ŠTÍTEK: Harley-Davidson

Veteránská jízda zručnosti v areálu přerovských Montáží.
Slalom mezi kužely, zastavení na čáře nebo couvání. Své řidičské dovednosti si mohou otestovat v neděli 29. dubna majitelé nablýskaných aerovek, pragovek, ale i mnohem mladších strojů. Tradiční Jarní jízdou zručnosti v areálu přerovských Montáží odstartuje letošní sezóna automobilových a motocyklových veteránů, jejímž vrcholem je počátkem června Air-Auto-Moto Veteranfest na letišti v Drahotuších.
37 fotografií

Nablýskaní veteráni vyrazí na jízdu zručnosti

Přerovsko
Oslavy 110 let založení Harley–Davidson
Střední Čechy – Nejenom organizátoři se pilně chystají na počátek července, kdy se v Praze uskuteční oslavy 115. výročí vzniku motocyklové značky Harley-Davidson. Na jejich podporu vyčlenilo středočeské zastupitelstvo deset milionů korun v očekávání, že přinese propagaci turistických atraktivit regionu v ideální cílové skupině movitých lidí, kteří se chtějí bavit – a není pro ně problém utrácet.
36 fotografií

Motorkáře, kteří pojedou slavit do Prahy, kraj už nyní vítá mapami

Z okolí
"Harlejáři" a jejich příznivci dorazili do Poděbrad. V centru se sešlo velké množství motorkářů, jejich fanoušků i výletníků.
Poděbrady - Na tradiční spanilou jízdu do Poděbrad vyrazili příznivci klubu Harley Davidson, ale i další motorkáři. K vidění byly také sportovní stroje a vřelé přivítání zakusili i recesisté, kteří dorazili na babetách. Centrum Poděbrad bylo zcela zaplněno fanoušky, kteří stroje obdivovali.
26 fotografií

OBRAZEM: Poděbrady zaplavili motorkáři

Nymbursko
Před účastníky úterního setkání vedení Středočeského kraje se starosty v kongresovém hotelu Clarion v pražských Vysočanech vystoupil Jaroslav Vavřina.
Střední Čechy – Potlesk sklidila při setkání vedení kraje se starosty středočeských obcí a měst Barbora Tesařová z obce Lety. Jaroslavu Vavřinovi ze společnosti Klasik Moto, která chystá oslavy 115. výročí vzniku legendární motocyklové značky Harley-Davidson (jejichž centrem se od 5. do 8. července stane Výstaviště v pražských Holešovicích), položila otázku týkající se regionu na pomezí Prahy-západ a Berounska. Nebude se motocyklistům, které Vavřina označil za „fajnové zákazníky“, jimž organizátoři chtějí aktivně představovat přednosti středních Čech, špatně jezdit po silnících v okolí Karlštejna? Tamější komunikace jsou totiž dlouhodobě v mizerném stavu…

Tlačenici na středočeských silnicích může zmírnit kapela Rolling Stones

Mělnicko
Ilustrační foto
Chrudim – Policistům z kriminálky se podařilo objasnit případ krádeže, která se odehrála v září loňského roku. Neznámý pachatel tehdy překonal visací zámek a vnikl do řadové garáže ve Škroupově ulici v Chrudimi.

Kriminalisté byli úspěšní

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Střední Čechy – Stovky středočeských starostů či jejich zástupců se v úterý sešly v kongresovém hotelu Clarion v pražských Vysočanech. Pozvání na v pořadí třetí setkání s vedením kraje (a první po říjnové změně koalice vládnoucí Středočeskému kraji) přijali představitelé více než třetiny obcí a měst v kraji. Registrováno jich bylo na tři sta padesát. 

Vedení kraje vysvětlí starostům, k čemu poslouží 10 milionů pro motorkáře

Z okolí
Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová.
Střední Čechy – Obnova památek včetně chystaných novinek, které s tím budou spojeny. To je jedno z hlavních témat, jež v úterý přiláká představitele středočeských radnic do Prahy. V Clarion Congress Hotelu ve Vysočanech pořádá hejtmanství v pořadí třetí – a v nynějším složení koalice vládnoucí kraji s radními z ANO a ČSSD první – setkání vedení Středočeského kraje se starosty měst a obcí regionu. Minulých příležitostí k získání informací z první ruky (ale i k vzájemné výměně zkušeností při setkání s kolegy) využily vždy stovky představitelů radnic; včetně zástupců těch nejmenších obcí.

Jak oživit památkové objekty v obcích? Starostové se to dozvědí v Praze

Z okolí
Jakub Smolík.
Kladno /ROZHOVOR/ – Blázen žárlí, Říkej mi táto nebo Až se ti jednou bude zdát. To jsou nejznámější hity legendárního zpěváka a lamače dívčích srdcí Jakuba Smolíka, který se již ve čtvrtek 8. března v 19 hodin představí kladenskému publiku v kulturním domě na Sítné. A právě před tímto koncertem poskytl zpěvák Deníku rozhovor.
12 fotografií

Jakub Smolík zazpívá ve čtvrtek Kladeňákům

Volný čas
Oldtimer Bohemia Rally 2016
Střední Čechy – O dvou jedničkách a dvou trojkách v souvislosti s proslavenými akcemi, které dokážou přivést do regionu více návštěvníků, informoval v pondělí po jednání středočeských radních Martin Draxler (ANO), v jehož kompetenci je oblast regionálního rozvoje, cestovního a sportu. 

Kraj podpoří jedenáct akcí, které dokážou přilákat davy

Berounsko
Nora Dolanská.
Střední Čechy – Překvapivá změna nastala v pondělí ve vedení Středočeské centrály cestovního ruchu. Ředitelka krajské turistické centrály Nora Dolanská, která ještě na sklonku minulého týdne vystupovala za kraj v rámci doprovodného programu veletrhu cestovního ruchu Holiday World, v pondělí na svou funkci rezignovala. 

Středočeskou turistickou centrálu opustila její ředitelka. Nečekaně

Z okolí
Vysvětlit, že nežádají o příspěvek na „motorkářský sraz“, ale kraji nabízejí intenzivní komunikační kampaň k jeho propagaci, přišli na jednání zastupitelů zástupci pořadatelů chystaných oslav 115. výročí vzniku motocyklové značky Harley-Davidson.
Střední Čechy – Neopakovatelná příležitost, kterou se podařilo využít. S tímto hodnocením Helena Frintová z kanceláře hejtmanky středočeského krajského úřadu ve čtvrtek přiblížila úterní rozhodnutí krajských zastupitelů poskytnout desetimilionovou dotaci na podporu celosvětových oslav 115. výročí legendární značky amerických motocyklů Harley-Davidson. Ty se od 5. do 8. července uskuteční na Výstavišti v pražských Holešovicích. Rozhodnutí padlo po úporné debatě trvající dvě hodiny.
7 fotografií

Od deseti milionů pro motorkáře si kraj slibuje celosvětovou slávu

Z okolí
Motorka. Ilustrační foto.
Střední Čechy – Velmi těsnou většinou schválili v úterý středočeští zastupitelé poskytnutí deseti milionů korun jako finanční podporu celosvětových oslav 115. výročí vzniku legendární motocyklové značky Harley-Davidson z USA, která se od 5. do 8. července bude konat na Výstavišti v pražských Holešovicích. Zastupitelé se nakonec – i když rozhodně ne s jasnou převahou (34 pro, 17 proti a 10 se zdrželo hlasování) přiklonili k mínění hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové (ANO).
36 fotografií

Motorkářské oslavy v Praze podpoří Středočeši deseti miliony

Z okolí
Krajský úřad Středočeského kraje v Praze.
Střední Čechy – Opět radními se stanou přinejmenším někteří ze středočeských politiků, kteří před měsícem museli krajskou radu opustit. Odvolali je členové zastupitelstva v souvislosti se zásadní změnou v krajské koalici, kdy hnutí ANO vypovědělo koaliční smlouvu dosavadním partnerům z řad STAN, ODS a Nezávislým Středočechům a nově se dohodlo na spolupráci s ČSSD podporované komunisty.

Středočeští radní budou mít přímé protivníky. Své stíny z řad opozice

Z okolí
Ilustrační foto
Berounsko – Střet s lesní zvěří je nebezpečný pro řidiče osobního automobilu, pro motorkáře může mít tragické následky. Záleží na tom, v jakém úhlu se řidič se zvířetem střetne. Motorkář, který si první říjnový den vyjel na motocyklu Harley Davidson, na střet s vysokou asi nikdy nezapomene.

Laň skočila motorkáři při jízdě na hlavu

Nehody
Harley-Davidson aneb Cesta ke svobodě
Deštné v Orlických horách - „Dlouhá noc a mně se stýská moc, pro tebe malý dárek mám…“ - známá písnička Medvídek hlasitě zněla z reproduktorů mohutného motocyklu v sobotu kolem půl desáté ranní před hotelem Praha v Deštném v Orlických horách a byla možná důkazem dlouhé noci jednoho z účastníků Prostřední míle, kterou pro majitele Harley-Davidsonů uspořádal HOG Chapter v Hradci Králové.
18 fotografií

Harley-Davidson aneb Cesta ke svobodě

Rychnovsko
Starosta Benešova Petr Hostek a jeho Harley-Davison Fat Boy. Se stejným modelem jezdil ve filmu Terminátor také Arnold Schwarzenegger.
Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Velká sláva, kterou při příležitosti 115. výročí založení značky Harley-Davidson chystá na příští rok továrna v americkém Milwaukee, se přenese až do České republiky. Vedle jejího hlavního města se místem, kde se objeví tisíce strojů legendární motocyklové značky, stane také Benešovsko. Konkrétně Benešov, Konopiště a také Vojenské technické muzeum Lešany. Kromě Benešovska se do akce zapojí i další místa v kraji – Kutná Hora, Mělník, Poděbrady, Rakovník, Karlštejn či Drábské světničky.
36 fotografií

Harley-Davidson oslaví výročí i ve středních Čechách

Z okolí
Starosta Benešova Petr Hostek a jeho Harley-Davison Fat Boy. Se stejným modelem jezdil ve filmu Terminátor také Arnold Schwarzenegger.
Benešov /ROZHOVOR/ - Velká sláva, kterou při příležitosti 115. výročí založení značky Harley-Davidson chystá na příští rok továrna v americkém Milwaukee, se přenese až do České republiky. Vedle jejího hlavního města se místem, kde se objeví tisíce strojů legendární motocyklové značky, stane také Benešovsko. Konkrétně Benešov, Konopiště a také Vojenské technické muzeum Lešany.
36 fotografií

Harley-Davidson oslaví výročí i na Benešovsku

Benešovsko
To bylo ve Steyru rámusu!
Linec – V konvoji, který v pondělí projel ze Steyru do Bad Hallu, byla skoro tisícovka silných motocyklů. Steyrské setkání Harley Davidsonů uspořádal tamní klub Iron City Bikers. Kromě mimořádných strojů byli k vidění třeba motorkáři vezoucí v přívěsech psy a kolonu uzavíral biker ve skotské sukni, píší OÖN.

U sousedů hřmělo skoro tisíc harleyů

Z okolí
Mistrovské oslavy v Brně. Hokejisté Komety přijeli mezi fanoušky na zaplněný Zelný trh v otevřeném autobuse.
Brno /VIDEO, FOTOGALERIE/ – „Brno, miluji tě!" volal na plném Zelném trhu v centru města kouč a majitel hokejové Komety Libor Zábranský. Měl k tomu dobrý důvod, protože bez ohledu na déšť přišlo na sobotní oslavu titulu dvanáct tisíc fanoušků a na náměstí vládla euforická atmosféra připomínající zlaté okamžiky českého hokeje po výhře v Naganu. Fanoušci obsadili i nedalekou věž Staré radnice.
81 fotografií

Mistrovské oslavy v Brně: hokejisty přivítalo 12 tisíc fanoušků, obsadili i věž

Hokej