ŠTÍTEK: Harley-Davidson

Ilustrační foto.
Střední Čechy – Tři sta kilometrů středočeských silnic zůstane v zimě pod sněhem. Vyplynulo to z pondělního jednání krajských radních, podle nichž je přesně 296,9 kilometru komunikací ve správě kraje využívaných tak málo, že zimní údržba postrádá smysl. Jinými slovy: v zimním období na nich není nutné zajišťovat sjízdnost. Ani schůdnost. Sníh či náledí nebudou odstraňovat cestáři, ale sluníčko; počká se na oblevu.

Když nevyjedou cestáři, počkají řidiči na oblevu

Z okolí
Střední Čechy – Velmi napjaté vztahy, které ve středočeském krajském zastupitelstvu panují mezi opozicí a vládnoucí koalicí, se odrážejí i na komunální úrovni. Ukazuje to prohlášení klubu krajských zastupitelů za ANO, zveřejněné těsně před volbami do obecních a městských zastupitelstev, ostře se vymezující proti politickým protivníkům z hnutí STAN. Podle všeho bude mít ohlasy ještě po volbách – a může se stát, že zaměstná i policii.

Spory politiků mohou zaměstnat policii

Z okolí
Dobšičtí nadšenci pořádali již podesáté Setkání mopedů.
Dobšice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Je slunné odpoledne a v Dobšicích se již podesáté setkali příznivci mopedů. Akce, kterou pořádá Moped Team Dobšice, přilákala desítky návštěvníků. „Jdu do toho i s polámanou sdrátovanou nohou, hlavně na ni nespadnout,“ ozývá se z hloučku ostřílených mopedistů. Jejich helmy poseté škrábanci prozrazují, že už se něco najezdili.
11 fotografií

Mopedisté se sjeli po roce do Dobšic. Přijeli i fanoušci z Kladna či Opavy

Znojemsko
Tramvaj ve Vršovicích srazila chodkyni. Zasahovala policie, záchranka i hasiči.
Pražská policie zveřejnila půlroční bilanci. Kriminalita podle nového šéfa Jana Ptáčka zaznamenala v podstatě stejný stav - jeho kolegové vyšetřovali za první pololetí letošního roku sedm vražd, což je stejně jako loni. Ubylo třeba loupeží. Na druhou stranu situace v dopravě je pro policisty alarmující. Zaměří se hlavně na prevenci proti střetům chodců s tramvajemi.
3 fotografie

Kriminalita v Praze mírně klesá. Přibylo však smrtelných dopravních nehod

Nehody
Ilustrační foto.
Hranice - Během oslavy 115. výročí založení amerického výrobce motorek Harley-Davidson dorazilo do Prahy přes sto deset tisíc lidí, do Hranic si našli cestu čtyři lidé z Anglie, aby zde navštívili památník padlých letců ve Farském lese.

Angličané se zastavili u pomníku

Chebsko
Spanilá jízda Harley Davidson Prahou.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Možná ještě teď potkáte několik motorkářů, jak na burácejících strojích opouštějí Prahu. Velkolepé oslavy 115. výročí od založení legendární americké značky Harley-Davidson skončily. Provoz v Praze 7 se vrací do běžného prázdninového režimu. Organizátoři se radují z celkového počtu návštěvníků i z toho, že akce se obešla bez vážných komplikací.
34 fotografií

Krev, pot i slzy. Organizátoři oslav Harley-Davidson se přesto radují

Praha
Ivan Hoffman
V sobotu Prahou projelo 4000 motocyklů Harley-Davidson. Den před tím se v Brně konal sraz trabantů. Zatímco Harley-Davidson slaví 115. výročí založení značky a tyto drahé motorky se dělají dodnes, trabanty se začaly vyrábět před šedesáti lety a teď už mají tato levná vozítka image veteránů.

Den Ivana Hoffmana: Legendy na kolech

Hoffmanův deník
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová při předávání cen výzvy CENTRAL BOHEMIA CHALLENGE.
Střední Čechy – Kousek od Prahy se nacházejí skvostný hrad Karlštejn, Český Šternberk, památky v Kutné Hoře, zámky Žleby, Mělník, stejně jako lázně Poděbrady, rekreační oblast Slapy – ale i spousta dalších míst, která stojí za návštěvu. To si mohla zapamatovat řada účastníků oslav 115. výročí založení motocyklové značky Harley-Davidson konaných na holešovickém Výstavišti, kteří se zapojili do výzvy Central Bohemia Challenge.
34 fotografií

Odměnou za návštěvu středočeských památek byla i vesta s airbagem

Z okolí
Spanilá jízda Harley Davidson Prahou.
Střední Čechy /FOTOGALERIE/ – Poté, co v sobotu kolem poledne dopravu v centru hlavního města doslova opanovala spanilá jízda motorkářů – byli opravdu k nepřehlédnutí i přesto, že z šedesáti tisícovek účastníků oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson dostaly příležitost účasti ve spanilé jízdě pouze čtyři tisícovky vylosovaných šťastlivců, kteří navíc vyráželi do ulic postupně ve třech vlnách – pokračují harleyářské oslavy pestrým programem. Ten v neděli vyvrcholí rodinným dnem, určeným návštěvníkům z řad široké veřejnosti.
34 fotografií

Pro rodiny s dětmi jsou motorky se slevou

Z okolí
Spanilá jízda Harley Davidson Prahou.
/FOTOGALERIE, VIDEO/Poté, co v sobotu kolem poledne dopravu v centru hlavního města doslova opanovala spanilá jízda motorkářů – byli opravdu k nepřehlédnutí i přesto, že z šedesáti tisícovek účastníků oslav 115. výročí založení značky Harley-Davidson dostaly příležitost účasti ve spanilé jízdě pouze čtyři tisícovky vylosovaných šťastlivců, kteří navíc vyráželi do ulic postupně ve třech vlnách – pokračují harleyářské oslavy pestrým programem. Ten v neděli vyvrcholí rodinným dnem, určeným návštěvníkům z řad široké veřejnosti.
34 fotografií

Pro rodiny s dětmi jsou motorky se slevou

Praha
Příznivci americké motocyklové značky Harley-Davidson se sešli 5. července 2018 na pražském Výstavišti, aby oslavili 115. výročí značky.
//VIDEO, FOTOGALERIE/ Motory silných motocyklů burácejí metropolí v rámci oslav 115. výročí od založení společnosti Harley-Davidson už od čtvrtka, ale teprve v sobotu to bude rachot. V deset hodin dopoledne se na spanilou jízdu vydají čtyři tisíce krasavců. Vyrazí ve třech vlnách z Letné, přes kterou se po objetí centra Prahy vrátí na Výstaviště. Zkouška proběhla již v pátek večer od 21 hodin, takže na plánované trase bylo předpokládané omezení.
20 fotografií

Centrem Prahy projíždí spanilá jízda 4000 strojů Harley-Davidson

Praha
Středočeští starostové vyrazili po kraji den před vypuknutím oslav 115. výročí značky Harley-Davidson. Z pražského výstaviště v Holešovicích se vydali na hrad Karlštejn, odsud na Slapy a do Benešova, pak na zámek Konopiště.
Střední Čechy – Harleyáři, kdyby to většině z nich nebylo fuk, by asi koukali, s jakou pozorností se setkali u politiků ve středních Čechách. Na Výstavišti v pražských Holešovicích se od čtvrtka do neděle konají oslavy 115. výročí vzniku motocyklové značky Harley-Davidsdon spojené se stotisícovou účastí – a tato událost vyvolala nevšední ohlas mezi krajskými zastupiteli i starosty.
4 fotografie

Velké harleyářské oslavy s motorkami i s protesty

Z okolí
Metro linka C. Ilustrační foto.
Praha – S obtížemi při cestování – nebo přinejmenším s tím, že pojedou jinak, než jsou běžně zvyklí – musí počítat ti, kteří se v příštích dnech chystají do hlavního města. Pražskou dopravu, kolejovou i silniční, čeká o prodlouženém víkendu několik významných změn.

V metropoli se jezdí jinak, platí řada uzavírek a omezení

Z okolí
Karen Davidson
/ROZHOVOR/ Karen Davidson je pravnučkou Williama A. Davidsona, spoluzakladatele legendární značky motocyklů Harley-Davidson. Dlouhá léta působí jako ředitelka oddělení kreativního designu oblečení a doplňků, které jsou podle ní součástí motorkářské kultury. Harleye se staly jejím osudem a vášní, křiváky pak její druhou kůží. V kolika letech usedla poprvé za řídítka, jak se značka vyvíjí a inovuje a na co se můžeme těšit během největší harleyářské akce v České republice?
12 fotografií

Pravnučka zakladatele Harley-Davidson: Máme opravdu vášnivé příznivce

Ekonomika
Ilustrační foto.
Střední Čechy – Hned, jak to jen jde, vyráží spousta motoristů na silnice– někteří z nich však bohužel do svého cíle v pořádku nedojedou. Tak to vypadá rok co rok při odjezdu na prázdniny, kdy Prahu i další velká města opouštějí spousty lidí. Letos plány řady rodin ovlivnil kalendář: škola končí těsně před víkendem. Zvláště v pátek vpodvečer a během soboty tak lze očekávat na hlavních výjezdních trasách velmi silný provoz. A podle dřívějších zkušeností (navíc z dob, kdy bylo méně uzavírek a dopravních omezení) i kolony a nehody.

Silnice na začátku prázdnin zavalí auta i hlídky policie

Z okolí
Jarní jízda zručnosti v Přerově
/FOTOGALERIE/ Burácení motorů, jeden historický skvost vedle druhého a obdivné pohledy stovky návštěvníků. Tak to vypadalo v neděli dopoledne v areálu přerovských Montáží, kam se sjeli majitelé historických vozidel a motocyklů z různých koutů Moravy. V tradiční Jarní jízdě zručnosti si mohli otestovat své řidičské schopnosti ve slalomu, mezi kužely, zastavení na čáře a také couvání.
57 fotografií

Krasavci všude, kam se podíváš. Jarní jízda zručnosti se vydařila

Přerovsko
Sraz motocyklů Harley-Davidson.
Střední Čechy – Lepiče plakátů, kteří ctí paragrafy i pravidla slušnosti a propagační materiály umisťují jenom tam, kde je to legální, ale současně tak nápaditě, že jsou prostě k nepřehlédnutí, hledají organizátoři nacházejících oslav 115. výročí založení značky motocyklů Harley-Davidson. Na příznivce motocyklů se vlastními komunikačními kanály i prostřednictvím Středočeské centrály cestovního ruchu obracejí s výzvou, aby se zapojili do šíření propagačních materiálů.

Za zdařilou propagaci nabízejí harleyáři i sto eur

Z okolí