ŠTÍTEK: humor

V rámci Zlatého fondu Divadla Spejbla a Hurvínka si můžete vychutnat hru pro dospělé, která byla poprvé uvedena v roce 1932.
Prostřednictvím Spejbla a Hurvínka, díky jejich humoru a typickému vidění světa, se seznámíme se skvělými vynálezy, které vznikly se záměrem ulehčit lidem život, nakonec však byly proti nim zneužity. Otec Spejbl chce přesvědčit skeptického syna o smyslu a vyšším poslání dějinných událostí. Snaží se poukázat na lepší stránku lidstva – má však mocného „protivníka" – dějiny.

Soutěž: Objevte dějiny a vynálezy pod vedením Spejbla a Hurvínka

Soutěže
Obsah časopisu - listopad 2012
Listopadové číslo přináší působivé fotografie a fascinující články. "Nová současnost Kuby" - to je název i téma reportáže, která poodhaluje, jak lidé reagují na současné reformy ostrova svobody. Ve článku nazvaném "Plachtění nad dunami" se podíváte na to, jak se fotograf George Steinmetzna padákovém kluzáku při letu nad pouští řídí podle dun. Do světa nejrychlejších šelem světa vás pozveme v materiálu "Gepardi v povážlivé situaci." Tyto ohrožené kočkovité šelmy dokážou chytře přežívat všechny problémy, jimž jsou vystaveny. A vy se dozvíte, jak… Největší článek listopadového čísla se jmenuje "Vikingové a původní Američané." Uvidíte díky němu některé dlouho tradované pověsti úplně jinak. A nakonec, v materiálu nazvaném "Tajemství je v bublinách"  zjistíte, proč  mohou tučňáci císařští svištět pod vodou takovou rychlostí. Vědci nyní toto tajemství odhalili.

Obsah časopisu - listopad 2012

Časopis