ŠTÍTEK: Hejná

Senát Parlamentu ČR
Klatovsko – „Kdo že je naším senátorem? Terelmešová? To slyším poprvé.“ Tak to byla nejčastější odpověď, kterou Deník včera slyšel od obyvatel Horažďovic a nejbližšího okolí na otázku, zda znají svoji senátorku Dagmar Terelmešovou, která byla zvolena v roce 2012 ve volebním obvodě č.7 zahrnujícím okres Plzeň-jih a oblast Horažďovicka.

Senátorku lidé neznají

Klatovsko
Nové volby v obci Javor 20. 7. 2013. Volí Magdalena Krejčová
Klatovsko – V sobotu se konaly nové volby do obecních zastupitelstev celkem ve dvanácti obcích České republiky. Na Klatovsku se uskutečnily v obcích Hejná, Javor a Maňovice. Nové volby se v obcích konaly proto, že se tam zastupitelstvo obce rozpadlo a nebo počet členů obecních zastupitelstev klesl pod zákonem stanovený počet pěti členů.
11 fotografií

Hejná, Javor a Maňovice mají nová obecní zastupitelstva

Klatovsko
Nemocnice s poliklinikou Praha Italská.
Praha - Další garantovaná zdravotní péče nejvyšší kvality. Úspěch, ze kterého se mohou radovat zejména obyvatelé hlavního města, protože akreditaci od Spojené akreditační komise České republiky se může ode dnešního dne pochlubit Nemocnice s poliklinikou Praha Italská, člen skupiny AGEL.
4 fotografie

Nová kvalitní a bezpečná nemocnice pro Pražany

Podnikání
Okrsková hasičská soutěž v Horažďovicích
Horažďovice – Ve štafetovém útoku podle pravidel OSH Klatovy se v sobotu odpoledne utkalo třináct družstev mužů z okrsku Horažďovice v Horažďovicích. Konala se tam tradiční postupová okrsková soutěž, ze které tři nejlepší družstva postupují do okresního finále, které se uskuteční v Malém Boru 8. června od 9 hodin.
37 fotografií

OBRAZEM: Soutěž vyhráli hasiči z Hejné

Klatovsko
Slavnostní odhalení pamětní desky na počest Josefa Vaněčka v Hejné
Hejná - Situace v obci Hejná na Horažďovicku se po posledním veřejném zasedání zkomplikovala. Starosta Milan Novák byl na návrh místostarosty odvolán z funkce a následně se sám vzdal mandátu. Spolu s ním se mandátu vzdaly dvě zastupitelky. V obci je nyní nedostatečný počet zastupitelů a čekají ji pravděpodobně mimořádné volby.

V Hejné na Klatovsku odvolali starostu. Kvůli jeho ženě

Plzeňský kraj
Ilustrační foto
Šumpersko/Jesenicko – Vážení čtenáři, pravidelně budeme zveřejňovat týdenní informační servis pohřebních služeb ze Šumperska a Jesenicka o spoluobčanech, kteří zesnuli.

Rozloučili jsme se

Nehody