ŠTÍTEK: iPod

Ground Zero v New Yorku. Ilustrační foto.
Do New Yorku jsem to měla z Bridgeportu, kde jsem bydlela, hodinu vzdálenosti vlakem. Okolo deváté hodiny je vlak zaplněn pány v oblecích, které jsem pro sebe pojmenovala „chlápci z Wall Street“. Píšou něco do nejmodernějších notebooků, čtou si New York Times a Wall Street Journal nebo mají v uších iPod a ještě v klidu dospávají. Tento způsob dopravy využívají, protože jsou právě na této trase do New Yorku veliké zácpy.
9 fotografií

New York a jeho krásné výhledy i "chlápci z Wall Street"

Cestujeme
Finská metalová parta Waltari, která je v Čechách už jako doma
Kadaň - V krásném prostředí kadaňského hradu proběhne 24. 7. v pořadí již VII. ročník festivalu Vysmáté léto. Tento rok se pořadatelé řídí heslem „Splníme vám sen, vše za jeden den“ a přichystali pro návštěvníky hned několik novinek i multižánrový program. Kadaňští i přespolní, kteří festival navštíví, mohou shlédnout hlavní hvězdu, finské Waltari, ale i spoustu další výborné muziky a nově také divadelní představení.

Festival Vysmáté léto připravil řadu horkých novinek

Festivaly
Ilustrační foto
Praha - Více než tři čtvrtiny českých firem nekontrolují USB klíčenky a další výměnná zařízení svých zaměstnanců, a vystavují se tak rizikům krádeže citlivých dat. Používání zařízení, jako jsou USB klíče, mobilní telefony či MP3 přehrávače, přitom považují za rizikové zástupci čtyř z pěti firem. Vyplývá to z průzkumu společnosti GFI.

Většina firem neokntroluje nebezpečné USB klíčenky

Ekonomika
V knihovně se dětem líbilo.
Strakonice – Funkci ředitelky strakonické Šmidingerovy knihovny zastávala dlouhých 20 let Ivana Parkosová. Dnes ji oficiálně vystřídá Andrea Karlovcová, která se loni v listopadu zúčastnila výběrového řízení na tuto funkci a vyhrála.

Ve Šmidingerově knihovně se střídá vedení

Strakonicko
Africký bubeník Mohamed Bangoura.
Brno /FOTOGALERIE/ - Potkali jste o víkendu v brněnské tramvaji Afričana, který se srdečně usmíval a mával na cestující? Ten černý chlapík s hlavou plnou copánků byl Mohamed Bangoura. V Brně jej znají jen tanečníci a bubeníci, v Guiney v západní Africe, odkud pochází, je ale celebritou a váženým členem národa.
7 fotografií

Africký mistr se s bubny mazlí

Brněnsko
Nákupy v Německu. Ilustrační foto.
Praha - Nezbytné potřeby na dovolenou se Čechům vyplatí kupovat až v zahraničí. Asociace Visa Europe porovnávala ceny šestnácti věcí, které si lidé nejčastěji berou na dovolenou a zjistila, že spousta z nich je jinde ve světě levnější než v ČR.

Nakupovat v zahraničí se Čechům vyplatí

Ekonomika
Přestavba železničního mostu v Holoubkově začala. Od soboty tu už doopravdy platí avizovaná uzavírka komunikace.
Rokycansko -Slibovaná kompletní uzavírka komunikace mezi Holoubkovem a Hůrkami, podcházející vprvní zobcí zčásti ipod železniční tratí, začala skutečně platit. Od soboty.

První z železničních mostů padl

Rokycansko
Jak myslí Steve Jobs
České vydání amerického bestselleru Inside Steve‘s Brain „Tam, kde někteří vidí posedlost kontrolou, vnímají jiní touhu vytvořit dokonalou uživatelskou zkušenost od začátku do konce. Na perfekcionismus lze pohlížet jako na snahu o dokonalost. A na despotický řev jako na vášnivé zaujetí toužící proměnit vesmír. Steve Jobs zkrátka proměnil své osobnostní rysy v podnikatelskou filozofii. Jak to celé dělá?“

Jak myslí Steve Jobs, Autor: Leader Kahney

Knihy
Jaromír Merhaut (vlevo) se známým českým hudebním kritikem Jiřím Černým.
Zlín - /JAK SE ŽIJE…/ Dlouhé roky ve Zlíně platilo: Chceš poslední „Queeny“ nebo „Floydy“? Zajdi za Merhautem, zaručeně ti je sežene. Pak však odešel bolševik do kytek a s ním i prázdné pulty a fronty na všechno. Vlasatý skladník z napajedelské Fatry se stal hned v dubnu 1990 živnostníkem a začal, konečně legálně, prodávat a půjčovat cédéčka ve velkém.

Rocker: Budoucnost muzikantů je v koncertech

Zlínsko
Dyron Robles po rekordním běhu na Zlaté tretře
Ostrava - Nevyspaný, ale nijak viditelně unavený dorazil na snídani den po světovém rekordu na 110 m překážek 12,87 vteřiny jeho nový držitel, Kubánec Dayron Robles. Dosáhl do na čtvrtečním mítinku Zlatá tretra v Ostravě.

Dayron Robles dostane za rekord mobil

Ostatní sporty
Profesor Peter Grünberg (uprostřed) přijel do Plzně na pozvání primátora Pavla Rödla (v pozadí)
PLZEŇ - Má Nobelovu cenu za fyziku, ve čtvrtek dostal od plzeňského primátora Pavla Rödla Historickou pečeť města Plzně. Přijel si pro ni do rodného města společně se svou rodinou. „Obě vyznamenání budou vedle sebe ve skleněné vitríně u mě doma,“ usmíval se na radnici devětašedesátiletý profesor Peter Grünberg.

Pečeť si uloží k Nobelově ceně

Plzeňsko