ŠTÍTEK: Indický oceán

Somálsko – Somálští piráti přepadli loď směřující do hlavního města Mogadiša a zastřelili jejího kapitána. Jde o první podobný útok spáchaný tak blízko somálské metropole. Informoval o tom dnes britský zpravodajský server BBC.

Piráti přepadli loď a zabili kapitána

Svět
Dovolená na Krétě. Ilustrační foto.
Rakovnicko - V souvislosti s článkem, kam letos nejvíce vyrážejí obyvatelé rakovnického regionu a za jakých podmínek, jsme pro vás připravili internetovou anketu, kde jsme se vás ptali: Kam byste vyrazili na dovolenou, pokud byste nemuseli řešit finanční otázku?

Ptali jsme se: Kam byste vyrazili nejraději na dovolenou?

Rakovnicko
Moroni/Pažíž - Ponorka pátrající po troskách jemenského airbusu, který se v úterý zřítil do Indického oceánu u Komorských ostrovů, údajně zachytila signály z černých skříněk letadla. S odvoláním na francouzský letecký úřad BEA o tom dnes informovala agentura AP.

Ponorka zachytila signály z černých skříněk jemenského airbusu

Svět
Moroni/Paříž/Brusel /AKTUALIZOVÁNO/ – Jemenské letadlo se 153 lidmi na palubě se zřítilo v noci na dnešek do rozbouřeného moře, když se ve špatném počasí snažilo přistát na Komorských ostrovech v Indickém oceánu. Airbus A310–300, na jehož palubě byli především občané Komor a Francie, letěl z jemenského hlavního města Saná do komorské metropole Moroni.
9 fotografií

Havárii jemenského airbusu přežila jen 14letá dívka

Svět
Potápění v akváriu pražských Holešovic.
Praha/Náchod - Vracíme se z Prahy zpět do Náchoda. V kuchyňském dřezu na mě čeká šálek s kávovou sedlinou. Ráno nebyl čas. Večer se bude uklízet. Na rukou tenká vrstva mořské soli. Záda svědí a být sedadlo v autě hrubým kmenem stromu neodolal bych, i když možná i za to jsou nějaké trestné bodíky.
75 fotografií

OBRAZEM: Cesta do hlubin holešovického moře

Volný čas
Bosasso /Somálsko/ – Skupina somálských pirátů v sobotu propustila britskou nákladní loď se 16člennou posádkou a získala za ni výkupné dva miliony 2 dolarů (zhruba 39 milionů korun). Informovala o tom dnes agentura Reuters, která citovala jednoho z únosců.

Somálští piráti bodovali, za loď dostali 2 miliony dolarů

Svět
Zuzana Norisová (vlevo) a Lucie Vondráčková v jednom z příběhů Strážce duší
Ostrava -Napínavé příběhy s detektivní zápletkou inspirované bílými místy z pradávné historie - Strážce duší - se opět objeví na obrazovce od pondělí 20. dubna do 13. července každé pondělí na ČT1 ve 20 hodin.

Strážce duší opět přichází

Film a televize
Zuzana Norisová (vlevo) a Lucie Vondráčková v jednom z příběhů Strážce duší
Ostrava - Napínavé příběhy s detektivní zápletkou inspirované bílými místy z pradávné historie – Strážce duší – se opět objeví na obrazovce od pondělí 20. dubna do 13. července každé pondělí na ČT1 ve 20 hodin.

Strážce duší opět přichází...

Volný čas
Loď Maersk Alabama na nedatovaném snímku, kdy se ještě plavila pod jiným jménem.
Nairobi - Somálští piráti se ve středu brzy ráno v Indickém oceánu zmocnili dánské nákladní lodi s 20 americkými námořníky na palubě. Podle nejmenované představitelky Pentagonu, na niž se odvolává agentura AP, ale posádka po několika hodinách ozbrojence patrně přemohla a plavidlo znovu ovládla.

Posádka získala zpět pod kontrolu unesenou loď

Svět
Tibet.
Most - Další, v pořadí již čtvrtá beseda se světoběžníkem, fotografem a výborným vypravěčem Jirkou Kolbabou se chystá na 19. prosince od 18 hodin v Městské knihovně v Mostě.

Kolbaba míří opět do Mostu

Volný čas
Piráti u pobřeží Somálska unesli ukrajinskou loď, která vezla 30 tanků T-72.
Nairobi - Dvě nejsilnější armády současného světa se vydaly po stopách somálských pirátů, kteří ve čtvrtek večer unesli ukrajinské plavidlo se zbrojním nákladem v hodnotě 30 milionů dolarů.

Somálsko: místo výkupného vojenský úder

Svět