ŠTÍTEK: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy

Ilustrační foto
Rožnov pod Radhoštěm - Před nedávnem v Rožnově slavili, když město uspělo v soudních sporech o majetek, které vede se společností Immobilien Pirker Reality (IPR). Nyní důvod k oslavám do jisté míry pominul. Takzvaný hlavní spor, v němž jde o 27 nemovitostí včetně tří bytových domů, se totiž znovu vrací k soudu.

Ústavní stížnost vrací spory o majetek Rožnova k soudu

Zločiny a soudy
Vizualizace stanice metra D.
Praha - Vedení Prahy v řádu několika týdnů projedná architektonickou soutěž na dvě stanice a výtvarnou soutěž na osm stanic plánovaného metra D. Primátorčin náměstek Petr Dolínek (ČSSD) řekl, že o tom v úterý informoval radu. Návrh dalšího postupu včetně ceny předloží zastupitelům v říjnu. Petici žádající architektonickou soutěž projednají zastupitelé místo v září až o měsíc později, uvedl náměstek.

Soutěže týkající se stanic metra D projedná Praha v řádu týdnů

Praha
Pražský magistrát. Ilustrační foto.
Praha - Hlavní město za 2,4 milionu korun objedná právní služby týkající se budoucího sídla magistrátu. Právníci městu poradí, zda má po roce 2028 nechat úředníky v pronajatém Škodově paláci v centru metropole, nebo má raději koupit či postavit vlastní budovu. Vyplývá to z neveřejného materiálu, který by měla projednat rada hlavního města.

Praha zaplatí 2,4 milionu za poradenství ohledně sídla magistrátu

Podnikání
Škodův palác, sídlo Magistrátu hl. města.
Praha - Hlavní město nechá prověřit magistrátní odbor evidence, správy a využití majetku. Nyní hledá firmu, která by audit provedla. Vyplývá to ze seznamu veřejných zakázek magistrátu. Náklady na audit by neměly překročit 1,7 milionu korun bez DPH. V minulosti Praha nechala auditory prověřit například Institut plánování a rozvoje (IPR).

Praha hledá auditory, kteří prověří magistrátní odbor majetku

Praha
Tramvajová trať. Ilustrační foto.
Praha - Hlavní město si nechalo vypracovat koncepci povrchů tramvajových tratí. Autorem dokumentu, který v pátek projednali pražští radní, je Institut plánování a rozvoje (IPR). Dokument vymezuje pravidla využití materiálů a definuje přijatelné a nepřijatelné povrchy mezi kolejemi a v jejich okolí. Také má definovat výhledová řešení při opravách či výstavbě tramvajových tratí.

Praha si nechala udělat koncepci povrchů tramvajových tratí

Praha
Na Knížecí. Ilustrační foto.
Praha - Nejvhodnější lokalitou pro vybudování nového sídla pražského magistrátu je pozemek na Knížecí v Praze 5 na místě nynějšího autobusového terminálu. Vyplývá to z analýzy posouzení lokalit pro nové umístění magistrátu, kterou v pátek schválili pražští radní. Zda bude město novou radnici stavět, ale zatím není rozhodnuto. Analýzu si Praha nechala vypracovat s ohledem na konec nájmu Škodova paláce v roce 2028. Autorem analýzy je Institut plánování a rozvoje (IPR).

Nejvhodnější místo pro novou budovu magistrátu je Na Knížecí, vyplývá z analýzy

Praha
Slovanská epopej. Ilustrační foto.
Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) dostal za úkol připravit analýzu míst, kam by mohla Praha trvale umístit Slovanskou epopej Alfonse Muchy. Úkolem v úterý IPR pověřili pražští radní. Ve hře je nová budova, ale i návrat na Moravu. Primátorka Adriana Krnáčová se večer kvůli umístění rozměrných pláten sešla s brněnským primátorem Petrem Vokřálem (oba ANO). Podle něj byla epopej významná pro celý region, nejen pro Moravský Krumlov. Umístění do nové budovy navrhují i městské části.

IPR dostal za úkol zmapovat, kam by mohla Praha umístit epopej

Praha
Výškové budovy. Ilustrační foto.
Praha - V hlavním městě vznikne nové pracoviště s názvem Kemp, kde se bude odborná i laická veřejnost moci seznámit s aktuálními developerskými projekty. Lidem bude sloužit přednáškový a výstavní prostor, kavárna a knihovna. Vybudování Kempu vyjde na 21 milionů korun. Veřejnosti se otevře na přelomu roku, řekla ve čtvrtek novinářům náměstkyně pražské primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice).

Nové pracoviště v Praze seznámí lidi s developerskými projekty

Praha
vizualizace - náhrada Kozákova domu na Václavském náměstí
Praha - Vedení Prahy je proti demolici domu na rohu Václavského náměstí a Opletalovy ulice. Nebude s ní souhlasit do doby, než bude jasné, jaká stavba má na místě vyrůst. Dnes to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Investor tvrdí, že s městem všechny kroky konzultuje. Současný dům, který byl v roce 1920 přebudovaný podle návrhu architekta Bohumíra Kozáka, má nahradit administrativní novostavba.

Praha je proti demolici Kozákova domu, chce znát projekt

Bydlení
Metropolitní plán hl. města. Ilustrační foto.
Praha - V hlavním městě od pondělí začaly platit nové stavební předpisy, které v uplynulých měsících vyvolaly řadu sporů a kvůli kterým se mimo jiné přela i pražská koalice. Názory na novelu se i nadále různí. Primátorka Adriana Krnáčová (ANO), jejíž kancelář údajně připravovala podklady, předpisy hájí. Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě (ČKAIT) ale varuje, že novela je ve vztahu ke stavebnímu zákonu zmatečná a zavádí mnohdy nesmyslná pravidla.

V Praze začaly platit nové stavební předpisy

Praha
Metropolitní plán hl. města. Ilustrační foto.
Praha - Starostové radnic nejsou spokojeni se způsobem, jakým vzniká nový územní takzvaný metropolitní plán Prahy. Nejsme vyslyšeni, nikdo s námi nejedná, tvrdí předseda Svazu pražských městských částí a starosta Lysolají Petr Hlubuček. Institut plánování a rozvoje (IPR), který strategický dokument připravuje, si podle něj dělá absolutně, co chce.

Pražským starostům vadí způsob, jakým vzniká nový územní plán

Praha
Novoměstská radnice v Praze.
Praha - Pražané si přejí, aby bylo Karlovo náměstí v budoucnu lépe prostupné pro pěší, aby vzniklo víc přechodů a ubylo projíždějících i parkujících aut. Na náměstí by se mělo konat víc společenských a kulturních akcí. Uvítali by kavárnu v parku a větší dětské hřiště. Vyplývá to z průzkumu, který zveřejnil Institut plánování a rozvoje (IPR). Rekonstrukci největšího českého náměstí chystá město řadu let. Institut dostal za úkol připravit koncepční studii.

Karlovo náměstí by podle průzkumu mělo být přívětivější pro pěší

Praha
Výškové budovy. Ilustrační foto.
Praha - Sdružení Klub za starou Prahu kritizuje, že připravovaný nový územní tzv. metropolitní plán v Praze umožní stavět víc výškových budov, věžáky by mohly vyrůst ve 14 nových lokalitách. Počítá také se zvýšením domů na hlavních třídách. Návrh, která připravil městský Institut plánování a rozvoje (IPR), kritizují také další odborníci. Podle náměstkyně primátorky pro územní rozvoj Petry Kolínské (SZ/Trojkoalice) nedává plán výstavbě dostatečné mantinely. Podle mluvčího IPR Adama Švejdy sdružení návrh špatně interpretuje.

Sdružení kritizuje nový plán, umožní v Praze postavit víc věžáků

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Zájemci o pořádání kulturních a společenských akcí na Malostranském náměstí v Praze, ze kterého na začátku měsíce zmizelo parkoviště, se mohou hlásit přes nově zpřístupněný internetový dotazník. Návrhy posoudí pracovní skupina složená z obyvatel a zástupců místních organizací a radnice.

Zájemci o oživení Malostranského náměstí se mohou hlásit přes web

Praha
Metropolitní plán Prahy.
Praha - Návrh nového územního, tzv. metropolitního plánu Prahy není v souladu se stavebním zákonem a s ustálenou judikaturou. Vyplývá to z posouzení, který pro město zpracovala Asociace pro urbanismus a územní plánování. Návrh odmítl i magistrátní odbor územního rozvoje, podle něhož neodpovídá platným právním předpisům. 

Odborníci: Metropolitní plán není v souladu se stavebním zákonem

Praha
Metropolitní plán Prahy.
Praha - Návrh nového územního plánu hl. města, který čelí kritice, zhodnotí skupina externích odborníků. Kromě toho proběhnou v Institutu plánování a dopravy, který dokument připravuje, organizační změny.

Chystaný územní plán prověří tým expertů

Praha
Malostranské náměstí.
Praha - Na Malostranské náměstí byly umístěny přenosné značky, které zakazují parkování aut v dolní části plochy před budovou fakulty. Zákaz začne platit od půlnoci ze čtvrtka 30. června na pátek 1. července. V úterý to potvrdily náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice) a mluvčí Technické správy komunikací (TSK) Barbora Lišková. Zavření parkoviště oznámil magistrát před několika měsíci. Praha tam chce nově pořádat kulturní a společenské akce.

Značky na Malostranském náměstí zakazují parkovat na části plochy

Praha
Ilustrační foto.
Rožnov pod Radhoštěm – Rožnov pod Radhoštěm uspěl u dvou soudů ve sporech o nemovitosti, které radnice léta vede se společností Immobilien Pirker Reality (IPR). Dovolání IPR ohledně vlastnictví 27 objektů odmítl Nejvyšší soud, krajský soud zase městu vyhověl ve sporu, kde jde o dvě školní budovy. Ve čtvrtek to sdělil mluvčí radnice Tomáš Gross.

Rožnov pod Radhoštěm uspěl u dvou soudů ve sporu o nemovitosti s IPR

Valašsko
Malostranské náměstí.
Praha - Program na Malostranském náměstí bude od července do konce října koordinovat ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR). Poté bude projekt vyhodnocen a IPR zaměstná koordinátora programu. Vyplývá to z dnešního usnesení rady hlavního města. Praha ke konci června vypověděla smlouvu provozovateli parkoviště na náměstí, následující den tam chce chce uspořádat piknik.

Program na Malostranském náměstí bude do října koordinovat IPR

Praha
Staroměstské náměstí. Ilustrační foto.
Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) bude mít na rok zdarma k dispozici část prostor v téměř nevyužívaném bloku radničních domů nedaleko Staroměstského náměstí. Institut má připravit projekt, v rámci kterého v historických domech vznikne centrum kultury a kreativity. Vyplývá to ze záměru, který magistrát zveřejnil na webu.

Praha využije nevyužívané radniční domy pro kulturní centrum

Praha
Ilustrační foto
Metropole by do roku 2050 mohla nabobtnat co do počtu obyvatel. Podle odhadu Institutu plánování a rozvoje hlavního města (IPR) se může Praha do 34 let rozrůst až o zhruba 450 tisíc obyvatel. Pravděpodobnější však bude podle zástupců institutu číslo 235 tisíc. Řekli to včera při mezinárodní konferenci reSITE, jejímž letošním tématem byla migrace.

Praha se připravuje na statisícový příliv lidí

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Vedení hlavního města vypracuje plán, jak zapojit veřejnost do tvorby metropolitního plánu. Rozhodli o tom ve čtvrtek pražští zastupitelé. O zapojení lidí do tvorby plánu zastupitelé jednali na základě petice, kterou podepsala více než tisícovka petentů. Metropolitní plán stanoví, kde se co může stavět. Jeho přípravou je pověřen Institut plánování a rozvoje (IPR), který práce zahájil před asi třemi lety.

Praha zapojí veřejnost do tvorby metropolitního územního plánu

Praha
Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Petr Hlaváček.
Praha -  Institut plánování a rozvoje (IPR) hledá nového ředitele sekce, která má na starosti územní plánování. Její dosavadní šéf Roman Koucký ve funkci skončí, až bude vybrán jeho náhradník. Ředitel institutu Petr Hlaváček bude jeho další působení řešit s novým šéfem sekce plánování města. V pondělí o tom  informoval mluvčí institutu Adam Švejda. IPR je odborným pracovištěm hlavního města, které má na starosti výzkumnou činnost v oblasti plánování a rozvoje města z hlediska urbanismu a architektury.

IPR hledá nového ředitele sekce, která má na starosti územní plán

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Městská část Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu vltavského nábřeží na území městské části. Studii pro radnici vypracuje Atelier 8000 a městská část za ni zaplatí 490 tisíc korun. Ve čtvrtek to sdělila mluvčí Prahy 5 Helena Šmídová. Kromě rozvoje nábřeží studie zmapuje rovněž jeho současný stav.

Praha 5 si nechá vypracovat studii na přeměnu vltavského nábřeží

Praha
Severojižní magistrála na starším návrhu. Ilustrační foto.
Praha - Podél pražské severojižní magistrály mají přibýt stromy, jezdit po ní má MHD a doplněny a opraveny budou chodníky. Rovněž vzniknou parkovací místa nebo bude položen tzv. tichý asfalt. Vyplývá to z materiálu, který by měl projednat magistrátní výbor pro dopravu. Město si rovněž nechá udělat studii zklidnění magistrály, kterou by měl vytvořit Institut plánování a rozvoje (IPR) do konce letošního října. Záměr musí ještě schválit pražští radní.

V rámci zklidnění magistrály mají přibýt stromy a opraveny parky

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) v úterý odevzdal magistrátu nový tzv. metropolitní plán. Nyní jej posoudí magistrátní úředníci. Novinářům to řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Uvedený územní plán stanoví, co se kde v hlavním městě může stavět. Tvorba plánu má několik měsíců zpoždění, Praha jej musí mít schválen nejpozději do roku 2020. Příprava nového plánu město dosud stála asi 50 milionů korun.

IPR odevzdal Praze metropolitní plán, nyní jej posoudí úředníci

Praha
Ředitel IPR Petr Hlaváček.
Praha - Zaměstnanci pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR) se postavili proti možnému odvolání ředitele Petra Hlaváčka. ČTK to zjistila z dopisu, který zaměstnanci IPR zaslali primátorce Adrianě Krnáčové (ANO). Zároveň vznikla na Hlaváčkovu podporu petice, za kterou mimo jiné stojí iniciativa Libeňský most Nebourat, Nerozšiřovat a kterou za čtyři dny podepsalo přes 1330 lidí. IPR je městská příspěvková organizace, která například chystá metropolitní plán. Krnáčová uvedla, že nezpochybňuje Hlaváčkovu kvalifikaci, ale IPR prý nefunguje dobře.

Ředitele IPR Hlaváčka proti odvolání brání zaměstnanci i petice

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Návrh nového územního plánu Prahy, který se připravuje od roku 2012, je hotov. Nyní ho prověřuje magistrát, poté se k němu budou moci vyjádřit lidé a instituce. Odborníci jej však kritizují.

Další klíčový pražský dokument ohrožen?

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Okolí některých stanic metra nedělá městu příliš dobrou vizitku. Magistrát proto loni v září minulého roku pověřil Institut plánování a rozvoje (IPR), aby zhodnotil všech 61 stanic a určil ty, kterým by se mělo město věnovat. Urbanisté jich vybrali jedenáct.

Prokouknou? Město opraví okolí jedenácti stanic metra

Praha
Ilustrační snímek.
Praha - Praha vybuduje desítku nových veřejných sportovišť. Každé z nich by mělo mít plochu minimálně 200 metrů čtverečních. Vyplývá to z materiálu, který schválili pražští radní. Sportoviště mají vzniknout v rámci akce Evropské hlavní město sportu, jehož je Praha letos lídrem. Jak budou sportoviště konkrétně vypadat a na kolik vyjdou, zatím není jasné.

Praha vybuduje deset sportovišť s plochou přes 200 metrů čtverečních

Praha
Ilustrační foto.
Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o osm procent na rekordních 60.517 korun za metr čtvereční. Počet nových prodaných bytů se snížil o 250 na 1600. Vyplývá to ze společné analýzy developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group. Meziroční srovnání je zčásti ovlivněno novou metodikou, kdy za prodané jsou vykazovány jen byty s již vydaným územním rozhodnutím. Podle staré metodiky by počet prodaných bytů klesl zhruba o stovku.

Průměrná cena nově prodaných bytů v Praze vzrostla o osm procent

Bydlení
Vizualizace: studie počítá v Bělohorské ulici - spojující Bílou Horu a Malovanku - v Praze například s novou dlažbou, výsadbou stromů či plácky pro posezení.
Praha - Městský Institut plánování a rozvoje (IPR) připravil koncepční studii, která má napomoci zlepšit prostor Bělohorské ulice spojující Bílou Horu a Malovanku. Institut chce s přihlédnutím k podnětům místních zlepšit ulici pro pěší a udělat z ní příjemný městský bulvár. Rekonstrukce třídy by měla začít v roce 2018.

Bělohorská ulice projde za dva roky rekonstrukcí

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Průměrná cena nových prodaných bytů v Praze v prvním čtvrtletí meziročně vzrostla o osm procent na rekordních 60.517 korun za metr čtvereční. Počet nových prodaných bytů se snížil o 250 na 1600. Vyplývá to ze společné analýzy developerských společností Trigema, Skanska Reality a Central Group.

Průměrná cena nově prodaných bytů v Praze vzrostla o osm procent

Podnikání
Vizualizace: Dvořákovo nábřeží v Praze by se podle studie Institutu a plánování a rozvoje mělo stát místem, kde lidé budou mít možnost trávit volný čas v příjemném prostředí.
Praha - Zatímco okolí Vltavy na Rašínově nábřeží se stalo oblíbeným veřejným prostorem, kde se Pražané rádi scházejí, nábřeží na Starém Městě od Právnické fakulty po Štefánikův most si lidé spojují spíše s tranzitní dopravou. To by chtěl změnit městský Institut plánování a rozvoje (IPR) pomocí koncepční studie.

Nábřeží na Starém Městě lidi neláká. Institut to chce zlepšit

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Plánovaná linka pražského metra D nemá ve své druhé fázi vést přímo na Žižkov, ale z náměstí Míru přes hlavní nádraží na náměstí Republiky. Vyplývá to z analýzy, kterou vytvořil Institut plánování a rozvoje (IPR). Důvodem je lepší využitelnost trasy D při vedení na náměstí Republiky, navíc Žižkov podle dokumentu lépe dopravně obslouží tramvaje.

IPR: metro D musí vést na náměstí Republiky, Žižkovu stačí tramvaje

Praha
Dvořákovo nábřeží v Praze.
Praha - Když se řekne Dvořákovo nábřeží, Pražanům se nevybaví téměř nic. Alespoň taková je situace podle pracovníků pražského Institutu plánování a rozvoje (IPR). Z nábřeží Na Františku teď chtějí udělat atraktivní místo pro bezpečnou cestu do práce i trávení volných chvil. Přispět k tomu má nová koncepční studie, která vznikla díky připravované rekonstrukci místní vozovky.

Ze zanedbané silnice atraktivní místo: nábřeží Na Františku projde rekonstrukcí

Praha
Ředitel Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy Petr Hlaváček.
Praha - Příprava nového územního plánu hlavního města, takzvaného metropolitního, už Prahu stála zhruba 50 milionů korun. Na čtvrtečním zasedání zastupitelstva to řekl Petr Hlaváček, ředitel Institutu plánování a rozvoje (IPR), který plán zpracovává. O pořízení nového plánu rozhodli zastupitelé v roce 2012.

Příprava metropolitního plánu už Prahu stála 50 milionů korun

Praha
Ilustrační foto.
Institut plánování a rozvoje (IPR) spustil ve spolupráci se čtrnáctou městskou částí v Praze a obyvateli vnitrobloku Vybíralova na Černém Mostě pilotní projekt, který má za úkol zlepšit život na sídlišti. Výsledky úvodního projektu, který bude spočívat v oživení jednoho vnitrobloku podle přání jeho obyvatel, chce IPR v budoucnosti využít pro přípravu koncepce revitalizace sídlišť v celé metropoli.

Lidé budou řešit, jak zlepšit život na pražském sídlišti Černý Most

Bydlení
Ilustrační foto.
Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) spustil ve spolupráci se čtrnáctou městskou částí v Praze a obyvateli vnitrobloku Vybíralova na Černém Mostě pilotní projekt, který má za úkol zlepšit život na sídlišti. Výsledky úvodního projektu, který bude spočívat v oživení jednoho vnitrobloku podle přání jeho obyvatel, chce IPR v budoucnosti využít pro přípravu koncepce revitalizace sídlišť v celé metropoli.

Lidé budou řešit, jak zlepšit život na sídlišti

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Institut plánování a rozvoje (IPR) v Praze představil návrh koncepční studie, která navrhuje rekonstrukci náměstí Hrdinů a přilehlých lokalit. Náměstí, kde se nachází stanice metra Pražského povstání a kde sídlí například Vrchní soud, by se mělo v budoucnu více otevřít chodcům, pro které je momentálně poměrně nekomfortní.

Tramvaje by v budoucnu mohly na Pankráci jezdit přes magistrálu

Praha
Chybějící stromy, po kterých jsou na chodnících ve Vršovické ulici v Praze nevzhledné díry, budou doplněny nejspíš na podzim, čímž se ulice více zazelená.
Praha - Poslední etapa rekonstrukce Vršovické ulice začala. Od soboty prochází proměnou úsek mezi Koh-i-noorem a Kubánským náměstím. Dopravní tepna by se měla změnit v městskou ulici vstřícnější lidem. Tři současné tramvajové zastávky budou zbaveny bariér při rekonstrukci trati. Konkrétně jde o Koh-i-noor, Slavii a Kubánské náměstí.

Vršovická změní tvář. Zmizí čtyřicet sloupů a bariéry na zastávkách

Praha
Ilustrační foto
Rožnov pod Radhoštěm – Vleklé soudní spory města Rožnov pod Radhoštěm se společností Immobilien Pirker Reality (IPR) nekončí. Takzvaný hlavní spor, ve kterém jde o určení vlastnictví k několika pozemkům a třem bytovým domům, směřuje v současné době k Nejvyššímu soudu (NS).

O sporu Rožnova s IPR bude rozhodovat Nejvyšší soud ČR

Zločiny a soudy
Vizualizace úpravy náměstí Jana Palacha v Praze.
Praha - Úpravy náměstí Jana Palacha v Praze by mohly začít příští rok. Institut plánování a rozvoje (IPR) dopracuje téměř 15 let starý návrh na úpravy náměstí, především v jeho centrální části. Novinářům to řekli náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD) a radní Jana Plamínková (STAN/Trojkoalice). Praha vypsala v roce 2002 soutěž, kterou vyhrál návrh architektů Václava Králíčka a Stanislava Makarova.

Úpravy náměstí Jana Palacha v Praze by mohly začít příští rok

Praha
Ilustrační foto.
Praha - Přestože česká metropole nemá žádné vyloučené lokality, lze v ní podle Institutu plánování a rozvoje hlavního města (IPR) sledovat několik znepokojivých trendů. V budoucnu poroste počet Pražanů, stejně jako jejich průměrný věk. Naopak počet obecních bytů klesá, přestože by tomu tak nemělo být. Říká to už jedenáct let pražská Koncepce bytové politiky.

Pražané stárnou a městu hrozí, že pro ně nebude mít bydlení

Praha
Procházka po Dvořákově nábřeží v Praze.
Praha - Praha se bude zabývat budoucím vzhledem Dvořákova nábřeží, respektive Na Františku, zapojit se mohou i občané. V tiskové zprávě o tom ve středu informoval Institut plánování a rozvoje (IPR). Budoucí úpravy se ale nedotknou náplavky u Vltavy. V plánu je obnova chodníků, přilehlých prostranství a parčíku.

Praha se bude zabývat budoucím vzhledem Dvořákova nábřeží

Praha
Jediný platný regulační plán v Praze existuje pro takzvanou zónu Anenská na Starém Městě.
Praha - Řada architektů, urbanistů a občanských sdružení v Praze si dlouhodobě stěžuje, že hlavní město nedostatečně využívá možnosti tvorby takzvaných regulačních plánů. Tento nástroj územního plánování představuje v podstatě doplnění územního plánu a jeho rozpracování do větších podrobností.

Město dostatečně nevyužívá nástroje pro regulaci území

Praha