ŠTÍTEK: Harley-Davidson

V Želechovicích nad Dřevnicí se od pátku 17. do neděle 19. července 2015 konala Buell Party Morava 2015. Sjelo se na ni asi třicet účastníků.
Želechovice nad Dřevnicí – „Je to srdcová záležitost," shodují se příznivci motorek teď už několik let zrušené značky Buell. Jednou za rok se v Česku sjíždějí na svou tradiční party, přičemž letos se domluvili uspořádat ji na Moravě. Coby místo pro Buell Party Morava 2015 zvolili ranč u Želechovic nad Dřevnicí. Sjelo se tam na třicet motorek.
11 fotografií

Na sraz buellů do Želechovic dorazili motorkáři až z Německa

Zlínsko
Ilustrační foto
Praha – Prodej nových motocyklů na českém trhu letos za loňskem zaostává. Od ledna do března si Češi koupili 2893 nových motorek, což je meziroční pokles o čtyři procenta. Loňské sezóně pomohla zejména velmi mírná zima. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů (SDA).

Prodej nových motocyklů do března klesl o čtyři procenta

Ekonomika
Rekonstrukce podoby mrtvého
Lašovice - Od podzimu roku 2013 kriminalisté marně pátrají po totožnosti mrtvoly neznámého muže, která byla nalezena v lašovickém lese, kde zřejmě nějaký čas před svou smrtí bydlel. A právě proto se touto cestou Policie České republiky obrací nejen na všechny obyvatele okresu Rakovník, ale i na občany celé země s žádostí o pomoc.

Policisté se snaží už rok půl zjistit totožnost mrtvého muže

Středočeský kraj
Otto Šmerda byl hnací motor skupiny brněnských vodičů, kteří vybudovali v šedesátých letech nové vodicí motocykly Harley Davidson poháněné koženým řemenem a které měly objem 1200 ccm.
Brno – Ve věku nedožitých osmdesáti let zemřel v Brně po těžké a dlouhé nemoci Otto Šmerda. Původním „povoláním" sprinter se po absolvování základní vojenské služby v pardubické Dukle vrátil do brněnského Favoritu, a ačkoliv ještě dál závodil, tušil, že v cyklistice se stane motorovým vodičem. Právě on byl hnací motor skupiny brněnských vodičů, kteří vybudovali v šedesátých letech nové vodicí motocykly Harley Davidson poháněné koženým řemenem a které měly objem 1200 ccm.

Zemřel motorový vodič Šmerda. Spoluvybudoval nové vodící stroje Harley Davidson

Ostatní sporty
Konvoj americké armády po překročení litevsko - polských hranic
Jeden ze tří konvojů americké armády, které projedou v neděli a pondělí Českem, překročí hranice naší země zítra v dopoledních hodinách v Bohumíně. Američtí vojáci projedou Moravskoslezský kraj po dálnici a přespí ve Vyškově v areálu Vojenské akademie.

V Ostravě se k vojenskému konvoji přidají motorkáři

Ostravsko
Lucie Bílá a Arakain.
Praha - Na domácí hudební scéně nenajdete během jara větší lákadlo, než je společné turné české metalové legendy Arakain a naší nejúspěšnější zpěvačky Lucie Bílé. Dlouhé turné, které má celkem 24 zastávek po celé České republice, odstartovalo včera vyprodaným koncertem v Polné u Jihlavy a v sobotu pokračuje v Kolíně. V Praze bude mít zastávku 22. března a to konkrétně v Kulturním domě Ládví.

Arakain vyráží s Lucií Bílou na společné turné

Volný čas
Ilustrační foto.
Praha /FOTOGALERIE/ - Motorky a další rychlé stroje budou k vidění na letňanském výstavišti. Ve čtvrtek 5. března tam začne 6. ročník veletrhu Motosalon, který bude trvat čtyři dny. Ve třech halách se návštěvníkům představí stovky motorek. Po několika letech se na akci znovu objeví i čtyřkolky.
29 fotografií

Letňanský veletrh představí novou motorku Karla Abrahama

Praha
Jakub Kohák.
Praha /ROZHOVOR/ – Celovečerní hraný film Burácení je typické drama založené na pravdivé události, pojednávající o domácím násilí, sebeobraně před násilníkem a pomoci blízkému člověku v nouzi. Ne náhodou je film zasazen do prostředí motorkářského světa, rockové hudby a sochařské komunity, kde člověk přestává být soudný sám k sobě.

Herec a režisér Jakub Kohák o své roli ve filmu Burácení

Film a televize
Žáci v Bühleru CZ v Žamberku.
Žamberk - Šedesát žáků, kteří se rozhodují o svém budoucím povolání a podle toho si vybírají své další studium, přišlo se svými rodiči i prarodiči do Bühleru CZ v Žamberku, aby „ochutnalo" profese, které zde zaměstnávají. Procházeli celou firmou a na většině pracovišť si mohli sami vyzkoušet, jak se cítí v roli obráběče, svářeče či konstruktéra.

Žáci svářeli, obráběli i konstruovali ve firmě Bühler CZ

Orlicko
Ilustrační foto
Havana - Nejmladší syn revolučního hrdiny Ernesta Che Guevary si na Kubě otevřel agenturu, která nabízí několikadenní motocyklové vyjížďky po tomto karibském ostrově. Skládá tím prý hold otcově vášni pro motorky, napsala agentura AFP.

Syn Che Guevary nabízí motocyklové vyjížďky po Kubě

Svět
Poslední rozloučení se skladatelem Petrem Hapkou proběhlo 4. prosince v katedrále sv. Petr a Pavla na pražském Vyšehradě.
Praha /FOTOGALERIE/ - Mše v zaplněné bazilice sv. Petra a Pavla na pražském Vyšehradě dnes po poledni zakončila loučení se zesnulým skladatelem a zpěvákem Petrem Hapkou. Na pietní akt vedle rodiny dorazili známí umělci, veřejnost i motorkáři, kteří se postarali o doprovod rakve. Následný pohřeb skladatele v Okoři u Prahy se uskuteční pouze v rodinném kruhu. Přesné místo posledního odpočinku rodina nesdělila.
26 fotografií

Se zesnulým skladatelem Petrem Hapkou se loučila veřejnost, umělci i motorkáři

Ostatní
Mořina – Policie hledá pachatele, který během noci vnikl do jedné soukromé dílny v obci Mořina. Neznámý zloděj využil tmy a vypáčil okénko na rolovacích vratech budovy a vlezl dovnitř.

Zloděj si odnesl diagnostiku

Zločiny a soudy
Jawa 660 Sportard.
Praha - Jediný tuzemský výrobce motocyklů Jawa Moto z Týnce nad Sázavou chystá dva velkoobjemové čtyřtaktní stroje. Vedle již ohlášeného litrového motocyklu, který by měl přijít v příštím roce, chystá za dva roky silniční cestovní enduro o objemu 1200 ccm.

Jawa se mění. S novými motorkami chce být jako Harley-Davidson

Auto
Světový den srdce v Lázních Teplice nad Bečvou
Teplice nad Bečvou – Pravidelní hosté i příležitostní lázeňští návštěvníci si ani tento rok nenechali ujít každoroční Světový den srdce v Lázních Teplice nad Bečvou. Po deseti letech je však přivítalo nové vedení organizace. To ústy ředitelky pro řízení obchodních aktivit Bohdany Opočenské veřejnost ujistilo, že představitelé léčebného zařízení budou klientům i nadále nabízet služby vysoké kvality.
21 fotografií

Světový den srdce přilákal k sanatoriu Bečva stovky lidí

Hranicko
Dopravní nehoda motorkáře. Ilustrační snímek.
Liberecko - Hned dvě vážné nehody, ve kterých jako účastníci figurovali motorkáři, se na Liberecku staly ve čtvrtek kolem osmnácté hodiny. Ani jedna z nich se neobešla bez příjezdu profesionálních hasičů. Ke druhé nehodě navíc z Liberce vzlétl vrtulník leteckých záchranářů.

Vážné dopravní nehody motorkářů na Liberecku

Nehody