ŠTÍTEK: Havaj

Pro triatlonistu Romana Procházku byl jeden z největších sportovních zážitků účast mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji.
Kolín /ROZHOVOR/ - Nejdříve téměř čtyři kilometry plavání. Potom 180 kilometrů v sedle kola. A aby toho nebylo málo, tak maraton na závěr. To jsou disciplíny triatlonu. Roman Procházka se mu začal věnovat ve čtyřiceti, kdy se ke sportu vrátil. V loňském roce se mu navíc podařilo kvalifikovat se na mistrovství světa v dlouhém triatlonu na Havaji. Letos doufá, že se mu to podaří znovu a závod absolvuje s ještě lepším časem. Co nám o tomto sportu všechno řekl? To si přečtete v rozhovoru Deníku.
5 fotografií

Roman Procházka: Na triatlon se musíte psychicky připravit

Ostatní sporty
11. MÍSTO. To obsadila Sandra Pytlíková na světovém šampionátu v terénním triatlonu na Havaji.
Havlíčkův Brod – Úspěšný rok 2017. Ten prožila havlíčkobrodská triatlonistka Sandra Pytlíková. Kvalifikovala se na Mistrovství světa Xterra na Havaji, což je světový šampionát v terénním triatlonu, kde skončila na parádním 11. místě. V Evropské Xterra tour zase obsadila druhé místo. „A to jen proto, že holčina přede mnou měla o závod víc,“ usmála se Pytlíková, která chce v letošním roce celý seriál vyhrát.

Vrcholem sezony pro Sandru Pytlíkovou byl světový šampionát

Ostatní sporty
Na on-line rozhovor dorazí Roman Procházka, muž z Havaje.
Jako malý kluk začínal s fotbalem. S rostoucím věkem se však jeho záliby roztříštily do dalších sportovních odvětví. Hrál tenis, plážový volejbal, squash, jezdil na windsurfingu. V poslední době mu ale učaroval triatlon. A to do takové míry, že si dal za cíl kvalifikovat se na slavný Ironman na Havaji. Nejenže se kvalifikoval, Roman Procházka z Nebovid ho také dokončil. Dalším hostem on-line rozhovoru byl muž, který jako stý Čech proťal cílovou pásku na nejtěžším a nejslavnějším závodě. Odpovídal ve čtvrtek 2. listopadu od 16 do 17 hodin.

V on-line rozhovoru odpovídal Roman Procházka, muž z Havaje

Ostatní sporty
Donald Trump
Federální soud v Honolulu na Havaji dnes zablokoval zářijový protiimigrační dekret prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. Dekret zakazoval vydávání přistěhovaleckých víz občanům osmi států. Soud vydal své rozhodnutí jen několik hodin před tím, než mělo o půlnoci místního času prezidentské nařízení vstoupit v platnost.  
22 fotografií

Havajský soud zablokoval další Trumpův protiimigrační dekret

Svět
Dobrovolníci simulovali pobyt na Marsu. Strávili osm měsíců v izolaci na Havaji
/VIDEO, ANKETA/ Po osmi měsících skončil na Havaji v USA vědecký experiment. Ten byl zaměřený na simulování podmínek pobytu na Marsu. Skupina šesti lidí - čtyř mužů a dvou žen, strávila celou dobu ve speciálním zařízení, které se nacházelo pod vrcholem sopky Mauna Loa. Jedná se o pátou simulaci pobytu na Marsu programu HI-SEAS financovaného vesmírnou agenturou NASA.
5 fotografií

Osm měsíců v izolaci a o konzervách. Dobrovolníci simulovali pobyt na Marsu

Svět
Benešovský běžecký festival je zábava pro děti malé, větší i sportovce dříve narozené.
Benešov – Centrum Benešova zaberou už počtvrté davy těch, kteří se nechtějí jen tak, „válet za pecí“, což je vlastně synonymum pro současnou zábavu u počítače či tabletu. Těch, kteří si na Masarykovo náměstí přijdou příští sobotu 10. září protáhnout tělo, by mělo být zase o něco více.

Budou sportovat a současně pomohou postiženému chlapci

Benešovsko
Challenge Prague 2017
Nová Paka - Další úspěch v minulých dnech zaznamenal jičínský triatlonista v dresu TJ Nová Paka Petr Soukup. Ten se spolu s osmistovkou triatletů postavil na start Challenge Prague triatlonu, a to na tratích 1,9 90 21 km. 

Soukup vítězem své kategorie

Ostatní sporty
PálavaRace 2017.
Pavlov – Rozlučka mu vyšla náramně. Dlouhodobě jeden z nejlepších českých triatlonistů Filip Ospalý před rokem ukončil profesionální kariéru a k definitivní závodní derniéře si vybral PálavaRace v okolí Nových Mlýnů. Tam to má kousek z Lelekovic, kde bydlí. Závod na poloviční ironmanské distanci patřící do Českého poháru v dlouhém triatlonu zvládl nejlépe ze všech.

Triatlonista Ospalý se rozloučil se závody triumfem na Pálavě

Ostatní sporty
PálavaRace. Na snímku vítězná štafeta Ekol Teamu, uprostřed Filip Ospalý.
Brno – Před rokem něco málo přes stovku triatlonistů okusilo premiérový ročník PálavaRace. V sobotu se v okolí Pavlova na Břeclavsku uskuteční druhý ročník a závod už patří do seriálu Českého poháru v dlouhém triatlonu. Poloviční ironmanská distance 1,9 kilometru plavání, 90 kilometrů cyklistiky a 21,1 kilometru běhu také láká největší české postavy tohoto sportu.

Vabroušek na Pálavě jako dítě sbíral brouky. Vrátí se tam na triatlon

Ostatní sporty
Sedmdesátiletý boskovický triatlonista Milda Bayer ovládl na začátku června mistrovství světa ve středním triatlonu ve slovenském Šamoríně a úspěšně tak vkročil do nové závodní sezony.
Boskovice /ROZHOVOR/ – První velká zkouška. Sedmdesátiletý boskovický triatlonista Milda Bayer ovládl na začátku června mistrovství světa ve středním triatlonu ve slovenském Šamoríně a úspěšně tak vkročil do nové závodní sezony. „Cením si toho, že jsem se umístil v první polovině absolutního pořadí," zářil triatlonový veterán, který v den závodu oslavil sedmdesáté narozeniny.

Radši budu mrtvý než druhý, říká sedmdesátiletý triatlonový mistr světa Bayer

Ostatní sporty