ŠTÍTEK: iPod

Apple Store v New Yorku.
San Francisco - Americký technologický gigant Apple v posledních měsících jednal o koupi podílu v internetové sociální síti Twitter. Informoval o tom list New York Times s odvoláním na zdroje obeznámené se situací.

Apple jednal o koupi podílu v síti Twitter

Svět
Apple iPad jako přenosná herní konzole.
Ředitel společnosti Apple Tim Cook řekl na konferenci D10, že jeho firma nemá zájem být součástí byznysu s herními konzolemi. "Hraní se dost vyvinulo. Mnohem více lidí hraje na přenosných zařízeních. Kam půjdeme do budoucna, to se ještě uvidí," řekl na konferenci.

Apple podle šéfa nemá zájem jít do byznysu s herními konzolemi

Hry
Logo herní služby Call of Duty Elite.
Na investorské konferenci Activision Blizzard sice padlo několik zmínek o "novém, velkém IP od Bungie" určeném možná pro příští generaci konzolí, konkrétnější údaje však firma poskytla jen o svém hospodaření.

Call of Duty Elite má deset milionů hráčů

Hry
Dominika Molnárová, Barbora Forosová a Kamil Bublík.
Opava - Bývalá Střední škola poštovních a logistických služeb, která je od letošního roku sloučená s Obchodní akademií, se ukázala jako velmi dobrá partnerka. Její studenti získali v rámci republiky znovu prvenství v poštovních dovednostech.

Nejlepší budoucí pošťáci v republice jsou z Opavy

Opavsko
Ilustrační foto
Praha - V polovině dětských pokojíčků je kromě knihovničky i televize a přehrávač CD. Ukázal to průzkum Mediaresearch pro Asociaci televizních organizací mezi 730 dětmi od čtyř do 14 let. Z výsledků také vyplynulo, že čím dál víc dětí má pokoj jen samo pro sebe

V polovině dětských pokojů je kromě knihovny i televize

Česko
Seniorům a dětem patřilo ve středu Muzeum Policie ČR na pražském Karlově. Policisté společně se strážníky a Nadačním fondem Veselý senior zde uspořádali akci s názvem Společně bezpečně nejen pro seniory.
Praha – Když mám na rukávu uniformy státní znak České republiky, jsem policista, nebo strážník? A kdo si myslíte, že když se jde po zebře a rozsvítí se červená, máme hned běžet k tomu kraji silnice, který je blíž? Tak zněly některé z otázek, s nimiž se policisté obraceli na návštěvníky akce nazvané Společně bezpečně uskutečněné v policejním muzeu na pražském Karlově. V tomto případě na děti.
14 fotografií

Lotra prý zažene zvuk sirény

Praha
iPhone 4.
USA /AKTUALIZOVÁNO/ – Společnost Apple dnes představila nový iPhone. Oproti předchozím spekulacím nakonec nešlo o další generaci populárního telefonu, ale vylepšenou verzi současné čtvrté řady přístroje.

Apple místo iPhonu 5 uvedl vylepšenou 'čtyřku'

Svět
Ilustrační foto
Kempování pro mnoho lidí neznamená to samé co dovolená. Frustrující stavba plátěného obydlí uprostřed studené a vlhké plochy pokryté kravinci s cílem odpočinku je pro někoho naprosto nepředstavitelná. Stereotypy spojené s kempováním, jako drsné noci, provizorní toalety a štípání komárů, však v poslední době nahrazuje nový styl „okouzlujícího“ kempování nazývaný glamorous camping, zkráceně glamping. Nové trendové kempy rostou jako houby po dešti po celém světě a nemají problémy s nezájmem turistů, píše se na internetových stránkách TravelDailyNew­s.com.

Glamping: Kempování pro náročné

Cestujeme
Televizní program najdete i ve svém iPhonu.
Širokou nabídku televizních programů a k tomu nádavkem i elektronickou verzi týdeníku TV Magazín nabízí novinková aplikace pro iPhony od vydavatelství Astrosat, která je nyní k dispozici v rámci App Store.
6 fotografií

TV Magazín je nově i v iPhonech

Česko
Ilustrační foto
Karviná – Jste vášniví čtenáři a chystáte se na dovolenou k moři a nechcete s sebou tahat kufr plný knih? Nevadí. Místo klasických knih z papíru si s sebou můžete vzít e-knihu, což je elektronická verze knihy. Tuto službu nabízí od dubna také Regionální knihovna Karviná.

Do knihovny jen s flashkou? V Karviné není problém

Karvinsko
OCENĚNÍ za zdařilý výtvarný návrh převzal Martin Pražák z rukou náměstka hejtmana pro oblast školství Milana Němce.
Praha - Hudební přehrávače iPod, digitální fotoaparáty či populární tablety iPad a další dárky si z krajského úřadu odvezli šikovní kreslíři a malíři žákovského a studentského věku, kteří uspěli ve výtvarné soutěži o návrh novoročních přání pro potřeby středočeského hejtmanství na rok 2011.

Za krásné obrázky dostali krásné ceny

Benešovsko
OCENĚNÍ za zdařilý výtvarný návrh převzal Jaroslav Kostínek z rukou náměstka hejtmana pro oblast školství Milana Němce.
Praha, Příbram - Hudební přehrávače iPod, digitální fotoaparáty či populární tablety iPad a další dárky si z krajského úřadu odvezli šikovní kreslíři a malíři žákovského a studentského věku, kteří uspěli ve výtvarné soutěži o návrh novoročních přání pro potřeby středočeského hejtmanství na rok 2011.

Za nejlepší péefka se rozdávaly dárky

Příbramsko
Marie Jelínková převzala ocenění.
Kutná Hora, Praha - Hudební přehrávače iPod, digitální fotoaparáty či populární tablety iPad a další dárky si z krajského úřadu odvezli šikovní kreslíři a malíři žákovského a studentského věku, kteří uspěli ve výtvarné soutěži o návrh novoročních přání pro potřeby středočeského hejtmanství na rok 2011.

Se svým přáním uspěla na krajském úřadě

Kutnohorsko
Ilustrační foto
New York/Frankfurt – Ředitel americké technologické společnosti Apple Steve Jobs (55) kvůli zdravotnímu stavu opět přechodně opouští firmu. Zůstává sice šéfem podniku, vedením každodenních činností ale pověřil provozního ředitele Tima Cooka.

Šéf Applu kvůli zdravotnímu stavu opouští firmu

Ekonomika
Apple Store v New Yorku.
New York/Hongkong - Telefony iPhone od firmy Apple měly o novoročním víkendu problémy se zabudovanou funkcí jednorázového budíku a řada uživatelů si stěžovala, že kvůli tomu v sobotu nebo v neděli zaspali.

Lidé zaspali, jejich iPhone je nevzbudil

Svět
Ilustrační foto
Plzeň - Chcete vidět na vlastní oči nejlepší fotbal v České republice? Tak potom byste neměli chybět v neděli na utkání Gambrinus ligy v Plzni. Domácí Viktoria, lídr české nejvyšší soutěže, v něm hostí na Městském stadionu ve Štruncových sadech od 17.00 hodin celek Příbrami.

Viktoria chce naplnit stadion i při duelu s Příbramí

Fotbal