vozidel, která sloužila za II. světové války, příznivci značek Jeep nebo Harley Davidson při své tradiční prázdninové spanilé jízdě z Provodína projeli v sobotu 5. srpna centrem České Lípy a udělali si přestávku na hlavním českolipském náměstí před radnicí. Za zvuku sirény a hřmotu motorů dvou desítek strojů tam veteránisté vjeli podle plánu v půl dvanácté. Vítala je zde spousta diváků.
62 fotografií

FOTO, VIDEO: Lípou projela stará americká auta z války. Nadchla diváky

Českolipsko
Fanoušci se mohou v sobotu těšit na Czech Adrenalin Show na Masarykově okruhu.
Na efektní motokrosovou show českého šampiona a účastníka Dakaru Libora Podmola, stunt show Adama Peschela nebo talk show s hvězdným zápasníkem MMA Jiřím Procházkou se mohou těšit v sobotu návštěvníci Masarykova okruhu. Na okruhu se totiž uskuteční premiérový ročník Czech Adrenalin Show, který bude plný ukázek z mnoha disciplín extrémního sportu.
9 fotografií

Adrenalinový svátek na okruhu. Triky ukáže i Podmol, Procházka bude v talk show

Ostatní sporty
Registrace motocyklů stoupaly už od Covidu. Opravdu jde ale o plnohodnotné motocykly?
Už od začátku koronavirové pandemie platí, že v česku masivně rostou prodeje motorek – potažmo vozidel v kategorii L, kde jsou jednostopé stroje společně se čtyřkolkami. Stávají se z nás ale opravdu motorkáři? Nejsme náhodou spíše skútristé? Nahlédli jsme do statistik registrací nových vozidel, které průběžně aktualizuje Svaz Dovozců Automobilů (SDA) a jali se zjišťovat, jaké stroje se v kategorii L vlastně pořizují.

Národ motorkářů, nebo skútrařů? Jaké kubatury motorek se prodávají nejvíce

Život řidiče
Kulatá světla, blýskající se chromy, brumlavé motory. Majitelům historických skvostů vyšla jejich první letošní projížďka na jedničku.
Prodloužený prvomájový víkend potěší velkou řadou akcí všechny fanoušky motorismu. Vyrazit můžete třeba na jarní sraz amerik či italských automobilů, za legendami rallye nebo na výstavu Automobilové klenoty, kde bude k vidění několik unikátních historických aut. Kam se můžete od pátku 28. května do pondělí 1. května vydat, pokud máte rádi zvuk motorů, vůni benzinu a lesk karoserií, zjistíte v našem tradičním přehledu.  
56 fotografií

Prvomájový víkend přináší přehlídky veteránů, vyjížďky motorek a další moto akce

Automagazín
Automobiloví a motocykloví veteráni zahájili v neděli 24. dubna 2023 v Přerově jarní sezonu.
Luxusní vůz Bentley Speciál z roku 1937, motocykl Excelsior 1000 s datem výroby 1922, ale celá řada jiných předválečných vozidel a motocyklů vyrazí letos na spanilou jízdu Přerovskem. Start společné jízdy nablýskaných veteránů je v neděli 30. dubna v 11 hodin na Horním náměstí v Přerově, cíl na Helfštýně. Akci pořádá Oldtimer club Helfštýn ve spolupráci s městem Přerov.

Nablýskaní veteráni vyrazí na spanilou jízdu Přerovskem. Cíl bude na Helfštýně

Přerovsko
Jan Výtisk a Eliška Výtisková
Hokejový tvrďák Jan Výtisk, který v současné době hájí barvy Stadionu Litoměřice, je velkým volejbalovým fanouškem! Jeho dvě dcery totiž tráví pod vysokou sítí svůj volný čas, devatenáctiletá Eliška dokonce hraje extraligu za TJ Ostrava. „Jestli mi není líto, že nemám kluka, který by hrál hokej? Vůbec! Jsem rád, že nemusím být na zimáku pořád," překvapil 41letý pořízek, který by se chtěl po své aktivní kariéře věnovat trénování.
25 fotografií

Drsňák, motorkář a milující otec. Výtisk kvůli dcerám fandí volejbalu

Hokej
Jan Výtisk a Eliška Výtisková
Hokejový tvrďák Jan Výtisk, který v současné době hájí barvy Stadionu Litoměřice, je velkým volejbalovým fanouškem. Jeho dvě dcery totiž tráví pod vysokou sítí svůj volný čas, devatenáctiletá Eliška dokonce hraje extraligu za TJ Ostrava. „Jestli mi není líto, že nemám kluka, který by hrál hokej? Vůbec! Jsem rád, že nemusím být na zimáku pořád," překvapil 41letý pořízek, který by se chtěl po své aktivní kariéře věnovat trénování.
25 fotografií

Drsňák, motorkář a milující otec. Výtisk kvůli dcerám fandí volejbalu

Hokej
Z výstavy motocyklů, čtyřkolek a příslušenství.
/FOTOGALERIE/ První březnový víkend se konala 23. Výstava motocyklů, čtyřkolek a příslušenství. Součástí veletrhu byla i expozice custom staveb a přestaveb Bohemian Custom Motorcycles. Návštěvníci tak mohli vidět nejlepší stavitele těchto motocyklů nejen z ČR, ale i dalších evropských zemí. Pět hal letňanského výstaviště zaplnily motocykly, skútry, čtyřkolky, sportovní a závodní motocykly, přípojná vozidla k motocyklům, díly a příslušenství, doplňky. A také módní přehlídka stylového oblečení na motorky, tentokrát u značky Harley-Davidson. 
22 fotografií

Objektivem čtenáře: Letňanským výstavištěm burácely silné motory!

Čtenář reportér
Ilustrační foto
Záchranáři se na Silvestra rozhodně nenudili. Před půlnocí pomáhali v Trutnově člověku, který spadl do řeky Úpy. Podle informací hasičů se osobu podařilo vytáhnout z vody a předat do péče zdravotnické záchranky. Odpoledne v Trutnově v Mánesově ulici hořela garáž. Požár, který vznikl z nedbalosti a způsobil milionovou škodu, zničil tři motorky Harley-Davidson.

Silvestrovská noc: pád do řeky, první zásah v novém roce po čtyřech minutách

Hradecko
Ilustrační foto.
Pětice motorkářů z Polska a stejně početná skupina jezdců z Německa na nablýskaných motocyklech si za krásného podzimního počasí, které panovalo 19. září 2020, užívaly pohodové vyjížďky po Českolipsku a Liberecku. Idyla tehdy skončila v obci Hamr na Jezeře na silnici II/278, když dva z protijedoucích jezdců o sebe v ostré zatáčce zavadili. Kolize měla těžké následky, na místo musel přiletět záchranářský vrtulník, Polák přišel o nohu, Němec dál léčí zle polámanou ruku.

Soudem v Lípě zněla polština a němčina. Rozplétala se srážka motocyklů

Zločiny a soudy
Z desátého ročníku motorkářského setkání s názvem Prague Harley Days v centru Prahy.
Kolem 800 motocyklistů, převážně na strojích americké značky motocyklů Harley-Davidson, v sobotu 3. září dopoledne projelo centrem Prahy. Více než hodinová jízda začala i skončila na pražském Výstavišti, místy i kilometrová kolona ovšem mezitím projela například magistrálu, s krátkou zastávkou na Václavském náměstí pak pokračovala mimo jiné přes Karlovo náměstí či Masarykovo nábřeží.
33 fotografií

Obrazem: Kolem 800 motorkářů projelo centrem Prahy. Nechyběl seskok parašutistů

Auto