ŠTÍTEK: Harley-Davidson

Petr Vondráček.
Na podporu lidí se svalovou dystrofií, genetickou nemocí, proti které dosud neexistuje účinný lék, se dnes na Václavském náměstí uskuteční od 10 hodin charitativní akce MDA Ride. Lákadlem pro příchozí bude koncert hudebních skupin Strahov a Lokomotiva v čele se zpěvákem Petrem Vondráčkem a kapela Eddie Stoilow.

Charitativní akce MDA Ride na Václavském náměstí

Praha
Motorkáři na hranickém náměstí. Ilustrační foto
Hranice – Již sedmý ročník motorkářské akce se uskuteční v sobotu 28. května na Hranickém náměstí. Motorkáři se začnou řadit o půl dvanácté, samotná mše začne v jednu hodinu. Po udělení požehnání se jezdci vypraví na spanilou jízdu přes Hranice, Bělotín, Dub, Polouvsí, Jeseník nad Odrou, Mankovice a Vrážné.

Stovky motorkářů se sjedou do Hranic na mši svatou

Hranicko
Tragická nehoda. Ilustrační foto
Příbramsko – Od pátku do neděle se na Příbramsku odehrálo sedm dopravních nehod se zraněním, většinou šlo o lehká poranění, jedna havárie však měla vážnější následky. Celkem byla při nich vznikla škoda za 850 tisíc korun. Ve třech případech havarovali motorkáři.

Octavia se bočně střetla s motocyklem

Nehody
Tragická  nehoda poblíž Smědče.
Smědeč – Vážná dopravní nehoda se stala v neděli 8. května odpoledne 
u Smědeče. Střetly se zde dva motocykly a automobil. Jeden motorkář utrpěl těžká zranění, druhý po převozu do budějovické nemocnice na následky střetu zemřel.
5 fotografií

U Smědče zemřel motorkář

Nehody
Motorkáři zahájili sezonu srazem v Poděbradech
Poděbrady - Parkoviště 
zaplněná do posledního místa, stovky motocyklů vystavených na Jiřího náměstí, tisíce lidí podél chodníků 
v centru lázeňského města 
a policisté dirigující dopravu nenechávaly nikoho na pochybách: Je tu! Tradiční sraz motorkářů v Poděbradech na Nymbursku, jímž vyznavači rychlých kol zahajují (letos už po osmnácté) motocyklovou sezonu.
32 fotografií

Tradiční sraz motorkářů: silné stroje uhranuly Poděbrady

Středočeský kraj
Motosalon 2016 na brněnském výstavišti.
Brno /FOTOGALERIE/ - Nový elektroskútr odkazující na původní benzinový stroj z padesátých let přezdívaný pro svůj specifický tvar Prase, je jedno z největších lákadel veletrhu Motosalon, který ve čtvrtek začal na brněnském výstavišti. Elektroskútr Typ 506 výrobce Čezeta vypadá téměř totožně jako legendární stroj konstruktéra Jaroslava Františka Kocha. Chybí mu jen výfuk.
24 fotografií

Lákadla letošního Motosalonu? Legendární Prase i motorky pro děti

Brněnsko
Hasiči ze Skaličky mají vše na jednom místě
Skalička - Regionální Deník společně s Českým rozhlasem už několik týdnů mapuje a představuje sbory dobrovolných hasičů, které se přihlásily do soutěže Dobráci roku. Hasičské jednotky mají díky tomuto projektu možnost získat titul v jedinečné soutěži a vyhrát velkolepou show s hudebním programem. Záleží i na vás, našich čtenářích, komu pošlete svůj hlas.
9 fotografií

Hasiči ze Skaličky mají vše na jednom místě

Hradecko
Hasiči ze Skaličky mají vše na jednom místě
Skalička - Regionální Deník společně s Českým rozhlasem už několik týdnů mapuje a představuje sbory dobrovolných hasičů, které se přihlásily do soutěže Dobráci roku. Hasičské jednotky mají díky tomuto projektu možnost získat titul v jedinečné soutěži a vyhrát velkolepou show s hudebním programem. Záleží i na vás, našich čtenářích, komu pošlete svůj hlas.
9 fotografií

Hasiči ze Skaličky mají vše na jednom místě

Z okolí
Stanislav Hudák, šéf tréninkového centra Bühler CZ.
Žamberk – Stanislav Hudák je známý tím, že ve firmě Bühler CZ i v osobním životě klade důraz na spolehlivost, přesnost, loajalitu k firmě. A vede k tomu i své svěřence ve firmě. Mnozí to o něm vědí, ale někteří ani netuší, že ve volném čase, zbývá-li mu nějaký, si rád hraje a montuje. Mimo jiné. Položili jsme mu několik otázek.

Šéf tréninkového centra má rád motorky. Jednu "koupil" za pět kilo medu

Podnikání
Několik pádů nevypadalo zrovna příjemně, ale žádný z nich se nakonec neukázal jako vážný.
Svitavy – Zdejší Automotoklub uspořádal na stadionu v Cihelně poslední akci v této sezoně. Za pěkného počasí se odjel pátý závod mistrovství České republiky a českého poháru ve flat tracku.

Prvenství z Cihelny do Rakouska

Ostatní sporty
Motocykl Harley-Davidson modelového roku 2016 řady Dark Custom - Iron 883.
Praha - Zájemci se mohou na vlastní kůži seznámit s nejnovějšími modely Harley-Davidson pro rok 2016 a vyzkoušet si i aktuální modelovou řadu, a to vše zcela zdarma! Open House 2015 startuje u všech oficiálních dealerů H-D už o víkendu 18. a 19. září. Stačí jen navštívit některé z dealerství v Praze a užít si víkend ve znamení svobody a vůně benzínu.

Harley-Davidson Open House představí nové modely roku 2016

Podnikání
FMX Gladiator Games, nejstarší evropská freestyle motokrosová akce.
Praha /SOUTĚŽ, VIDEO/ - FMX Gladiator Games, nejstarší evropská freestyle motokrosová akce, oslaví v říjnu 15 let. Každý ročník byl v něčem unikátní, v Praze se vždy odehrálo něco výjimečného. Ať už šlo o salto na motocyklu Harley Davidson, nekonečné jezdecké "vláčky" nebo skoky různých strojů najednou, bylo se pokaždé na co dívat. Atmosféra v pražské O2 areně je vždy elektrizující a to nutí jezdce posouvat hranice svých možností.

Vyhrajte s Deníkem vstupenky na FMX Gladiator Games

Ostatní sporty
Ilustrační foto.
Praha - V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů. Motorkáři projedou centrem města před polednem, závody začnou vpodvečer. Lidé se musí připravit na omezení provozu, včetně městské hromadné dopravy, i parkování. Na webu to oznámily pražský magistrát a Dopravní podnik hlavního města Prahy.

V sobotu ztíží dopravu v Praze běžecké závody a jízda motorkářů

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Druhý ročník Prague Harley Days odstartoval! Pátek a sobota tak bude na pražském holešovickém Výstavišti patřit silným strojům Harley-Davidson a nejen jim. Oba dva dny se totiž ponesou v duchu zábavy pro celou rodinu.

Praha bude dva dny žít v rytmu Harley-Davidson

Praha