ŠTÍTEK: Islámský stát

Útok v Iráku
Nejméně 23 mrtvých a 60 zraněných zanechal za sebou sebevražedný atentátník na severu Iráku. Bomba, která byla uložena v jeho autě, explodovala uprostřed davu na tržnici ve městě Tuz Khurmatu. Teroristické útoky v oblasti přibývají, Islámský stát (IS) na severu země válku prohrává. 
4 fotografie

Bomba v autě zabila v Iráku 23 lidí a 60 zranila

Svět
Kurdové, ilustrační foto
Blízkovýchodní Kurdové jsou jedním z nejpočetnějších národů světa bez vlastního státu. Část Kurdů žije na území Iráku, kde podniká snahy o posílení autonomie a následnou nezávislost. V cestě stojí vláda Iráku. Kurdistánská regionální vláda (KRG) v pondělí vydala prohlášení, že se vystříhá násilných aktů a vsadí na dialog s centrální vládou. 
17 fotografií

Kurdové brzdí snahy o nezávislost na Iráku, navrhují dialog

Svět
Na několika místech po Brně i celé České republice se objevily podivné nápisy v cizím jazyce.
Brno /FOTOGALERIE/ - Diskuzi vyvolaly na začátku týdne billboardy s nápisy v cizích jazycích. Lidé se na sociálních sítích dohadovali, co znamenají. Jeden je například na reklamní ploše u brněnského královopolského nádraží. „Je to arabský text, znamená `Děkujeme českému národu`,“ přiblížila lektorka arabštiny Amani Awawdeh. Ještě v pondělí média zjistila, že jde o kampaň neziskové organizace Člověk v tísni.
8 fotografií

"Díky" ztraceno v překladu. Netradiční kampaň některé Brňany urazila

Brněnsko
Soud. Ilustrační foto.
Třebíč – Za schvalování dvou teroristických útoků z loňského 19. prosince v Berlíně a turecké Ankaře potrestal Okresní soud v Třebíči dvacetiletého Filipa Cahu z Třebíče podmínkou. Podle rozhodnutí soudu Caha přinejmenším v prostorách Obchodní akademie a hotelové školy v Třebíči v blíže nezjištěném období od 20. prosince 2016 do 26. ledna 2017 před dalšími nejméně třemi studenty školy veřejně prohlásil, že zabitých v Berlíně mělo být více.
37 fotografií

Za schvalování teroristických útoků padl v Třebíči trest

Zločiny a soudy
Sayfullo Saipov
/ŽIVÝ PŘENOS, VIDEO, ANKETA/ Útočníkem, jenž v úterý na newyorském Manhattanu dodávkou zabil osm lidí, je devětadvacetiletý Uzbek Sayfullo Saipov – v USA žije od roku 2010. Saipov vraždil ve jménu Islámského státu (IS), uvedla newyorská policie. Prezident Donald Trump prohlásil, že USA nesmí dovolit členům IS dostat se na americké území.
6 fotografií

Na Manhattanu vraždil dodávkou 29letý Uzbek, kliďas a pracant

Svět
Budova Bezpečnostní informační služby (BIS) v Praze.
Bezpečnostní informační služba (BIS) v loňském roce sledovala významné posilování vlivu velkých podnikatelských skupin na ekonomické rozhodování státu. Ačkoliv svůj vliv prosazovaly legální cestou, významně zasahovaly do ekonomických zájmů Česka, uvedla dnes kontrarozvědka ve výroční zprávě za rok 2016. 

Velcí podnikatelé posilují svůj vliv na rozhodování státu, píše BIS

Česko