ŠTÍTEK: iPod

Prodejna Apple technologií
Střední Morava - iTouch Apple Premium Reseller zesiluje své postavení na trhu prodejců Apple technologií. Spojuje své síly s nejsilnějším slovenským hráčem na tomto trhu, společností iStores. Pod značkou iStores se od dnešního dne bude společnost prezentovat a vzniká tak největší prodejce technologií Apple v České republice a Slovenské republice. K tomuto slavnostnímu okamžiku chystá iStores 14. a 15. února ve svých prodejnách ve Zlíně a Olomouci speciální akce.

iStores - iTouch v novém kabátě

Podnikání
Ilustrační foto.
New York - Americká internetová společnost Google Inc. koupí za 3,2 miliardy USD (64,1 miliardy Kč) výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs Inc. Google tak učinil další krok k hlubšímu průniku do domácností. Dohoda je druhou největší akvizicí Googlu po koupi výrobce mobilních telefonů Motorola v roce 2012.

Google koupí za 3,2 miliardy USD výrobce termostatů Nest Labs

Ekonomika
Počítačová hra Cut the Rope 2.
Ruské herní studio Zeptolab vydá už 19. prosince svůj nový počin. Půjde o pokračování skvělé a populární hry Cut the Rope z roku 2010. Původní hra dostávala v aktualizacích dlouho nové úrovně, ale nyní je čas na nový díl.

Brzy vyjde logická mobilní hra Cut the Rope 2

Hry
Hitem Vánoc budou Monster High. Ilustrační foto
Severní Čechy – Letošními vánočními hity jsou podle obchodníků dětské tablety a mobily. Elektronické hračky chce k Vánocům čím dál víc dětí, současně klesá zájem o plyšové hračky, Medvídka Pú, Hello Kitty nebo Littlest Pet Shop.

Elektronické hračky chce čím dál víc dětí

Liberecko
Hitem Vánoc budou Monster High. Ilustrační foto
Liberecký kraj - Letošními vánočními hity jsou podle obchodníků dětské tablety a mobily. Elektronické hračky chce k Vánocům čím dál víc dětí, současně klesá zájem o plyšové hračky, Medvídka Pú, Hello Kitty nebo Littlest Pet Shop.

Elektronické hračky chce čím dál víc dětí

Z okolí
Páťačka Simona Meyerová se spolužáky v dobové učebně dějepisu.
Bechyně /ZANIKLÉ POMŮCKY/ – Meotary, siloměry, optické sady, kružítka, úhelníky či počitadla nebo globusy. Není to tak dlouho, co takové pomůcky zpestřovaly dětem dychtícím po vzdělání každodenní vyučování. Jenže už dávno se ze škol vytrácejí a pokud je objevíte, tak zapadlé a zaprášené v kabinetu z nostalgie kantorů, kterým je líto upomínky minulosti vyhodit do koše. Co si školáci dříve mohli osahat, dnes nahradily interaktivní tabule, tablety a počítačové programy.

Chcete-li děti zaujmout, vytvořte jim blesky

Táborsko
Hokej PSG Zlín - HC Oceláři Třinec. Ilustrační foto
Zlín – Týden pouze trénovali a teď zlínské hokejisty čeká pořádný zápřah. Konkrétně tři zápasy během pěti dnů. Sérii odstartují dnes od 18.30 na ledě pražské Sparty, v pátek následuje domácí zápas s Libercem (17.30) a v neděli se opět představí před vlastními fanoušky již od 15.30 proti Litvínovu.

Zlínské hokejisty čeká zápřah a iPody zatím leží ladem

Hokej
Ilustrační foto
Pardubice - Pomalu se blíží konec prázdnin a tím pádem pochopitelně i začátek školy a s ním spojené starosti se sháněním školních pomůcek. Kromě tradičních věcí, jako jsou sešity, knížky, skripta či učebnice se však na školní trh tlačí také vymoženosti v podobě různých tabletů, iPodů, iPhonů, mobilů či notebooků. Tato elektronika pak mnohdy zasahuje i do školního života malých žáčků.

Tablet, iPod, nebo notebook? Ne, školák má mít sešit!

Česko
Ilustrační foto
Brno – Dejte nám, co máte, nebo vás zbijeme. Přibližně takto si vynutila v těchto dnech šestice pachatelů vydání cenností po trojici mladíků čekajících na zastávce městské dopravy. Nejstarším z útočníků bylo přitom osmnáct let, nejmladším kolem patnácti. Policisté je ale za chvíli chytili.

Dejte nám, co máte, nebo vás zbijeme, vyhrožovali mladíci

Jihomoravský kraj
Ilustrační foto
Brno – Dejte nám, co máte, nebo vás zbijeme. Přibližně takto si vynutila v těchto dnech šestice pachatelů vydání cenností po trojici mladíků čekajících na zastávce městské dopravy. Nejstarším z útočníků bylo přitom osmnáct let, nejmladším kolem patnácti. Policisté je ale za chvíli chytili.

Dejte nám, co máte, nebo vás zbijeme, vyhrožovali mladíci

Zločiny a soudy
Ilustrační foto.
Hradec Králové – Jakub Řehoř je pětiletý chlapec, který se narodil o dva měsíce dříve než jeho dvojče. To by samo o sobě nebylo tak zvláštní. Jenže Kubíček, jak mu všichni říkají, prodělal dva týdny po porodu rozsáhlé krvácení do mozku, které znamenalo nejen vážně životní ohrožení.

S pomocí je stav nemocného Kubíčka o poznání lepší

Hradecko
Ilustrační foto
New York – Starosta New Yorku Michael Bloomberg varuje mladé lidi před škodlivým vlivem hlasité hudby ze sluchátek. Poté, co v newyorských restauracích, kinech a stáncích byl zakázán prodej velkých nápojů slazených cukrem, přichází s útokem na hlasitou hudbu.

Hlasitá hudba ze sluchátek škodí, varuje newyorský starosta

Svět
Ilustrační foto
České Budějovice – Smrtelně nebezpečným lupem disponuje zloděj, který se v pondělí mezi osmou a sedmnáctou hodinou vloupal do dvou bytů 
v Baarově ulici. Podle budějovické policejní mluvčí Reginy Tupé  mimo jiné odcizil dvě injekční stříkačky s tišícími látkami proti rakovině.

Zloděj sebral léky, které ho mohou zabít

Zločiny a soudy
Internet. Ilustrační snímek.
New York - Spojené státy americké se chystají výrazně zpřísnit ochranu dětí na internetu. Důvodem je současná praxe mnoha velkých firem, ale i vývojářů aplikací, kteří shromažďují údaje o milionech mladých uživatelů internetu, aniž by o tom věděli jejich rodiče, napsal deník The New York Times.

Spojené státy americké výrazně zvýší ochranu dětí na internetu

Svět
Ilustrační foto.
Soul - Jihokorejská společnost Samsung chce rozšířit svou patentovou žalobu proti americkému konkurentovi Apple o jeho nejnovější telefon iPhone 5. Samsung podal protižaloby proti Applu poté, co americký rival jej u soudů v řadě zemí zažaloval za kopírování svých populárních produktů.

Samsung rozšíří žalobu proti Applu o jeho iPhone 5

Ekonomika
Ilustrační foto
Praha - Dvě třetiny mladých lidí jsou přesvědčeny, že pravidla využívání informačních technologií by měla být upravena. A to tak, aby více odpovídala reálným potřebám a dovolovala větší pracovní flexibilitu. Měnícímu se životnímu a pracovnímu stylu zaměstnanců by se měla přizpůsobit také pravidla využívání informačních technologií.

Doba počítačová. Hranice soukromí a zaměstnání se stírají

Ekonomika
Z natáčení filmu Don´t stop, k němuž napsal velmi úspěšnou hudbu Roman Helcl.
Hranice /VIDEO/ – Každý, kdo už viděl nový český film Don't Stop, který nedávno vstoupil do kin, nemohl přeslechnout muziku, která ho provází. Málokdo ví, že téměř celá vznikala v Hranicích. Jejím autorem je zdejší hudebník Roman Helcl, který už dvanáct let doprovází na kytaru zpěvačku Annu K., a kromě toho koncertuje se svou kapelou November 2nd.

Hudbu k filmu Don´t Stop složil muzikant z Hranic, Roman Helcl

Film a televize
November 2nd
Hranice – Každý, kdo už viděl nový český film Don't Stop, který v těchto dnech přichází do kin, nemohl přeslechnout muziku, která ho provází. Málokdo ví, že téměř celá vznikala v Hranicích. Jejím autorem je zdejší hudebník Roman Helcl, který už dvanáct let doprovází na kytaru zpěvačku Annu K., a kromě toho koncertuje se svou kapelou November 2nd.

Hudbu k filmu Don´t Stop složil muzikant z Hranic

Volný čas