ŠTÍTEK: Indický oceán

Na letišti v Kuala Lumpur stále přibývají vzkazy podpory pro blízké zmizelých účastníků letu.
Sydney - Vyšetřovatelé, kteří pátrají po zmizelém letadle společnosti Malaysia Airlines z letu číslo MH370, doporučili rozšířit oblast pátrání o dalších 25.000 kilometrů čtverečních. Letadlo, které zmizelo v březnu 2014 na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu, podle nich totiž není v oblasti, která se v současnosti prohledává. Informovaly o tom dnes světové agentury. Australské ministerstvo dopravy ale už uvedlo, že se oblast pátrání rozšiřovat nechystá.
6 fotografií

Vyšetřovatelé chtějí rozšířit pátrání po malajsijském letounu

Svět
Ilustrační foto.
Kuala Lumpur - Příbuzní cestujících z malajsijského letadla, které se před více než dvěma lety ztratilo cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, se v prosinci vydají na Madagaskar pátrat po troskách stroje. Věří, že by hledání u východoafrických břehů mohlo přispět k objasnění záhadného zmizení boeingu. Informoval o tom zpravodajský server BBC. V letadle bylo 239 lidí a dosud nalezené trosky, o kterých se předpokládá, že patří zmizelému letadlu, byly ve východní Africe.

Příbuzní pasažérů ze zmizelého letu MH370 se vydají na Madagaskar

Svět
Modrý s ostatními obyvateli Pavilonu velkých  želv.
Praha /FOTOGALERIE/ - Červený a Modrý jsou dvě želvy obrovské, které loni přišly do Zoo Praha z ostrova Mauricius. Dostali své jméno podle slavných známek a nově se zabydlují v Pavilonu velkých želv. Návštěvníci tak nyní v expozici mohou pozorovat velikostně velmi různorodou skupinu těchto velkých plazů a na vlastní oči se přesvědčit, jak mohou být želvy hravé a akční.
3 fotografie

Pavilon velkých želv přivítal nové obyvatele. Dvě želvy obrovské

Praha
Arnošt Vašíček
/ROZHOVOR/ Arnošt Vašíček. Záhadolog, scenárista, spisovatel. Při svých výpravách za neodhalenými záhadami navštívil již více než osmdesát zemí na pěti kontinentech a také četné ostrovy v Tichomoří a v Indickém oceánu. Zajímají ho především nerozluštěné archeologické nálezy, nevysvětlitelné úkazy a tajemné jevy, utajované rituály a legendy. Při psaní ale žádné rituály nemá…

O tajemství podzemního města a zlaté soše Radegast

Volný čas
Ilustrační foto
Hradec Králové - Cestovatelská promítání v AC klubu v hradecké Heyrovského ulici v pondělí 10. října zahájí již 12. ročník projekcí. Od 19 hodin tak učiní promítání fotografky a cestovatelky Magdy Radostové o Tanzanii s podtitulem „šelmám na dosah…".

Cestovatelská promítání opět oživí dění v AC klubu

Volný čas
Ilustrační foto.
Kuala Lumpur/Sydney - Část křídla, která se letos našla na ostrově u východoafrické Tanzanie, skutečně pochází z malajsijského letadla, jež před více než dvěma lety zmizelo cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Oznámily to dnes malajsijské úřady. Na palubě bylo tehdy 239 lidí.

Úlomek nalezený v Tanzanii pochází z malajsijského letadla

Svět
Ilustrační foto.
Canberra - Pět nových kusů trosek, které by mohly pocházet z více než dva roky pohřešovaného malajsijského letadla, bylo nalezeno na africkém ostrově Madagaskar. Dva z těchto fragmentů vypadají ohořelé, informoval dnes zpravodajský server BBC News. U afrického pobřeží se již dříve našly trosky, které odborníci potvrdili jako pozůstatky letadla společnosti Malaysia Airlines, které v březnu 2014 zmizelo cestou z malajsijské metropole Kuala Lumpuru do Pekingu s 239 lidmi na palubě. Žádné kusy letadla, které by nesly stopy požáru, ale zatím objeveny nebyly.

Na Madagaskaru se našly ohořelé trosky, možná z letu MH370

Svět
Pátý ročník ústeckého půlmaratonu.
Ústí nad Labem – Lucembursko, Alžírsko nebo až daleký Réunion v Indickém oceánu. Do ulic Ústí nad Labem vyběhnou už v polovině září tisíce zahraničních, ale i domácích závodníků, aby tady změřili své síly v šestém ročníku Mattoni 1/2Maratonu.

Do Ústí nad Labem míří běžci z celého světa

Teplicko
Ilustrační foto
Kuala Lumpur - Odborník na vyšetřování leteckých neštěstí Larry Vance je přesvědčen, že letadlo malajsijských aerolinií bylo záměrně navedeno na přistání na moři. Vance v programu 60 Minutes australské televize řekl, že o tom svědčí rozbor kusu křídla letadla, který byl nalezen. Letadlo na lince z Kuala Lumpuru do Pekingu se ztratilo v březnu 2014. Na jeho palubě bylo 239 lidí.

Expert: Malajsijské letadlo bylo záměrně navedeno na přistání na moři

Svět
Ilustrační foto.
Londýn – Některým vzácným exponátům, například dinosauří kostře nebo dochovaným zbytkům vyhynulého ptáka dodo, hrozí v Oxfordském univerzitním přírodovědném muzeu zničení. Muzeum si totiž nechalo vyčistit skleněnou střechu a do historické budovy začalo pronikat mnohem více slunečního svitu. Jak dnes uvedla agentura Reuters, výsledkem je vyšší vnitřní teplota.

Oxfordskému muzeu vyčistili střechu, teď jim slunce ničí exponáty

Svět
Na letišti v Kuala Lumpur stále přibývají vzkazy podpory pro blízké zmizelých účastníků letu.
Kuala Lumpur - Pokud nynější pátrání po troskách letadla malajsijských aerolinií nepřinese žádný výsledek, další hledání ve vodách Indického oceánu bude pozastaveno. Společně to dnes oznámily úřady v Austrálii, Číně a Malajsii, které po letadle už více než dva roky pátrají. Letoun s 239 lidmi na palubě zmizel v březnu 2014 cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Vleklé pátrání po malajsijském letadle bude pozastaveno

Svět
Ilustrační foto.
Canberra – Pátrání po boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines, který před více než dvěma roky zmizel cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu, by mohlo být již v červenci ukončeno. Australský úřad, který pátrání vede, podle deníku The Daily Telegraph nyní přiznává, že stroj možná nebude nikdy nalezen.

Pátrání po zmizelém malajsijském letadle možná v červenci skončí

Svět
Ilustrační foto.
Sydney – Trosky, které byly nalezeny minulý týden na jednom z ostrovů státu Mauricius v Indickém oceánu, by mohly pocházet ze ztraceného malajsijského letadla. Malajsijský úřad pro civilní letectví nález potvrdil a oznámil, že ve spolupráci s mauricijskými úřady bude objevený kus vraku zajištěn a předán odborníkům. Oznámila to agentura AFP a zahraniční servery. Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě záhadně zmizel 8. března 2014 při letu MH370 z Kuala Lumpuru do Pekingu.

Na Mauriciu možná našli část zmizelého malajsijského letounu

Svět
Ilustrační foto
Jakarta – Na pobřeží jihoafrického státu Mosambik se našel předmět, který by mohl pocházet z malajsijského letadla ztraceného před téměř dvěma roky cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Informoval o tom dnes server NBC News. Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines s 239 lidmi na palubě se 8. března 2014 z dosud nejasných příčin odchýlil daleko od plánované dráhy letu. Předpokládá se, že spadl do Indického oceánu zhruba 1800 kilometrů jihozápadně od Austrálie.

V Mosambiku možná našli díl pohřešovaného malajsijského letounu

Svět
Ilustrační foto.
Jakarta – Mohutné zemětřesení o síle 7,8 stupně bylo dnes zaznamenáno západně od indonéského ostrova Sumatra. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na indonéský meteorologický ústav. Úřady nejprve vydaly varování před přívalovou vlnou cunami, ale pak je opět odvolaly. Také připustily, že jsou oběti na životech, jejich počet ale neupřesnily.

U Indonésie udeřilo zemětřesení o síle 7,9 stupně

Svět
Žralok - ilustrační foto.
Washington - Žraloci v loňském roce zaútočili na lidi po celém světě celkem 98krát, což je rekordní číslo, oznámili vědci ve své nové studii. Předchozím rekordním rokem byl rok 2000, kdy došlo k 88 napadením. Celkem šest osob loni při útoku žraloka zemřelo. Jednou z obětí byl plavec, který šnorchloval na Havaji, dva lidé zahynuli u ostrova Réunion v Indickém oceánu, další pak v Austrálii, Egyptě a Nové Kaledonii v Tichém oceánu, napsaly světové agentury.

Žraloci loni zabili šest lidí, útoků bude v budoucnu přibývat

Svět
Íránské námořnictvo dnes varovalo americkou loď, aby opustila oblast Ománského zálivu, kde Íránci pořádají vojenské cvičení.
Teherán – Íránské námořnictvo dnes varovalo americkou loď, aby opustila oblast Ománského zálivu, kde Íránci pořádají vojenské cvičení. Informovala o tom tisková agentura Tasnim, která má blízko k íránským revolučním gardám. Poté, co bylo plavidlo varováno, z oblasti odplulo a „situace se vrátila do normálu".

Íránci varovali americkou loď, aby opustila Ománský záliv kvůli manévrům

Svět
Zbytky vraku neidentifikovaného stroje, které v sobotu vyplavilo moře na jižním pobřeží Thajska, s vysokou pravděpodobností nepatří pohřešovanému Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines.
Bangkok – Zbytky vraku neidentifikovaného stroje, které v sobotu vyplavilo moře na jižním pobřeží Thajska, s vysokou pravděpodobností nepatří pohřešovanému Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines, který zmizel před dvěma lety i s 239 lidmi na palubě. Uvedla to dnes s odvoláním na letecké odborníky a thajské úřady agentura Reuters. Havarovaný letoun se dosud nepodařilo najít a jedinou stopou je vztlaková klapka, kterou loni objevili obyvatelé na břehu ostrova Réunion v Indickém oceánu.

V Thajsku objevili zbytky vraku letadla, k MH370 prý nepatří

Svět
Ilustrační foto.
Canberra – Pátrání po záhadně zmizelém malajsijském letadle se přesune do odlehlé části Indického oceánu, kde Boeing 777 skončil podle propočtů britského pilota Simona Hardyho. Informují o tom zahraniční média. Letoun s 239 lidmi na palubě se ztratil před více než půldruhým rokem na trase z Kuala Lumpuru do Pekingu a zatím se ho nepodařilo najít.

Pátrání po malajsijském letadle se přesune do Idnického oceánu

Svět
BENJAMIN HRAN CA pochází z Barmy. V České republice žije už sedm let a fotbal hraje za Slovan Poděbrady
Poděbrady – Z jejich země je vyhnala válka, kde se i nadále bojuje. Nyní bydlí už sedm let v České republice. Mladý fotbalista BENJAMIN HRAN CA žije v Poděbradech a kopanou hraje za tamní Slovan v krajské I.B třídě. „Fotbal mě hrozně baví," říká.

Hran Ca: Nejtěžší je čeština

Fotbal
Trenér Nových Sadů Karel Trnečka
Olomouc – Během podzimní sezony vyrazil kouč Nových Sadů čerpat energii do exotické destinace. Tým se před jeho odjezdem nacházel na špici divize. Soutěže, do které nově postoupil. A na skvělém tabulkovém postavení Olomoučanů se během dvouzápasové absence trenéra Karla Trnečky nic nezměnilo.

Novosadský lodivod Trnečka: První místo je nějak nad plán

Fotbal
Ilustrační foto.
Oslo – Korálové útesy letos extrémně trpí v důsledku vlny oteplování oceánů, která podle odhadů vědců zahubí více než 12.000 kilometrů čtverečních útesů. To představuje asi pět procent jejich celosvětové plochy. Takto kritická situace byla ve sledované minulosti prý pouze dvakrát – v letech 1998 a 2010, kdy způsobila ztrátu barvy a následné odumření velkých částí korálových útesů.

Vědci se obávají, že teplá voda zahubí pět procent korálů světa

Svět
Při explozi ve strojovně, jejíž příčina není dosud známá, byla lehce zraněna prezidentova žena a jeden člen ochranky utrpěl středně těžké zranění.
Malé – Maledivský prezident Jamín Abdal Gajúm dnes vyvázl nezraněn z výbuchu na motorovém člunu, který ho dopravoval zpět do vlasti po příletu z poutě do Mekky. Při explozi ve strojovně, jejíž příčina není dosud známá, byla lehce zraněna prezidentova žena a jeden člen ochranky utrpěl středně těžké zranění, informovaly světové agentury.

Prezidentovi Malediv vybuchl motorový člun, kterým se vracel z Mekky

Svět
Ilustrační fotografie.
Kuala Lumpur – Pátrání po pohřešovaném letadle malajsijských aerolinií, které loni i s 239 lidmi na palubě beze stopy zmizelo během letu z Kuala Lumpuru do Pekingu, se rozšířilo i na souostroví Maledivy. Malajsijský ministr dopravy dnes oznámil, že na ostrovy v Indickém oceánu vyšle tým expertů, kteří by měli prozkoumat nalezené předměty a posoudit, zda jde o trosky zříceného letounu Boeing 777. Už koncem července se našly na francouzském ostrově Réunion zbytky letadla, které podle malajsijských úřadů pocházejí právě z pohřešovaného boeingu.

K pátrání po pohřešovaném letadle MH370 se připojily i Maledivy

Svět
Vyšetřování na ostrově Réunion.
Peking - Příbuzní čínských cestujících, kteří byli na palubě pohřešovaného malajsijského letounu Boeing 777, dnes v Pekingu uspořádali manifestaci. Asi tři desítky lidí požadovaly, aby mohly odletět na ostrov Réunion, kde se našla část křídla, která pravděpodobně pochází právě ze zmizelého stroje, informovala agentura AFP.

Příbuzní čínských cestujících z MH370 chtějí letět na Réunion

Svět
Ilustrační foto.
Kuala Lumpur/Paříž - Mezinárodní experti dnes podle malajsijského premiéra potvrdili, že nedávno nalezený kus křídla pochází z pohřešovaného malajsijského Boeingu 777. Premiér Najib Abdul Razak to oznámil v malajsijské televizi několik hodin poté, co letečtí experti začali ve Francii zkoumat úlomek letounu, který se našel před týdnem na ostrově Réunion v Indickém oceánu. Odborníci by se k tomu měli podle Paříže vyjádřit ve čtvrtek.

Nalezený kus letounu je podle Malajsie z pohřešovaného boeingu

Svět
Policisté odnášejí úlomek letadla nalezený na ostrově Reunion.
Francie – Letečtí experti začínají dnes odpoledne ve speciální laboratoři u francouzského města Toulouse zkoumat kus křídla, který pravděpodobně pochází z více než rok pohřešovaného malajsijského letadla. Úlomek, který se našel před týdnem na ostrově Réunion v Indickém oceánu, byl v sobotu nejprve ráno letecky dopraven do Paříže a poté převezen po zemi do Toulouse.

Experti začali zkoumat nalezené kusy letadla. Patří boeingu letu MH370?

Svět
Pátrání po zmizelém Boeingu 777. Ilustrační foto
Sain-Denis (Réunion), Paříž - Malajsie požádala úřady ostrovů v Indickém oceánu, které sousedí s francouzským Réunionem, aby pomohly při pátrání po případných dalších troskách letadla. Uvedl to dnes deník The Daily Telegraph. Na Réunionu se našla minulý týden část křídla Boeingu 777 a experti ve Francii začnou ve středu zkoumat, zda by mohla pocházet z malajsijského letadla, jež se loni ztratilo s 239 lidmi na palubě.

Malajsie žádá o pomoc při hledání trosek letadla kolem Réunionu

Svět
Ilustrační foto
New York - Malajsie vyslala na ostrov Réunion tým expertů, aby tam prozkoumali nalezený úlomek letadla. Informoval o tom ve středu malajsijský ministr obrany Liow Tiong Lai. Část křídla by totiž mohla pocházet z Boeingu 777 malajsijských aerolinií, jenž loni v březnu beze stopy zmizel, když se stroj pravděpodobně zřítil do Indického oceánu.

Malajsie vyslala na Réunion experty prozkoumat úlomek letadla

Svět
Ilustrační foto.
Saint-André (Réunion) - Na východním pobřeží ostrova Réunion v Indickém oceánu dnes našli záhadný úlomek letadla. Nález vyvolal spekulace, že by mohl patřit malajsijskému letadlu letu MH370, které minulý rok zmizelo beze stopy a zřejmě havarovalo. Informovala o tom agentura AFP.

První stopa? Nalezené křídlo může být ze zmizelého MH370

Svět
Ilustrační foto
Canberra - K severozápadnímu pobřeží Austrálie se dnes přiblížil dřevěný rybářský člun, na němž je podle úřadů zřejmě množství uprchlíků. Pokud se tato skutečnost potvrdí, bude to po roce a půl první plavidlo s žadateli o azyl, kterému se podařilo proniknout k australským břehům. Canberra uplatňuje přísnou protiimigrační politiku a ještě na moři vrací lodě s uprchlíky zpět do zemí, odkud vypluli. Informuje o tom zpravodajský server BBC News.

K australskému pobřeží se po roce a půl dostala loď s migranty

Svět