ŠTÍTEK: Hejná

Policisté vyšetřují smrtelnou nehodu parašutisty na letišti u Braňan.
Tanvald, Most - Žal nad ztrátou jednatřicetiletého syna Jana prožívají v těchto dnech jeho rodiče. Smutek obestírá i komunitu sportovců nejen v týmu All41. Parašutista při svém prvním dubnovém seskoku na letišti Braňany na Mostecku minulou neděli zemřel.

Parašutista, který zahynul u Braňan, má dnes pohřeb

Mostecko
Ilustrační foto
Východní Čechy - Neuznaná reklamace, přestože je zákazník přesvědčen o její oprávněnosti. V obchodě nechtějí zboží vyměnit ani vrátit peníze. Co teď? Jedno z možných řešení je obrátit se na ministerstvo průmyslu a obchodu, které spustilo projekt o mimosoudním řešení takových sporů.

Odbornice radí: Nebojte se vyřizování reklamací

Podnikání
Ilustrační foto
Východní Čechy - Neuznaná reklamace, přestože je zákazník přesvědčen o její oprávněnosti. V obchodě nechtějí zboží vyměnit ani vrátit peníze. Co teď? Jedno z možných řešení je obrátit se na ministerstvo průmyslu a obchodu, které spustilo projekt o mimosoudním řešení takových sporů.

Odbornice radí: Nebojte se vyřizování reklamací

Podnikání
Robin Egert se mamince Markétě a tatínkovi Petrovi z Dobříše narodil v pátek 27. února, vážil 2,85 kg a měřil 49 cm. Oporu bude mít ve starších sestrách Patricii a Andree.
Příbram/ V lidském životě je řada krásných chvil. Tou nejkrásnější a nejšťastnější je jistě narození zdravého miminka. A stojí za to zaznamenat. Proto dnes opět představujeme zástupce budoucí generace, kteří se v příbramské porodnici narodili od 27. února do 4. března 2009. Přestože víme, že každé miminko je nejkrásnější, můžete se zapojit do hlasování o to, které se vám líbí nejvíc.
13 fotografií

ANKETA: Hlasujte v anketě o nejhezčí miminko týdne!

Miminka
Ilustrační foto.
Sokolov, Toužim — V sedmém kole zimního fotbalového turnaje Baníku Sokolov vydřeli fotbalisté divizní Toužimi v utkání dvou rozdílných poločasů nerozhodný výsledek s německým účastníkem turnaje SV Ploessberg.

Divizní Toužim vydřela s Ploessbergem remízu

Fotbal
Předsedkyně Česko – mongolské společnosti Atiunjargal Dashnyam přišla na cizineckou policii přivedla skupinu Mongolců, kteří se chtějí vrátit do své vlasti
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Prvních dvanáct cizinců, kteří chtějí využít projekt dobrovolného návratu, během pondělka opustilo Plzeň. „Jednalo se o ty nejhorší případy. Tito lidé neměli kde bydlet,“ uvedla vedoucí Poradny pro cizince a uprchlíky Diecézní charity Plzeň Helena Duchková. Cizinci zamířili do Přílep, kde budou ubytováni až do odletu.
5 fotografií

VIDEO: Desítky Mongolů chtějí domů

Plzeňsko
Lyžování
Josefův Důl - Členové Sokola Skuhrov pořádali ve spolupráci s Jiskrou Josefův Důl další ročník Skuhrovské lyže. Závod byl vzhledem k menší sněhové pokrývce přesunut do Josefova Dolu a zúčastnilo se ho více jak dvě stovky mladých lyžařských nadějí.

Skuhrovskou lyži běželi v Josefově Dole

Ostatní sporty
Příznivci královské hry zasedli v sobotu v sále bučovického Katolického domu nad šachovnice, aby předvedli svůj um. V devíti kolech soupeřila  o body v jednotlivých partiích necelá šedesátka hráčů a hráček.
Bučovice - Sál Katolického domu se v sobotu na celý den proměnil v kolbiště příznivců královské hry. Klub bučovických šachistů tam totiž uspořádal jubilejní dvacátý ročník šachového turnaje. Zúčastnit se mohl každý nadšenec bez rozdílu věku a potřebných zkušeností, zkrátka všichni, koho souboj černých a bílých figurek baví.

Katolický dům uvítal příznivce šachu

Ostatní sporty
Ilustrační foto
Zlínský kraj - V pondělí se tisíce dětí z kraje vydají do školy, což pro ně znamená i nutnost nakoupit různé pomůcky jako sešity či učebnice. Příprava na školní rok je často problematickou i pro běžné rodiny, což teprve v dětských domovech kde musejí nakupovat pro své svěřence ve velkém.

Pomůcky pro děti v domovech už nakoupili

Zlínsko
Ilustrační foto.
Zlín - V krajském městě zahlceném automobily si lidé stále více cení bydlení ve slepých ulicích, kudy neprojíždějí kolony vozidel. Na největším zlínském sídlišti je zatím takovou oázou klidu například čtvrť Podlesí nebo nová vilová čtvrť mezi sídlištěm a Nivami.

V slepých ulicích si lidé prozatím užívají klidu

Zlínsko
Valná hromada občanského sdružení Život 90 v sále hotelu Centrin ve Zruči nad Sázavou.
Zruč nad Sázavou/ Valná hromada občanského sdružení Život 90 se konala v sále hotelu Centrin ve Zruči nad Sázavou. Staronovým předsedou se na další dvouleté období stal Zdeněk Jelínek, jeho zástupci byli zvoleni Jitka Černá a Vladimír Vyšohlíd, funkcionářské posty ve výboru dále zastávají Běla Hejná, Marie Sombergová, Anna Doležalová a Miroslav Jurek. Na činnost v revizní komisi se zaměří Marie Nácovská, Anna Nosková a Lidmila Loudová.
12 fotografií

Senioři si zvolili nové lídry sdružení Život 90

Kutnohorsko
Ilustrační foto
Malovice - Vedení obce chce co nejdříve začít s opravou kanalizace v Malovicích a Malovičkách. Proto již také byla vyhlášena veřejná zakázka na tuto rozsáhlou akci.

Opravy kanalizace se blíží

Prachaticko
Ilustrační foto
Strakonice/ Děti, které se narodily ve strakonické porodnici od 1. do 5. února.

Vítáme vás

Miminka
Ilustrační foto
MOSTECKO - Jaký prospěch má moje ratolest? Opravdu se jde pozítří do divadla? Nechodí náhodou za školu? To jsou otázky většiny rodičů. Téměř každá druhá škola na Mostecku tedy zavedla informační systém pro rodiče.

Studenti už nemohou rodičům zatajit známky

Mostecko
Zbyněk Šturma - vpravo
TRUTNOVSKO - Fotbalisté rezervy Dvora Králevé málem uspěli na půdě lídra. Gól polického Martince inkasovali až v nastaveném čase. V dalším utkání 1. A třídy si přivezl Trutnov B čtyři góly z Lázní Bělohrad a v 1. B třídě Žacléř těsně prohrál v Novém Bydžově.

Dvoráci přišli o bod na hřišti vedoucí Police v 92. minutě

Fotbal
Ilustrační foto
Podobný zážitek by běžného občana nadlouho psychicky odrovnal, nikoli ovšem Jaroslava Hejnu z Milevska. Ten naopak pochopil, jak snadno se dá „hrozba“ zažehnat. Cenný poznatek, zejména když musel řešit další nesnáz.

Případ amatérského hrobníka /2./

Zločiny a soudy