ŠTÍTEK: Hejná

Podtextem šachového turnaje je uctění památky Ludvíka Nečase, bývalého dlouholetého předsedy šachového kroužku MKS Vyškov.
Vyškov /FOTOGALERIE/ - Je to tradiční soutěž na konec sezony. Jde sice o titul přeborníka okresu, ale většina hráčů sem jezdí hlavně se pobavit a potkat se s kamarády. Podtextem je pak uctění památky jednoho z nich, Ludvíka Nečase, bývalého dlouholetého předsedy šachového kroužku MKS Vyškov.
8 fotografií

Bleskovým mistrem je opět Kejík

Ostatní sporty
Prostory občanského sdružení Žirafa
Malovice – Hned několika zásadními změnami prošel v posledních měsících objekt obecního úřadu v Malovicích. Budova, kde byla v minulosti pouze ubytovna, hasičská zbrojnice, obecní úřad se zasedací místností a jeden obecní byt, získala novou podobu.

Starostka Malovic se odstěhovala o patro výš

Prachaticko
Netolický kanonýr Václav Vlášek.
Blatná – Po domácí remíze s ambiciozním Osekem zajížděli v I.A třídě netoličtí fotbalisté k dalšímu těžkému zápasu do Blatné. Byl to klasický souboj o klidný střed tabulky a Netoličtí z něj vytěžili všechny tři body.

Netoličtí zvítězili v Blatné

Fotbal
Krajský přebor: Trutnov - Jičín.
Trutnov – Série skončila. Fotbalisté Trutnova prohráli mistrovské utkání krajského přeboru. Po 37 zápasech! Na podzim roku 2008 (4. října) Kozákův výběr padl v Nové Pace, od tohoto utkání pak neustále natahoval svou sérii neporazitelnosti, kterou až teď v sobotu (10. dubna 2010) po roce a půl přetnul Jičín.

Neporazitelnost Trutnova ukončil Jičín. Po 37 zápasech

Ostatní sporty
Břeclav: Kristýna Mikulcová a Renáta Štrbíková
Liberec - Juniorská reprezentantka ČR ve stolním tenisu Kristýna Mikulcová (MSK Břeclav) obsadila ve dvouhře dorostenek na celostátním bodovacím turnaji kategorie A* v Liberci třetí místo, když v semifinále podlehla pozdější vítězce Ivě Meidlové (Ústí nad Labem) 1:3.

Mikulcová je bronzová z Liberce

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Kolínsko - Svatba. To je to, o čem sní od mladí snad každá slečna. Na tento den si hrají už malé holčičky, protože i ony dobře vědí, že je to jeden z mála dnů v životě ženy, kdy bude vypadat jako princezna a všechna pozornost přilehlého okolí bude patřit pouze jí. Je to veliký krok kupředu v životě každého páru.

Horko ženy od svatby v létě neodrazuje

Kolínsko
VODA PROTI VODĚ. Obyvatelé Strunkovic nad Blanicí se snažili od první chvíle zachránit svůj majetek.
Jižní Čechy -Když sečtete hektolitry bouřícího vodního živlu se zničeným majetkem, s poničenými či zbořenými domy, mosty anebo silnicemi, evakuaci lidí, vyjde vám astronomická suma. Přesně 1 027 394 000 korun.

Povodně: účet za více než miliardu

Českobudějovicko
Letošní povodně nadělaly spoustu škod po celé republice.
Jižní Čechy/ Když sečtete hektolitry bouřícího vodního živlu se zničeným majetkem, s poničenými či zbořenými domy, mosty anebo silnicemi, evakuaci lidí, vyjde vám astronomická suma. Přesně 1 027 394 000 k­orun.

Povodně: účet za více než miliardu

Česko