ŠTÍTEK: invalidní vozík

Koloběžky Lime v Praze.
/FOTOGALERIE/ V pražských ulicích se poslední dobou objevuje další nešvar. Zejména v centru zabírají místa na frekventovaných chodnících koloběžky a kola bránící v průchodu chodcům. Pokud tudy chce projet někdo s kočárkem či na invalidním vozíku, musí nezřídka vstoupit do vozovky. Není také výjimkou, že se koloběžky povalují řidítky po zemi a zakopnutí o ně může skončit úrazem. 
25 fotografií

Bezohledné parkování koloběžek v metropoli? Zákon je na ně krátký

Praha
Městská policie v Příbrami v roce 2018 označila 121 předmětů.
Příbram - V roce 2018 město za finanční podpory ministerstva vnitra připravilo projekt forenzního identifikačního značení věcí pomocí syntetické DNA. To má pomoci při jejich odcizení k případné identifikaci. Tento způsob ochrany je vhodný například pro zabezpečení jízdních nebo horských kol, ale i dalších předmětů.

Forenzní DNA pomáhá proti odcizení majetku

Příbramsko
Ilustrační foto.
Moravský Krumlov – Dvacetiletá Nikola Plachá z Moravského Krumlova je upoutaná po úrazu mozku na invalidní vozík. Po propuštění z péče lékařů byla rok zavřená v bytě ve čtvrtém patře se svojí mámou. Nyní se její mámě splnil sen. Díky schodišťové plošině se dostane na čerstvý vzduch. „První reakce když byla venku? Vypadala moc spokojeně,“ uvedla matka Nikoly Petra Plachá.

Po roce se postižená žena dostane z domu. Díky schodišťové plošině může ven

Znojemsko
Tříkrálový koncert v Jičíně.
Jičín - Ani nikdo z pamětníků přesně nevěděl, kolik tříkrálových koncertů se dosud konalo. Shodli jsme se, že v jičínském Porotním sále v neděli 6. ledna byl v pořadí šestý. Ale před tím hrálo a zpívalo se „U Husitů“. Nakonec není to důležité.
7 fotografií

Betlémská hvězda zazářila na Tři krále

Volný čas
Ilustrační foto.
Tábor – Volání o pomoc ozývající se z prostoru garáží u Sladovny Rudolf uslyšela v úterý ve 21.35 hodin žena procházející kolem dopravního hřiště v Šafaříkově ulici.

V Táboře oloupili bezdomovce

Zločiny a soudy
Štamgasti spočítali výnos sbírky a předali symbolický šek.
Tachov – Ještě nikdy nedostala maminka postižené devítileté holčičky Terezky Bartošové příspěvek z nějaké dobročinné sbírky. Až v pondělí večer, kdy štamgasti hospody U Štěpána spočítali peníze, které vynesla dobročinná novoroční gulášová polévka.
10 fotografií

Sbírka vynesla přes sedmadvacet tisíc korun

Tachovsko
Psi se pro Áju Charouzovou stali osudem.
Lhota pod Libčany - Ani podlomené zdraví, které ji nakonec připoutalo na invalidní vozík, nedonutilo Áju Charouzovou, aby dál nepečovala o mnohdy zbídačené a „nepotřebné“ psy. Již od roku 1995 se o ně stará v Azylovém domě pro psy ve Lhotě pod Libčany.

„Psí mámu“ Áju osud nešetří

Hradecko
Ilustrační foto
Ministerstvo zdravotnictví představilo nová pravidla pro úhradu zdravotnických pomůcek: sjednotí se. Pojišťovny už lidem nebudou proplácet jedny berle různými částkami, ale vydají vždy naprosto stejnou sumu. Resort také slibuje to, že si lidé na některé výrobky přidají méně než teď. Jiné pomůcky ale z úhrad naopak úplně vypadnou. Pojišťovny tak na ně nově nepřispějí ani korunou.
23 fotografií

Lidé ušetří za berle nebo čočky. Ovšem jenom některé

Zdraví
Americký prezident George Bush starší na snímku z roku 1991.
V sobotu ráno zemřel ve věku 94 let bývalý americký prezident George Bush starší. Spojené státy vedl mezi lety 1989 a 1993, podílel se na úspěšném ukončení studené války a dovedl americkou armádu k vítězství během války v Perském zálivu. Práci zesnulého státníka ocenil současný prezident Donald Trump i jeho předchůdce Barack Obama.
6 fotografií

Zemřel bývalý americký prezident George Bush starší. Bylo mu 94 let

Svět
Leoš Mareš se stal Ježíškovým vnoučetem a v sobotu dopoledne přijel do Domova seniorů Slezské humanity v Horní Suché, kde předal svůj dar, nový elektrický vozík, šťastné Zdeňce Bagierové.
Přirozený sympaťák, který ani po show, která trvala do brzkých ranních hodin, nemá problém přijet do Domova pro seniory v Horní Suché a s místními dámami tam při sobotě rozjet malé rozverné dopolední mecheche. Leoš Mareš se stal jedním z Ježíškových vnoučat. Do Horní Suché přijel za paní Zdeňkou Bagierovou, které pod stromeček nadělil nový elektrický invalidní vozík.
16 fotografií

Leoš Mareš je Ježíškovo vnouče, v domově seniorů rozjel i malý dýchánek

Karvinsko
Turnovská rock metalová kapela Anarchia v novém složení.
Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Českolipsko
Turnovská rock metalová kapela Anarchia v novém složení.
Liberecký kraj /ROZHOVOR/ – I pořádně tvrdá muzika může pomáhat. Ukáže se to už tuto sobotu při libereckém koncertě turnovské kapely Anarchia. Výtěžek ze vstupného totiž pomůže handicapované ženě z České Lípy. „Chceme jí přispět na nový invalidní vozík. Starý už totiž dosloužil,“ říká frontman kapely Tadeáš Rock Vogel. Koncert se koná v sobotu 17. listopadu v libereckém Clubu R66.

Kapela Anarchia pomůže handicapované Petře k novému vozíku

Volný čas