ŠTÍTEK: Hlavní nádraží

Ilustrační foto
Výraznějšímu zpoždění se ve středu 17. července odpoledne nevyhnuly vlaky vyjíždějící z hlavního města do středních Čech téměř všemi směry. Pět minut po půl třetí byl zastaven provoz v železničním uzlu Praha kvůli prošetřování podezření na střet vlaku s osobou. Přestaly jezdit vlaky z Masarykova nádraží - a také z hlavního nádraží ve směru na Libeň, Vysočany a Holešovice.

Problém v centru Prahy zastavil vlaky až v Karlštejně

Nehody
Ilustrační foto
Výraznějšímu zpoždění se ve středu 17. července odpoledne nevyhnuly vlaky vyjíždějící z hlavního města do středních Čech téměř všemi směry. Pět minut po půl třetí byl zastaven provoz v železničním uzlu Praha kvůli prošetřování podezření na střet vlaku s osobou. Přestaly jezdit vlaky z Masarykova nádraží - a také z hlavního nádraží ve směru na Libeň, Vysočany a Holešovice.

Ohlášené sražení člověka vlakem narušilo spojení kraje s Prahou

Nehody
Snímek z místa události.
Ostravští policisté prověřují okolnosti, za kterých dvaaosmdesátiletá žena uvízla v tramvajových dveří. Stalo se tak 10. července kolem 16.09 hodin na zastávce MHD Hlavní nádraží v Ostrava-Přívoze.

Žena uvízla v tramvajových dveřích

Nehody
Ilustrační foto
V železničním tunelu nedaleko Hlavního nádraží v Praze srazilo v sobotu dopoledne pendolino jedoucí do Plzně a dál do Františkových Lázní člověka. Posádka záchranné služby na místě ošetřila asi třicetiletého muže, uvedla ho do umělého spánku, zajistila dýchací cesty a s mnohačetnými zraněními převezla do Ústřední vojenské nemocnice, řekla novinářům mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová. Provoz mezi Hlavním nádražím a Smíchovem byl přerušen, před polednem začaly vlaky jezdit po jedné traťové koleji ze dvou.

Srážka vlaku s mužem zastavila vlaky mezi Hlavním nádražím a Smíchovem

Nehody
Redaktorka Prostějovského deníku v roli bezdomovkyně
Prostějov /NA VLASTNÍ KŮŽI/- Nakolik je těžké pro dívku bez domova sehnat pár drobných na něco k jídlu, to se na vlastní kůži šla přesvědčit redaktorka Prostějovského deníku přímo do centra města. Z kakaového prášku vytvořila falešnou špínu a tužkou na obočí nalíčila kruhy pod očima i propadlé tváře. Její prosby o pár korun nikdo neignoroval, ale přesto nepřispěl žádný z oslovených. Téměř všichni argumentovali stejně: sami máme málo.
10 fotografií

Jako dívka bez domova bych na ulici nepřežila ani den

Podnikání
Jak od Pata a Mata. SŽDC nezvládla přeznačení nástupišť v Plzni
Cestující na plzeňském hlavním nádraží mohou už druhý týden poznávat, jak také může v praxi vypadat slogan Dobrá správa zavedený letos Správou železniční dopravní cesty (SŽDC). Od 1. července došlo na jednom z největších nádraží v zemi ke změně orientačního systému, kdy místo čísel  nástupišť cestující nově nastupují do vlaků podle čísel kolejí. Výsledný stav přinesl zatím ale svým fungováním i provedením spíše rozpaky.
4 fotografie

Jako od Pata a Mata. SŽDC nezvládla přeznačení nástupišť v Plzni

Ekonomika
Nové vozy hradeckého dopravního podniku.
Městská hromadná doprava v Hradci Králové prochází zatěžkávací zkouškou. Jízdní řády autobusů a trolejbusů den co den zneplatňují dopravní zácpy kvůli rekonstrukcím vozovek na výpadovkách a v okolí centra. Podíl na některých zpožděních pak mají i elektrobusy, jejichž dobíjení může trvat déle, než interval mezi jízdami.

Městská doprava, běh přes překážky

Hradecko
David Musil, ředitel rezidenční výstavby Penta Real Estate.
/ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ Společnost Penta Real Estate staví svůj byznys na dvou pilířích - výstavbě kanceláří a rezidencí. V současné době chystá mimo jiné několik velkých převážně bytových projektů v pražských brownfieldech. „Charakter lokality vždy podtrhne a přidá jí na atraktivitě, když je v ní nějaký historický objekt,“ říká David Musil, ředitel rezidenční výstavby Penta Real Estate.
11 fotografií

Chceme patřit mezi největší bytové developery, zní z Penty

Podnikání
Ilustrační foto.
Společnost pro Revitalizaci Místních Drah z. s. ve spolupráci s Pardubickým spolkem historie železniční dopravy pořádají jízdu historického motorového vlaku z Pardubic přes Hradec Králové do Jičína pod názvem Historickým vlakem do města pohádek Jičína.

Historickým vlakem z Hradce do Jičína

Hradecko
Nové spojení Praha - Hlavní nádraží, Masarykovo nádraží – Libeň, Vysočany, Holešovice
Každý den tu projedou stovky vlaků, jejichž cestující většinou ani netuší, jaká právní bitva o další provoz na této trati běží. Vlaky po takzvaném Novém spojení mezi pražským hlavním nádraží, Libní, Holešovicemi a Vysočany jezdí už téměř deset let, ale stále ve zkušebním provozu. Kolaudační razítko chybí kvůli porušování hlukových norem, na které upozorňují Novákovi z Příběnické ulice.
18 fotografií

Zastaví se vlaky mezi hlavním nádražím a Libní? Mosty nemají 10 let kolaudaci

Praha
Narkoman v Mladé Boleslavi užíval drogu na veřejnosti.
Mladá Boleslav - V úterý 18. června odpoledne zavolal na městskou policii jeden z Boleslavanů, že blízko Bondy centra si nějaký muž aplikuje nitrožilně drogu. „Před příjezdem byl devětatřicetiletý narkoman monitorován kamerovým systémem, kdy bylo opravdu vidět aplikaci drogy. Dotyčného hlídka na místě ztotožnila a věc byla oznámena k dořešení na magistrát města,“ popsal ředitel Městské policie v Mladé Boleslavi Tomáš Kypta.

KRIMI MIX: Narkoman si užíval drogu za bílého dne

Zločiny a soudy
Rekonstrukce Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží.
/FOTOGALERIE/ Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v úterý slavnostně zahájila opravu fasády a střechy Fantovy budovy pražského hlavního nádraží. Práce provádí firma Avers, předpokládané náklady činí 212 milionů. Je nicméně možné, že se budova ukáže být oproti očekáváním v horším stavu a náklady porostou. Rekonstrukce potrvá dva roky.
6 fotografií

Svatostánek pro kulturu, nikoliv různé foody. Fantova budova se opravuje

Praha