ŠTÍTEK: Indický oceán

Ilustrační foto.
Stejně tak jako při výběru cílového místa svojí dovolené dokážou být lidé nároční, i co se týče netradičních požadavků. „Ze speciálních přání mohu zmínit klienty, kteří chtějí své mazlíčky vzít s sebou na dovolenou," řekla Dita Kovačičová z cestovní kanceláře Zlíntour trips. Jedná se hlavně o pejsky.

Dovolenou je možné strávit i netradičně

Cestujeme
Ilustrační foto.
Region – Stejně tak jako při výběru cílového místa svojí dovolené dokážou být lidé nároční, i co se týče netradičních požadavků. „Ze speciálních přání mohu zmínit klienty, kteří chtějí své mazlíčky vzít s sebou na dovolenou," řekla Dita Kovačičová z cestovní kanceláře Zlíntour trips. Jedná se hlavně o pejsky.

Dovolenou je možné strávit i netradičně

Zlínsko
Ilustrační foto
Sydney/Canberra – Malajsijské letadlo, které zmizelo 8. března s 239 lidmi na palubě, řídil před havárií s největší pravděpodobností autopilot. Uvedli to dnes vyšetřovatelé. Australské úřady současně oznámily, že další pátrání po pohřešovaném letounu se posune víc na jih od poslední prohledané oblasti ve vzdálené části Indického oceánu.

Ztracené malajsijské letadlo zřejmě před pádem řídil autopilot

Svět
Ilustrační foto.
Canberra – Podmořské pátrání po zmizelém malajsijském letadle v Indickém oceánu se přesune do oblasti vzdálené stovky kilometrů na jih od původně prohledávaného místa. Uvedla to dnes agentura AP s odvoláním na jednoho z hlavních vyšetřovatelů. Malajsijský boeing s 239 osobami na palubě zmizel začátkem března cestou z Kuala Lumpuru do Pekingu. Dosavadní pátrání po troskách letadla bylo neúspěšné.

Pátrání po zmizelém malajsijském boeingu se posouvá na jih

Svět
Ilustrační foto.
Kuala Lumpur - První pilot pohřešovaného malajsijského letadla, které 8. března zmizelo při letu z Kuala Lumpuru do Pekingu, se stal hlavním podezřelým. Vyplynulo to z vyšetřování malajsijské policie, podle níž neměl třiapadesátiletý kapitán Zaharie Ahmad Shah smluvené žádné společenské akce po dni zmizení letadla, napsal zpravodajský server The Huffington Post.

Kapitán zmizelého malajsijského letadla je v ohnisku podezření

Svět
Ilustrační foto.
Sydney - Australské úřady do konce června vytyčí novou zónu, v níž se bude pátrat po pohřešovaném malajsijském letadle. Boeing s 239 lidmi na palubě se ztratil 8. března při pravidelném letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Dosavadní nákladné pátrací akce nepřinesly žádný výsledek.

Australané určují novou zónu pro pátrání po malajsijském letadle

Svět
Ilustrační foto
Mombasa (Keňa) – Nejméně 48 lidí přišlo podle nejnovější bilance v Keni o život při útoku somálských ozbrojenců, kteří v turistickém letovisku Mpeketoni na pobřeží Indického oceánu přepadli policejní stanici a banku a podpálili také několik hotelů. Informovaly o tom dnes světové agentury s odvoláním na keňský Červený kříž a místní úřady.

Při útoku ozbrojenců na keňském pobřeží zemřelo nejméně 48 lidí

Svět
Ilustrační foto
Sydney – Australské úřady si pro pátrání po zmizelém letounu Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines najaly soukromou nizozemskou společnost. Ta má pročesávat mořské dno v hloubi až šesti kilometrů v oblasti, kde se pohřešovaný letoun mohl před třemi měsíci zřítit. Oznámil to britský list The Telegraph.

Austrálie na pátrání po boeingu najímá soukromou firmu

Svět
Ilustrační foto
Hongkong – Zhruba v době, kdy pohřešovaný Boeing 777 společnosti Malaysia Airlines přerušil 8. března satelitní komunikaci a beze stopy zmizel, nahrály dva podmořské přijímače v Indickém oceánu zvuk připomínající náraz na hladinu. Napsal to dnes deník The New York Times, podle něhož vědci plánují ve středu zveřejnit o záhadném zvuku podrobnější informace.

Přijímače nahrály zvuk připomínající náraz na hladinu. Byl to boeing?

Svět
Robotická ponorka Bluefin-21.
Sydney – Australští činitelé zodpovědní za pátrání po pohřešovaném malajsijském letadle dnes oznámili, že bylo dokončeno hledání v oblasti Indického oceánu, kde byly zachyceny akustické signály spojované se zmizelým boeingem. Tento prostor byl nyní vyloučen jako možné místo, kde leží trosky zmizelého letadla. Australský vicepremiér a ministr dopravy Warren Truss je ale stále přesvědčen, že se pohřešovaný boeing nachází někde na jihu Indického oceánu.

Malajsijské letadlo prý v místě signálů není, ponorka ukončila pátrání

Svět
Šéf koordinačního centra (JACC) pátrající po malajské letu MH370 Angus Houston.
Kuala Lumpur - Malajsijská vláda dnes zveřejnila nezpracovaná data, na jejichž základě vyšetřovatelé dospěli k názoru, že se pohřešované letadlo společnosti Malaysia Airlines v březnu zřítilo v jižní části Indického oceánu. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Malajsie zveřejnila satelitní data týkající se zmizelého letadla

Svět
Robotická ponorka Bluefin-21.
Sydney – Pátrání po zmizelém malajsijském letadle, které se ztratilo z radarů začátkem března, dnes vstupuje do další fáze. Z přístavu v australském Perthu opět vyplula americká loď Ocean Shield s ponorkou Bluefin 21 na palubě, aby pátrala v další oblasti Indického oceánu, kde by se trosky pohřešovaného stroje mohly nacházet.

Pátrání po malajsijského letadla vstupuje do další fáze

Svět
Hledání trosek boeingu v Indickém oceánu.
Paříž - V souvislosti s březnovým zmizením malajsijského letadla zahájila francouzská justice vyšetřování kvůli podezření na neúmyslnou vraždu. Na palubě stroje společnosti Malaysia Airlines byli totiž mezi 227 cestujícími i čtyři Francouzi. S odvoláním na nejmenovaný soudní zdroj o tom dnes informovala agentura AFP.

Francie vyšetřuje zmizení malajsijského letadla

Svět
Ilustrační foto
Paříž – Evropské úřady navrhly přísnější pravidla pro takzvané černé skříňky, které slouží k zaznamenávání údajů o průběhu letu. Podle agentury Reuters jde o zatím nejdůraznější reakci regulačních úřadů na případ zmizelého malajsijského letadla, po kterém se bezmála měsíc neúspěšně pátrá v Indickém oceánu.

Letecké černé skříňky budou nově vysílat vysílat až tři měsíce

Svět
Ilustrační foto
Kuala Lumpur– V den, kdy se ztratilo malajsijské dopravní letadlo, si 17 minut nikdo nevšiml, že zmizelo z radarů. Oficiální záchranná operace pak byla zahájena až po čtyřech hodinách. Vyplývá to z předběžné zprávy o březnovém zmizení letadla s 239 lidmi na palubě, kterou dnes zveřejnilo malajsijské ministerstvo dopravy a ze které citovala americká CNN.

O zmizení malajsijského letadla se 17 minut nevědělo, říká zpráva

Svět
Ilustrační foto
Dháka – Bangladéš vyslala dvě námořní fregaty do míst, kde australská soukromá společnost GeoResonance údajně odhalila prvky, které se shodují s materiálem použitým při výrobě Boeingu 777, a mohlo by tak jít o trosky ztraceného malajsijského letadla. Lodě vyrazily do Bengálského zálivu, do vzdálenosti 5000 kilometrů od hlavního centra dosavadního hledání v jižní části Indického oceánu, uvedla americká CNN.

Bangladéš vyslala lodě do míst, kde prý viděli trosky letadla

Svět
Ilustrační foto.
Austrálie - Rozsáhlé letecké pátrání po troskách pohřešovaného malajsijského Boeingu 777 na hladině Indického oceánu bylo dnes podle agentury AFP oficiálně ukončeno. Hledání stop po zmizelém letadle na mořské hladině západně od australských břehů ukončila dnes i většina lodí.

Pátrání po malajsijském letadle na hladině oceánu skončilo

Svět
Ilustrační foto
Sydney – Pátrání po pohřešovaném letadle malajsijských aerolinií se pravděpodobné protáhne na několik let, sdělil dnes vysoký představitel amerického ministerstva obrany agentuře Reuters. Dosavadní hledání trosek stroje v hlubinách Indického oceánu v místech západně od Austrálie, kam se podle většiny předpokladů nejspíš stroj zřítil, zatím nepřineslo výsledky.

Pátrání po malajsijském letadle může trvat léta

Svět
Malajsijský premiér Najib Razak
Kuala Lumpur - Od zmizení malajsijského letadla s 239 lidmi na palubě uplynulo již více než šest týdnů, malajsijský premiér ale stále není připravený na to, aby stroj oficiálně označil za ztracený a cestující v něm prohlásil za mrtvé. Jak premiér Najib Razak uvedl v rozhovoru pro televizní stanici CNN, pátrání bude pokračovat, dokud to možnosti dovolí.

Cestující letadla neprohlásím za mrtvé, říká malajsijský premiér

Svět
Ilustrační foto.
Canberra - Trosky vyplavené v minulých dnech na pobřeží západní Austrálie nepocházejí z pohřešovaného malajsijského letadla, které zmizelo před více než sedmi týdny s 239 lidmi na palubě. Australskému rozhlasu to dnes oznámil šéf australského úřadu pro dopravní bezpečnost Martin Dolan.

Trosky vyplavené v Austrálii nepocházejí z pohřešovaného letadla

Svět
Ilustrační foto.
Perth (Austrálie) – Letecké pátrání po pohřešovaném boeingu společnosti Malaysia Airlines muselo být dnes přerušeno kvůli špatnému počasí, které má na svědomí tropický cyklon Jack vznikající poblíž prohledávané oblasti. V práci naopak pokračovala robotická ponorka, která hledá trosky letadla na dně Indického oceánu. Informovala o tom agentura AP, podle níž ponorka prozkoumala v uplynulých dnech již více než 80 procent vymezené zóny a brzy svou misi ukončí.

Letecké pátrání po zmizelém malajsijském boeingu přerušeno

Svět
Ilustrační foto.
Perth (Austrálie) – Mezinárodní pátrání po zmizelém malajsijském letadle Boeing 777 s 239 lidmi na palubě dnes pokračovalo, ale úřady se obávají, že černé skříňky se záznamy letu již přestaly vysílat signály. Operaci také ohrožuje tropická bouře Jack, která se blíží k oblasti pátrání. Uvedla to agentura Reuters.

Pátrání po malajsijském letadle se zdá stále více bezvýsledné

Svět
Ilustrační fotografie.
Kuala Lumpur - Letadlo malajsijských aerolinek Malaysia Airlines se 166 lidmi na palubě bylo dnes krátce po startu nuceno nouzově přistát zpět na letišti v metropoli Kuala Lumpur. Důvodem byly problémy s podvozkem. Přistání se uskutečnilo bez problémů, oznámila dnes společnost. Minulý měsíc za doposud nevyjasněných okolností zmizelo letadlo Malaysia Airlines letící z Kuala Lumpur do Pekingu.

Malajsijský boeing musel nouzově přistát kvůli problémům s podvozkem

Svět
Robotická ponorka Bluefin-21.
Perth - Robotická ponorka se dnes vrátila do hlubin Indického oceánu, aby zde pátrala po malajsijském letadle, které v oblasti zmizelo před více než měsícem. Předchozí čtyři mise této malé ponorky bez posádky Bluefin nepřinesly podle agentury AP žádné stopy po letounu.

Robotická ponorka hledající malajsijské letadlo je opět v akci

Svět
Robotická ponorka Bluefin-21.
Perth (Austrálie) - Robotická ponorka, která pátrá v Indickém oceánu po zmizelém malajsijském letadle, dnes poprvé dokončila celou svou šestnáctihodinovou průzkumnou misi na mořském dně. V předchozích dvou dnech se ponorka Bluefin 21 vždy vynořila předčasně kvůli přílišné hloubce a technickým problémům. 

Ponorka hledala malajsijský boeing celých 16 hodin

Svět
Robotická ponorka Bluefin-21.
Perth – Pátrači hledající zmizelé malajsijské letadlo znovu ponořili do moře robotickou ponorku, která mapuje dno Indického oceánu. První mise tohoto speciálního zařízení nepřinesla žádné nové poznatky o pohřešovaném letadle.

Po zmizelém letadle znovu pátrá robotická ponorka

Svět
Týmy pátrající více než měsíc po pohřešovaném malajsijském letadle vyšlou do hloubi Indického oceánu speciální ponorku bez posádky. Ilustrační foto.
Perth - První pátrací operace robotické ponorky, kterou záchranáři používají k hledání více než měsíc pohřešovaného malajsijského letadla, musela být předčasně ukončena. Automatické podmořské plavidlo Bluefin-21, které na dně Indického oceánu zkouší lokalizovat černé skříňky letounu, překročilo limit operační hloubky 4500 metrů. Následně se spustil bezpečnostní mechanismus, který navedl ponorku zpět na hladinu, uvedla dnes agentura DPA.

První pátrací akce robotické ponorky po letu MH370 skončila předčasně

Svět
Týmy pátrající více než měsíc po pohřešovaném malajsijském letadle vyšlou do hloubi Indického oceánu speciální ponorku bez posádky. Ilustrační foto.
Kuala Lumpur - Týmy pátrající více než měsíc po pohřešovaném malajsijském letadle vyšlou do hloubi Indického oceánu speciální ponorku bez posádky. Jejím úkolem bude určit, zda zachycené signály pocházejí z takzvaných černých skříněk letounu. Sdělil to dnes šéf pátracích operací Australan Angus Houston.

Do hledání pohřešovaného letounu se zapojí speciální malá ponorka

Svět
Ilustrační foto
Perth (Austrálie) – Signály vysílané černými skříňkami ztraceného malajsijského letadla velmi rychle slábnou. Pátrací týmy, které v jižní části Indického oceánu hledají stroj společnosti Malaysia Airlines zmizelý přesně před pěti týdny, stráví v oblasti zřejmě ještě dlouhou dobu. Prohlásil to dnes australský premiér Tony Abbot. Malajsijský tisk dnes přinesl informaci, že jeden z pilotů se neúspěšně pokoušel volat ze svého telefonu krátce předtím, než stroj zmizel z radaru.

Signály černých skříněk slábnou, pátrání bude podle Abbota dlouhé

Svět
Pátrání po zmizelém letadle.
Perth (Austrálie) - Pátrači, kteří již více než měsíc hledají v Indickém oceánu pohřešované letadlo společnosti Malaysia Airlines, jsou přesvědčeni, že znají přibližnou polohu jeho černých skříněk. Podle agentury Reuters to dnes uvedl australský premiér Tony Abbott. Vedoucí pátracích operací nicméně dnes sdělil, že poslední signály, které ve čtvrtek zachytilo zařízení na bóji spuštěné do oceánu, ze ztraceného letounu nepocházely.

Pátrači věří, že znají přibližnou polohu černých skříněk boeingu

Svět
 Týmy pátrající po troskách zříceného malajsijského boeingu znovu zachytily signály, které by mohly pocházet z černé skříňky stroje. Oblast pátrání v jižní části Indického oceánu tak byla opět zúžena.
Perth - Týmy pátrající po troskách zříceného malajsijského boeingu znovu zachytily signály, které by mohly pocházet z černé skříňky stroje. Oblast pátrání v jižní části Indického oceánu tak byla opět zúžena, informovala dnes agentura DPA.

Opět byly zachyceny možné signály ze zříceného boeingu

Svět
Ilustrační foto
Perth/Kuala Lumpur /INFOGRAFIKA/ – Týmy pátrající po pohřešovaném letadle společnosti Malaysia Airlines dnes poprvé posílají do Indického oceánu hlubokomořskou ponorku. Jejím úkolem bude zjistit, zda slabé signály zachycené v posledních dnech pocházely z letových záznamníků – takzvaných černých skříněk – zmizelého boeingu. Informoval o tom výkonný australský premiér Warren Truss, který zastupuje Tonyho Abbotta po dobu, kdy je Abbott v zahraničí.

Do pátrání po zmizelém malajsijském letadle se zapojí ponorka

Svět
Ilustrační foto.
Kuala Lumpur – Australské plavidlo pátrající v Indickém oceánu po zmizelém malajsijském letadle zachytilo signály, které odpovídají vysílání černých skříněk používaných v letadlech. Oznámil to dnes koordinátor pátracích operací Australan Angus Houston. Zjištění je podle něj „velmi povzbudivé". Může ale prý trvat několik dní, než se potvrdí, jestli signály opravu pochází ze záznamníků letu z pohřešovaného stroje.

Další loď pátrající po malajsijském letadle zachytila signály

Svět
Letecká společnost AirAsia. Ilustrační foto.
Kuala Lumpur - Nízkonákladová malajsijská letecká společnost AirAsia stáhla ze svých strojů palubní časopis a omluvila se za jeho obsah. V jednom z příspěvků totiž stálo, že společnost zaměstnává kvalitní piloty, kteří své letadlo nikdy neztratí.

AirAsia se omluvila za sarkastický text z palubního časopisu

Svět
Čínská hlídková loď Haixun 01 hledá malajské tryskové dopravní letadlo MH370.
Peking - Čínská loď, která se spolu s plavidly jiných států podílí na hledání zmizelého malajsijské letadlo, zachytila signál. Informovala o tom dnes agentura Nová Čína. Podle ní také jedno z čínských letadel v prohledávané oblasti zaznamenalo několik bílých plovoucích předmětů.

Loď, která pátrá po malajsijském letadle, prý zachytila signál

Svět
Ilustrační foto.
Perth - Loď australského vojenského námořnictva Ocean Shield, která je vybavená americkým detektorem „černých skříněk", dnes začala pátrat v oblasti, kde by mohly být trosky pohřešovaného malajsijského letadla. V části Indického oceánu, kam se podle vyšetřovatelů mohl Boeing 777 letu číslo 370 zřítit, pokračuje v komplikovaném pátrání také 14 letadel a několik dalších lodí, napsala agentura AFP.

Australská loď začne hledat černé skříňky zmizelého letadla

Svět
Pátrání po zmizelém letadle.
Kuala Lumpur, Sydney – Je to křídlo? Kus sedačky? Víko od přenosné chladničky? Pátrání po pohřešovaném malajsijském letadle už objevilo velkou spoustu trosek a různých plovoucích předmětů.

Pátrání po letadle odhalilo tuny odpadu

Svět
Rozhořčení příbuzných pasažérů pohřešovaného boeingu.
Peking - Čínský státní tisk dnes vyzval obyvatele, aby na zmizení letadla společnosti Malaysia Airlines reagovali racionálně. Příbuzní obětí a jejich podporovatelé už několik dní demonstrují proti malajsijské vládě. Obviňují ji z toho, že jim neposkytla veškeré dostupné informace.

Čína vyzývá příbuzné pasažérů zmizelého letadla k rozumnosti

Svět
Ilustrační foto
Canberra – Válečná loď s detektorem černých skříněk by dnes měla vyplout z Austrálie, aby se zapojila do pátrání po havarovaném malajsijském letadle. Jiná plavidla v sobotu v Indickém oceánu vytáhla z vody podezřelé objekty, které by mohly mít spojitost s letadlem. Potvrzeno to však zatím nebylo, a více než tři týdny po jeho zmizení stroje tak nemají záchranáři žádnou stopu. Austrálie dnes oznámila, že pověřila koordinací pátracích akcí bývalého velitele australských ozbrojených sil.

Do pátrání po letadle se zapojí loď s detektorem černých skříněk

Svět