ŠTÍTEK: Hejná

Šéf hradního protokolu Jindřich Forejt
Praha - Úřad vlády se kvůli sporu o formát novoročního oběda mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Milošem Zemanem obrátil na hradního kancléře Vratislava Mynáře. Chce vědět, zda je šéf hradního protokolu Jindřich Forejt oprávněn mluvit za Zemana a prezidentovu kancelář. Ukazuje se prý, že poskytuje informace bez vědomí Zemana a v rozporu s jeho názory.

Úřad vlády se ptá Mynáře, zda Forejt může mluvit za Hrad

Česko
Ilustrační foto
Kroměříž – Představit dětem z domovů základy podnikání formou prodeje vánočních dárků a dekorací, které samy vyrobily: to je smyslem celorepublikového projektu Jarmarky s Albertem. Letos se do něj zapojil i dětský domov z Kroměříže, o šikovnosti tamních dětí se tak mohou lidé přesvědčit už tuto sobotu 12.12. v prodejně Albert v Kotojedské ulici v Kroměříži.

Děti z domova mají jarmark, akce jim má dát i základy obchodování

Kroměřížsko
Logo projektu Řád srdce.
Kutná Hora - Kolem nás žije řada lidí, kteří jsou pro nás určitým hnacím motorem. Mají dobrou náladu. Často úsměv na tváři. Nacházejí pro druhé slova pochopení. Dokáží podat pomocnou ruku tam, kde je to třeba. Mají prostě srdce na správném místě. I oni mají své bolístky, ale svým postojem k životu dávají okolí jasně najevo, že svět kolem nás není tak špatný, jak se nám právě svět kolem často snaží namluvit. A právě takové lidi, kteří to srdce mají na opravdu správném místě, hledáme. Spolu s vámi jsme zahájili v Deníku projekt Řád srdce. V něm hledáme ony věčné optimisty. Ty, v jejichž přítomnosti je nám dobře. Pojďme se společně s nimi seznámit. A vy, milí čtenáři, jim můžete dát palce nahoru. Pošlete jim svůj hlas.

ŘÁD SRDCE: Seznamte se s nominovanými

Kutnohorsko
Předání kopie historické monstrance ve Špičkách
Špičky – Dvanáctá Svatohubertská pouť se bude pod záštitou Mysliveckého sdružení Hejné Špičky a místní římskokatolické farnosti konat v neděli 8. listopadu. Chvíli před půl desátou začne slavnost vzpomínkou na zemřelé myslivecké přátele u kříže na obecním hřbitově.

Při Svatohubertské pouti dostanou Špičky významnou monstranci

Hranicko
Ilustrační foto.
Kroměříž – V červenci se konal casting, ze kterého osmičlenná porota vybrala deset finalistek: a ty se 17. října 2015 utkají o titul královny krásy Miss Kroměříž 2015. Finalistky společensko-charitativní akce už si užily začátkem září i první společné soustředění, kde si vyzkoušely například nácvik chůze a choreografie, měření pro ušití spodního prádla nebo fitting společenských šatů.

V polovině října bude znát Kroměříž královnu krásy

Volný čas
Šéfka sekretariátu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Běla Hejná se stala náměstkyní pro řízení Sekce kabinetu předsedy vlády.
Praha - Šéfka sekretariátu premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) Běla Hejná se stala náměstkyní pro řízení Sekce kabinetu předsedy vlády. Novou funkci přidala k té současné. Informuje o tom týdeník Euro v čísle, které vyjde v pondělí. Sobotka je tak prvním premiérem, který má svoji náměstkyni, napsalo Euro.

Běla Hejná se stala Sobotkovou náměstkyní

Česko
Provozní kavárny Tudam, předal výtěžek z prodeje kávy ředitelce dětského domova v Kroměříži.
Kroměříž - Rozzářeně přivítala v pondělí odpoledne ředitelka kroměřížského Dětského domova Anna Hejná provozního Lukáše Mrózka: přišel jí totiž předat výtěžek z prodaných káv v kroměřížské kavárně a baru Tudam, kde pracuje.

Kavárna předala výtěžek dětem

Kroměřížsko
Starosta Hejné Vlastimil Šatra.
Hejná – Letošní první zastávka seriálu U vás na návštěvě je v obci Hejná u Horažďovic, kde jsme si povídali se starostou obce Vlastimilem Šatrou o tom, co se v obci podařilo a co se chystá. Další články věnované dění v Hejné najdete ve čtvrtečním vydání Klatovského deníku.

Hejná žije velmi bohatým kulturním životem

Klatovsko
Ples.
Vlašim – Milovníci plesů a vyznavači tance přijdou letos ve Vlašimi zkrátka. Plesová sezona jim nabízí ve městě na Blanici stejně jako loni jen jeden jediný ples. Posledními statečnými, kteří tradici dříve hojně navštěvovaných a každotýdenních plesů drží nad vodou jsou už jen volejbalisté. Vlašimští tak zaplesají nejspíše v některé z okolních obcí nebo za společenským tancem zamíří do Benešova.

Ve Vlašimi si tanečníci při letošní plesové sezoně povyrazí jen jednou

Volný čas
Sobotní taneční soutěž O cenu města Holýšova.
Holýšov - V taneční bojiště se v sobotu odpoledne proměnil parket sálu Městského kulturního a informačního střediska v Holýšově. O cenu města Holýšova se tu utkali tanečníci z celé republiky. Město a Taneční škola Krejčík Plzeň uspořádaly letos už 21. ročník soutěže.
32 fotografií

Prim si vytančily páry z Prahy

Volný čas
Běla Hejná
Praha – Šéfkou premiérova kabinetu ve vznikající vládě by se měla stát Běla Hejná, která v současnosti vede sekretariát předsedy ČSSD a pravděpodobného příštího premiéra Bohuslava Sobotky. Napsaly to dnes Lidové noviny (LN) s odvoláním na tři na sobě nezávislé zdroje z vedení sociálních demokratů. Sobotka ani Hejná podle deníku tuto informaci nepopřeli.

Šéfkou Sobotkova kabinetu by se měla stát Běla Hejná

Česko