ŠTÍTEK: Jan Křtitel

Načerpejte inspiraci na víkend s našimi tipy!
Přinášíme vám další várku tipů na víkend. Letos proběhnou v Kouřimi čarodějnice na dálku, ale i tak si můžete o sladkou odměnu. Dále vám přinášíme tipy na oslavu narozenin Jaroslava Duška, koncerty nebo přednášky. 

TIPY DENÍKU: Zapojte se do čarodějnic "na dálku"

Cestujeme
Prosenice
Čím žijí vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Nový seriál Deníku vás provede obcemi na Přerovsku a Hranicku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Tentokrát se podíváme do Prosenic, hanácké obci s folklorním souborem, muzeem i několika historickými památkami.
40 fotografií

Jak se žije v Prosenicích? Pojďte na návštěvu

Přerovsko
Brodek u Přerova.
Čím žijí vesnice či vesničky, které obvykle jen projíždíme ? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Nový seriál Deníku vás provede obcemi na Přerovsku a Hranicku. Přiblížíme vám místní atrakce, nejžhavější témata i zajímavé osobnosti. Tentokrát se podíváme do Brodku u Přerova, téměř dvoutisícové obce se slavnou zvonařskou dílnou. 
30 fotografií

Jak se žije v Brodku u Přerova? Pojďte na návštěvu

Přerovsko
Starosta Brodku u Přerova Roman Zbožínek.
Pro městys Brodek u Přerova to byla nová zkušenost. Povodně v obci nikdy neudeřily s takovou razancí, jako třeba v sousedním Přerově nebo nedalekých Troubkách. A už vůbec ne na podzim. Když se tedy loni v říjnu po vytrvalých deštích rozlila v ulicích městyse říčka Olešnice, snažil se starosta Roman Zbožínek přijít na to, co nečekané záplavy způsobilo. Příčinu brzy zjistil. Majitel, který bydlí na kokorském katastru, nechal zavřená stavidla a odjel na dovolenou. Voda se dostala nejprve do polí, a pak zaplavila ulice Brodku.
30 fotografií

Mají zvonkohru i kino. Pracujeme na vodních nádržích, přiblížil starosta Brodku

Přerovsko
Podívejte se na naše tipy a načerpejte inspiraci na víkend!
Zajímá vás, jaké kostlivce má architekt Santini ve skříni? To můžete zjistit díky výletu po Kutné hoře. Kdyby jste si naopak chtěli udělat výlet po Čáslavi, můžete se vydat na lov lvů, společně s pracovním listem od Muzea Čáslav.

TIPY DENÍKU: Vydejte se lovit lvy do Čáslavi

Cestujeme
Úklid Podměstského rybníka v Čáslavi vydal zajímavé artefakty.
/VIDEO/ „Ježíši, já tam vidím obličej!“ Takováto a podobná vyjádření rezonují v těchto dnech na sociálních sítích. Pozorní čtenáři si totiž všimli, že na jednom z mnoha vylovených artefaktů z bahna čáslavského Podměstského rybníku je skvrna připomínající lidský obličej. Je to náhoda, a nebo se při trošce fantazie jedná o podobnost se slavným „Turínským plátnem“?
6 fotografií

Náhoda vzbudila zájem: 'obličej' se objevil při úklidu Podměstského rybníku

Kutnohorsko
Svatojánská kolej ve Svatém Janu pod Skalou.
/FOTOGALERIE/ Deník měl možnost se podívat do prostor Svatojánské koleje, která se nachází v neméně známé obci Svatý Jan pod Skalou. V současnosti se v této budově bývalého benediktinského kláštera nachází Vyšší odborná škola pedagogická, která je katolickou školou založenou v roce 1995 pražským arcibiskupstvím. její ředitelkou je Věra Štěpinová.
20 fotografií

PODÍVEJTE SE: Svatojánská kolej ve Svatém Janu pod Skalou byla kdysi vězením

Berounsko
Ilustrační foto
Pořadatelé kulturních akcí či majitelé památek se letos dočkají z kasy Královéhradeckého kraje téměř stejné podpory jako v loňském roce. Celkový balík peněz na podporu kultury a památkové péče, který myslí i na obnovu varhan v regionu nebo na činnost muzeí a galerií, činí celkově 21,4 milionů korun. Jde o částku, která se oproti loňskému roku ztenčila jen drobně. O návrhu, který schválili tento týden krajští radní, ještě budou jednat krajští zastupitelé.

Na péči o památky, festivaly či opravu varhan dá letos kraj přes 21 milionů

Hradecko
Určice
Čím žijí městečka či vesničky, které obvykle jen projíždíme? Co je tam k vidění? A jak se tam žije? Oblíbený seriál Deníku vás provádí obcemi na Prostějovsku. Přiblížíme vám místní atrakce, „nejžhavější“ témata i zajímavé osobnosti. Ve čtvrtém díle se podíváme do Určic.
69 fotografií

Jak se žije v Určicích? Pojďte na návštěvu

Prostějovsko
Prezident Václav Klaus navštívil 25. června 2006 Radomyšl.
Historickou událost zažila Radomyšl 25. června 2006. „Na návštěvu přijel prezident České republiky Václav Klaus v den tradiční pouti. Návštěvou Radomyšle zahájil pan prezident třídenní oficiální návštěvu jižních Čech. Choval se velmi mile, vše si prohlédl a moc se mu nás líbilo,“ vzpomíná na ty chvíle starosta městyse Luboš Peterka.
6 fotografií

Prezident navštívil Radomyšl

Strakonicko
Český Kras.
/FOTOGALERIE/ Vyrazit o víkendu (či během jarních prázdnin) na výlet, jestliže je počasí nejisté a není jednoduché odhadnout, jestli budeme obdivovat zasněženou krajinu, nebo se schovávat před deštěm? Navíc v době, kdy kvůli koronaviru vláda ještě více než dřív doporučuje omezovat pohyb lidí, a zejména jejich kontakt. Včetně setkávání rodin z různých domácností na chatách a chalupách…
9 fotografií

K výletům zve kamení modelované přírodou i lidmi

Z okolí
Výstavba cyklostezky podél říčky Vrchlice mezi městským vlakovým nádražím a sedleckou zastávkou v Kutné Hoře.
/FOTOGALERIE/ Cyklostezka Vrchlice, která spojuje širší historické jádro města s katedrálou Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci a napojuje rovněž kutnohorské sídliště kolem ulice Puškinské, měla být hotová do konce uplynulého roku. Termín dokončení se ale protáhne a to nejméně do konce března. Důvodem je nalezení optického kabelu, který nebyl zanesen v plánu Českých drah.
6 fotografií

Cyklostezka Vrchlice má zpoždění, hotovo bude v březnu. Dotaci to neohrozí

Kutnohorsko